Vis enkelt innlegg
Gammel 12-06-13, 08:52   #7
Yonah
Seniormedlem
 
Yonah sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2005
Hvor: Hedmark
Innlegg: 9.564
Yonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastiskYonah er bare helt fantastisk

Sv: Lavbudsjett lavkarbo ?

Sier som de andre, det går fint an. Det er mye billig mat der ute.

På rema kan man finne:
- Seiblokk 20kr
-Kokosmelk 10kr/400ml
- Frossen brokkoli 9kr/500g
-Smøreost, bacon eller naturell ca -10kr/150g
-Ost 1kg 60kr(ca)

Kiwi:
- Billig frossen laks og torsk(husker ikke prisene, men BILLIG)
- Billig ost her og, både vanlig hvitost og smøreost
- 2kg kyllingfilet for ca 160kr, del opp i porsjoner og frys ned, eller del i terninger og stek og frys ned i porsjoner.


Alle butikkene har nå råbillige sommerkoteletter og nakkekoteletter. Følg med på butikkene og finn ut når de selger ut kjøttdeig til halv pris pga dato. På vår rema er det som regel fredag formiddag, så da kan jeg finne på å kjøpe 10 pakker. På den måten sparer vi på 10 pakker minst 150kr .

Alle butikker har billigutgave av majones, tunfisk på boks er billig, egg er billig, purre er billig året rundt føler jeg.

Har du stor fryser, så følg med utpå sommeren/høsten når blomkålen er billig, lag opp masse blomkålsuppe og frys ned. Nå koster blomkål 25kr, på ettersommeren får man den til under 10kr. Jeg skal passe på det slik at jeg får revet og tørket blomkålris til neste års fjellturer, det er så genialt og godt. Blomkålris kan fint fryses, så riv og frys ned i passe porsjoner.
Noe av det beste jeg vet til middag er seiblokk der jeg deler den i 4 og hver bit i to, dypper i egg også i malte mandler tilsatt salt og pepper og steker i smør. Serverer med for eksempel dampet brokkoli og stuet purre. Til 4 personer(eller oss 5, 3små) bruker jeg da 1 seiblokk 20kr, brokkoli 9kr, 2dl fløte 12kr, 1mellomstor purre(vet ikke hva det koster, noen kroner), middag for 4-5 for ca 50kr. Nå spiser ungene pasta attåt, men det er ikke store kostnaden. Vi har rimelig trangt budsjett.

__________________



Min journal
Yonah er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF 20-30g karbo Svar med sitat