View Full Version : Hvordan bruker dere Ketostixene?


Krøllerellerei
30-07-09, 17:47
Bruker dere dem daglig? Morgen, middag eller kveld? Eller bare når dere lurer på om dere er i ketose?

Jeg er så usikker på om det er noe jeg bør/må skaffe meg?

Imse
30-07-09, 17:52
Jeg brukte de hver kveld til boksen var tom, 2 timer etter mat.

Ellers gidder jeg ikke å bruke stix, for de forteller bare hva som skjer i urinen og ikke i kroppen. Stixene får en ikke fortere ned i vekt, men det gjør riktig mat.

Krøllerellerei
30-07-09, 18:02
Jeg brukte de hver kveld til boksen var tom, 2 timer etter mat.

Ellers gidder jeg ikke å bruke stix, for de forteller bare hva som skjer i urinen og ikke i kroppen. Stixene får en ikke fortere ned i vekt, men det gjør riktig mat.

Så du anbefaler det egentlig ikke? Spis riktig, så skjer det som skal skje?

Imse
30-07-09, 18:07
Så du anbefaler det egentlig ikke? Spis riktig, så skjer det som skal skje?
Jeg brukte de i beg*nnelsen, men helt ærlig så ser jeg ikke vitsen. Så lenge du spiser riktig etter den kostholdsfilosofien du følger, så får de deg ikke til å gå fortere ned i vekt. Ellers hadde jeg utslag hele tiden i de 8 ukene jeg brukte de og fra uke 2-7sto jeg bom stille i vekt;)

Nannah
30-07-09, 18:14
har aldri brukt de...

Vaffel
30-07-09, 18:58
Brukte de hver kveld i begynnelsen, så etterhvert av og til når jeg får lyst til å sjekke. (Jeg har holdt på i 9 uker.) Siden jeg har utslag hver eneste gang, begynner jeg å føle meg rimelig trygg... og drøyer noen dager mellom hver gang.

Men i begynnelsen var det enormt motiverende! :) Sånn følte iallefall jeg det. En liten belønning hver eneste kveld... forsikring om at jeg var på rett spor. Jeg syntes det var gøy, jeg. :cool: Har kjøpt boks nr. 2, men den tror jeg at jeg kommer til å ha lenge. Tipper det blir min siste boks.

Veggpryd
30-07-09, 19:54
Kjøpte en boks ved oppstart 2007. Har brukt ca. 4-5 stix. Skikkelig bortkasta, men jeg bare MÅ prøve ALT! :lol:

Photobscura
30-07-09, 22:35
Kjøpte også i starten, men bruker det veldig sjeldent. Som Imse sier, så sier det ingenting om hva som skjer i kroppen din, og det hjelper jo ikke direkte på vektnedgangen :p, med mindre det er en motivasjonsfaktor som Vaffel sier -men det har jo ingen fysiologisk effekt, da.
Det hender jeg blir nysgjerrig, og sjekker, men fortviler ikke det minste om jeg ikke får utslag, i blant er det så hårfint om man er i målbar ketose, og jeg merker jeg blir litt oppgitt på vegne av folk som river seg i håret over hvit stix, og tror det bare er dét det handler om, synd om det oppfattes sånn :o.

Krøllerellerei
31-07-09, 07:24
Takk for svar, dere har klaret opp noe av forvirringen min!

Bulldog
31-07-09, 23:43
Spis riktig, så skjer det som skal skje?

JA!!!

Beklager utbruddet :)