Tråd: Hjelp!
Vis enkelt innlegg
Gammel 12-01-11, 12:52   #20
Kitt
Seniormedlem
 
Kitt sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Asker
Alder: 57
Innlegg: 18.153
Kitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastisk

Sv: Hjelp!

Opprinnelig lagt inn av Fjasnissen, her.

Nå er det vel 1 gram protein pr kilo hvis man er helt passiv, og opp til 2 gram pr kilo hvis man er veldig aktiv (type idrettsutøver). Utover det virker det som om folk er litt uenige om hva "for mye" protein vil gjøre. Noen mener det er usunt og andre mener at overskuddet bare ikke blir brukt og dermed går tvers gjennom. Tror ikke det er kritisk om du går litt over, men man kan jo alltids ha det litt i bakhodet så man ikke går helt amokk.

Edit: Er vel ganske bra diskutert i den klistrede tråden her: http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=13741

Du måtte komme å komplisere ting, hva?

Nei, det er fra 0.7 g pr kg kroppsvekt og oppover! Ca 1g pr kg kroppsvekt passer for de aller fleste og gir rom for slingringsmonn! Det er bare proteiner, man trenger ikke være råstreng med dem med mindre man som eks- naboen trener til VM i kroppsbygging!

__________________
Kitt er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Syns "Less carbs" høres fornuftig ut! ;) Svar med sitat