Sv: Aeryths oppussingsprosjekt
Opprinnelig lagt inn av TrillTrall, her.
Åååå - så koselig kjøkken din farmor hadde! Ikke slik man lager dem i dag, men det hadde definitivt sjarm i bøttevis! Synes jeg. 
I de dager var de custom og ble laget av møbelsnekker. Hele den lange raden til venstre (pluss to-tre skap man ikke ser på bildet) var bare to deler. Det var vanskelig å få dem ut fra veggen. De brukte ikke akkurat sponplater og så passet de nesten på millimeteren fra vegg til vegg.
Opprinnelig lagt inn av Belseblubb, her.
Kom aldri så langt som til å sette opp lyslister, men hadde svarte sokler. Tror det blir finest med svarte lyslister også. Hvite vil jo gi en snål hvit stripe midt på.. =/ Innsiden av skapet er jo hvitt, men er når skapet er lukket det skal se pent ut.. synes nå jeg. Men smaken er jo som kjent som baken..
Jeg liker kontraster. Jeg postet ett bilde fra ett IKEA-kjøkken som var helt svart, og jeg synes det så rart ut, men kanskje det ser mindre rart ut når jeg får opp knallblåe fliser mellom skapene. Kanskje jeg går for litt mindre kontrast, altså mørkere sokkelfarge og lyslist... Må se det litt an. Har god tid til å tenke på enda. Det var bare plasseringen av hvitevarer som hastet slik at elektrikeren kunne legge opp rør til det før vi kledde ytterveggen.
Opprinnelig lagt inn av Belseblubb, her.
Har du ting som ikke skal brukes særlig ofte er det sikkert greit å ha overskap under og stoler på hver side, men jeg hadde i alle fall blitt gal av å måtte krype under benkeplaten for å få tak i ting etter først å ha flyttet på stolene.. Hvis du skal ha spiseplass/bord på andre siden av baren, er det vel begrenset hvor mye baren kommer til å bli brukt også.. Ville nok heller satset på skikkelige underskap med barstoler på den ene siden, en god frokostplass ser jeg for meg.
Jau, jeg ser den. Samtidig tenker jeg også på at det er greit å kunne sette seg på kjøkkenet og ikke måtte gå rundt på andre siden for å sette seg. *tenke tenke*
__________________
 -smileyen er snill, ikke sarkastisk! Nemlig!
Delmål 1: -10 kg. Delmål 2: BMI 40:
|