View Full Version : Auguststarternes tråd
Ser at det ligger lignende tråder for juli og juni, så da lager jeg en for oss som starter i august også!
Jeg har drøye 20 kg for mye, men skal ned!!!!
Håper jeg får mange andre med meg her!
Legger inn vekt og ndgang her, så oppdaterer jeg etterhvert!
Startvekt: 90.2 kg
16/8-10 88.4 kg
arnakristin
12-08-10, 22:59
Hei,
Da er jeg kjapt ute og ønsker august starterne lykke til og slenger med denne informative tråden et must for alle nykommer i lavkarboverdenen
Til alle nybegynnere på lavkarbo... (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=29970)
Stor&liten
12-08-10, 23:01
Heia :heia:
Jeg skal ned 13-15kg, og trenger noen til å holde meg med selskap ;)
Har akkurat startet, men dette blir bra :) Har hatt gode resultater med lavkarbo alla Lindberg før, men gikk opp 25kg under graviditeten, og sliter med å få ned de siste 15kg. Så nå trapper jeg opp, og skal ned og bli der :D
Hei, slenger meg med her..skal ned ti kilo i første omgang....gikk ned tre kg tidligere i vår....men rett opp igjen etterpå, men nå er jeg på igjen..har bakt brød og rundstykker:)
Stor&liten
13-08-10, 09:08
Har dere funnet veiedag, eller? Jeg veier på fredager, har gått ned fra 77kg, til 74,9, så er veldig fornøyd i dag :)
Nesten litt skummelt å veie på fredager, enten begynner man helgen lykkelig og ned i vekt, eller motsatt, det siste har skjedd meg så alt for ofte før :o :o :o
God helg, folkens!
Jeg veier mandag!
Veide 90.2 på første veiing, og ser ikke frem til å veie meg på mandag..... Håper på 8-tall først det minste.....
Heei:heia:
Jeg vil og være med.
tørr ikke veie meg ennå jeg..men tror jeg veier omtrent 105+-,startet på kuren for 4dager siden,tror nok jeg har gått ned ett par kilo (ikke det at det vises noe særlig-er jo så mye å ta av hehe..Skal ned 30+,så dette blir spennendes!
Jeg hadde en sykdom som heter hyperparathyriodise,og la på meg 15kg på kort tid,sykdommen gjorde at jeg var konstant sliten,greide ingenting -så det sier seg selv at man går opp av å bare ligge på sofaen:/Ble gravid med nr1,og la på meg 39kg(!!),hadde fortsatt sykdommen..
Flyttet så hjem til mitt hjemsted,gikk ned 10kg,ble lovet operasjon så jeg kunne bli kvitt sykdommen.men ble da uplanlagtgravid med nr2,så da ble operasjonen utsatt til 5uker etter fødselen.Etter operasjonen var jeg som et nytt menneske:D Jeg har slitt med spiseforstyllese før(type:ikke-spise-idet-hele-tatt),og jeg var ikke overrasket da jeg tok oppigjen min gale levemåte:/gikk ned 40kg på 5-6mnd..og la jammen alt på meg igjen meget kjapt!Etter det har jeg gått på uttallige nutrilettkura.Nå har jeg gitt opp:hylgrine:..
Jeg føler virkelig at dette er min siste utvei,ellers blir jeg en av de som må skjæres ut av leiligheta..Har fortiden et knekt bein,men skal fjerne gipsen på mandag*HURRA*,så da har jeg veldig lyst til å begynne med Zumba:)
Jeg føler ikke sult lenger,og har heller ikke lyst på søtt..tenker ikke lenger så mye på mat! Så dette ser jo ut til å gå veldig bra:)
Jeg gleder meg til å gjennomføre denne kuren med dere:klem:
MamaMariposa
13-08-10, 11:44
Jeg vil og være med...
Skal ned ganske masse:( Så litt dra hjelp er alltid bra...
