i lav carbo ølen til tuborg for eksempel, er det neon som veit hvor mange carb det er der ?
Hørte også noe rykter om at corrona er carb fritt, noen som veit?
hva er det mest carb fattige ølen mann får tak i?
Hei :)
Satt akkurat og tenkte på det samme, og har googlet litt:
WikiAnswers (inkludert Corona) (http://wiki.answers.com/Q/How_many_carbs_are_in_beer)
Amerikanske øltyper (http://www.beer100.com/beercalories.htm)
Link til post her på forumet (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=1215)
Litt generell info (http://lowcarbdiets.about.com/od/beverages/a/lowcarbdietbeer.htm)
Én kan nok være greit, det har jeg prøvd uten å gå ut av ketose, men hvor mange flere som er lurt vet jeg ikke...
Håper dette hjalp, tror nok jeg må ta meg en øl selv i kveld ;)
Hansa har et lavkarboøl. Navnet på ølet er Ultra. På boksen står det at det inneholder 1 g karbohydrat pr 100 ml.
Ser også at Redlight skal være både lavkarbo og relativt godt (har ikke prøvd enda, men skal se etter den i morgen!) :)
Link (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=7858)
Tok meg en 0.33 Carlsberg (2,5 karber per 100 ml) i sta, og den smakte litt rart... Smaker øl annerledes når man er i ketose?
Mack Artic Lite, 1g karbo/100g øl= 4 bokser/døgn og ikke flere karber det døgnet.
Mack Lite (uten artic) må vel regnes som overjordisk grønnsak: Står høyt i hylla, og boksen er grønn. Ergo burde dette være fint i alle lavkarbokostholdsfilosofier.
Mack Lite (uten artic) må vel regnes som overjordisk grønnsak: Står høyt i hylla, og boksen er grønn. .
:D:D:D
Finnene har et par skikkelige lavkarboøl med kun 0,3 gram karber pr 100g.
Khauro lite (eller noe slikt) - vil tro at de har noe av det samme ølet i Sverige.
Redlight selges vel ikke mer??
Tror at de fleste Lite-ølene i Norge har rundt 1g karbo på 100g, så for min del blir det bare en boks i ny og ne.
Ferskenbeinet
21-05-10, 08:03
tuborg har og 1g pr 100g
åhh mack, gleder meg til jeg skal på tur til nordnorge i sommer!
Jeg syns Tuborg LITE sin er god, og det blir ca 5g karbohydrater på en boks, og det er overkommelig. Jeg klarer meg lenge med en boks jeg :).
*drikker as we speak* :D Sommer!
Ser også at Redlight skal være både lavkarbo og relativt godt (har ikke prøvd enda, men skal se etter den i morgen!) :)
Redlight finnes ikke på det norske markedet lenger. Jeg drakk det noen ganger, selv om jeg syns det var svært "tynt". Men, det var øl med svært lite maltose.
-