View Full Version : Er det noe maks på proteiner?


Lollypop!
27-08-07, 18:06
Og hvordan regner man det da???

Lemen
27-08-07, 18:15
Se litt på denne tråden og svarene til Nille, hun sier at kroppen nyttiggjør seg av maks 30 g proteiner i timen.

http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=14440&highlight=proteiner


Ps., om du bruker søkefunksjonen her inne, så finner du nok mange gamle innlegg med svar på akkurat det du lurer på. ;)

Ullabulla
27-08-07, 21:14
Jeg lurer på hvilke negative effekter det kan ha for kroppen hvis man inntar for mye proteiner. Jeg ligger langt over det som anbefales i dette forum.

Nille
27-08-07, 22:20
Hvis en ikke går ned om en spiser mye proteiner, men ellers nok fett og grønnsaker, - burde en absolutt se på proteinene:

Det er mange som legger på seg av for mye proteiner. En kropp i "normal aktivitet" trenger fra 0.7 til 1.5 gram proteiner pr kg korppsvekt pr dag - alt etter treningsmengde. Men kroppen klarer ikke nyttegjøre seg mer en ca. 30 gram pr time.

Spiser/drikker du mer uten å bruke/trene tilsvarende vil reste gå til lagring..... Fett.......

Det er ikke noe som kommer fra mitt hode, men fra Dr. Torkil Andersen OG fra ernæringsfysiologen.