View Full Version : Kakao?


Iselilja
04-05-10, 16:43
Noen som har oppskrift på lavkarbovennlig kakao? Eller, er det bare å varme opp kremfløte og/eller melk, med mørk sjokolade og søtningsmiddel?

nellie
04-05-10, 16:49
http://forum.lavkarbo.no/search.php?searchid=4698495

chubby!
04-05-10, 17:23
Jeg drikker en kopp kakao i ny og ne og da bruker jeg confecta sin, jeg syns den er god det blir ca 6 gr karbo pr kopp.
http://www.confecta.no/pages/produkt%20sider/lavkalori/chocomelk.html

Aylvar
30-06-10, 13:47
hvor får man kjøp det?

TrillTrall
30-06-10, 13:54
hvor får man kjøp det?

Confecta sine? Selv Rimi'en her med verdens mest begredelige vareutvalg har en drøss forskjellige lavkaloridrikker derfra. Jeg holder meg langt unna for de er jo søtet med så mangt, men for den som tåler det eller ikke bryr seg om det er det sikkert et fint valg. :)

Nupsida
17-11-10, 15:22
Prøvde nettop denne: http://www.confecta.no/pages/produkt%20sider/lavkalori/morksjokoladedrikk.html

Fantastisk god smak på! :D Og ca. 3 karber pr kopp :)

Bik
24-10-12, 22:51
Lagde meg en kopp kakao i dag av helmelk, to ts kakao. Søtet med noen dråper stevia vanilje og litt sukrin. Ble veldig god :sikle:
Kanskje jeg kunne lagd av fløte og vann? Noen som har prøvd det?

Zillah
24-10-12, 23:14
Fløte og vatn går fint an, Bik. Eg personleg har utvikla sansen for kakao på 1-2 ts kakaopulver (til ein stor kopp), kokande vatn (2-3 dl alt ettersom kor stor koppen er), ein sukett eller ei ts sukrin, og ein dæsj fløte i. Altså mykje meir vatn enn fløte.

Eg har lagd utan fløte også når både kjøleskapet og lommeboka har vore skrapa. Men det må ein nesten venne seg til... Eg ville aldri likt det før, da måtte den vere rund, men no syns eg ikkje det er vassent overhodet.

Kan ha i ein klatt smør om du vil ha kakaoen litt fyldigare utan å øke nevneverdig på karber (eller berre vil halde forbruket av mjølkeprodukt nede).

Imse
25-10-12, 07:14
Fløte og vann går fint Bik. Jeg pleier dog å lage av kokosmelk, bruker den billige fra rema 1000, den er så fet at jeg halvblander med vann og enda får en veldig fyldig kakao. Lager av hele boksen på en gang og heller det jeg ikke drikker på et norgesglass. Holder seg i noen dager i kjøleskapet. Veldig godt med litt chili i, eller litt kanel.

Bik
25-10-12, 07:48
Takk for tips Zillah og Imse. Skal prøve ut vann/fløteversjonen i dag. Kokosmelk har jeg aldri prøvd. Skal kjøpe i dag og gjøre et forsøk. Hva kan kokosmelk brukes til ellers?

Dietta
25-10-12, 08:00
Jeg bruker mye kokosmelk i gryteretter med kylling. Blandt annet Superas supre Bali kyllinggryte (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=47155):D

Imse
25-10-12, 08:57
Kokosmelk er selvskreven i kyllingretter, kyllinguppe og curry feks. Og i smoothie: 2 egg, 1dl kokosmelk og 50g frosne bringebær+ evt vann.