Har prøvd meg på Ketolyse før, men var nok ikke motivert nok... Nå har jeg lusket rundt her lenge nok, og er klar til å brenne fett!
Veide meg tirsdag...var da 100,3...i dag 97,6...er nok bare vann, er heldig visst ikke så treg i magen som da jeg prøvde meg i våres...:D
Cilie: her er vi mange som hjelper hverandre. Dette skal du nok klare!
Stor&liten
13-08-10, 16:42
Så gøy :)
Helt sikker på at vi blir en fin gjeng :D
Ja, dette blir nok bra!
Kanskje vi skal ta en liten presentasjonsrunde?
La meg begynne.
Jeg er 33 år, har tre barn, jenter på 2, 8, og 10 år. Er opprinnlig østlending, men bor på sørlandet, som en slags arbeidsflyktning ;-) Har altså flyttet hit på grunn av jobb, og har bodd her i 6 år. Har akkurat flyttet inn i nytt stort hus. Deilig med plass, MYE å gjøre.
Hadde en fin runde med lavkarbo for et år siden. Da landa jeg på 73 kg, som er 3,1 kg unna målet mitt.
Så gikk jeg på en smell av en annen verden. Det hadde i utgangspunktet ingeting med mat og gjøre, men nå er da det en gang sånn at når det røyner på, da tyr jeg til maten. Min beste venn, i tykt og tynt. Hittil mest tykt.....
Jeg trente aktivt frem til jeg var 22, og var da normalvektig og veltrent, men etter det har jeg ikke rørt så mye på meg kan man si, og kiloene festet seg en etter en.
Gleder meg til å bli lettere i kroppen, og ikke minst hodet! Skal jo også bli nydelig å kjøpe normalstørrelser i klær.
Hurra for lavkarbolivsstilen!
Er en jente på 40, alenemor til en gutt på halvannet......opp og ned i vekt de siste tyve årene....men har lagt på nittitallet siste 10 årene hvertfall, kan ikke huske 80 tallet.....prøvde meg på lavkarbo i vår, men syns det var vanskelig med kun fet mat, og lite brød, men nå har jeg bakt rundstykker og brød, så har når det monner;-)....mitt mål er å gå ned i vekt, men og forhåpentlig bli kvitt en del smerter......:rolleyes:
kineserbolle
13-08-10, 20:09
Hei hei!! Har ikke sett denne tråden før nå :o
Charlotte heter jeg og er en jente på 30 :) Mamma til ei lita på 18 mnd. Vil ned 20 kg+. Jeg har ME og har på 5 år lagt på meg rundt 25 kg.
Jeg var 90.2kg (hmmm???:p) ved første veiing 2. august og var 87.2kg ved 2. veiing 9.aug veier hver mandag jeg :p Uansett er dette for meg et langtidsprosjekt - jeg forventer ikke mirakler men jeg vil gjerne ned en god del før vi evt. prøver på nr.2 :rolleyes:
Hovedmålet mitt er 25kg til sammen - skal altså en dag nå 65kg
1. delmål - 80 kg
2. delmål - 75 kg
3. delmål - 70 kg
4. og endelige mål - 65kg
Jeg skal!
lille jane
13-08-10, 20:43
Vil vær med her jeg også!!!
Er gift med en student og jobbe i butikk.
Jeg har spist lavkarbo i 3 uker nå. Har 20 kg å gå ned. Gått på kuren før men etter at jeg sluttet og flyttet fra vestlandet til østlandet så la jeg på meg liksom 20 kg på 2 år. (er veldig glad i film og skulle alltid ha noe å kose meg med, filmen ble på en måte bedre).:o
Har bestemt meg for å ta skikkelig fatt i dette å ska endre kostholdet.
Slutte å se film å heller stå å lage mat på kjøkkenet (tar laaang tid å lage mat fra bunnen av)
Det har vært en sen start (-3kg) men føler meg motivert.:D
Anna Ananas
13-08-10, 20:57
Hei dere fine og flinke! :)
Dette må være tråden for meg også, så jeg melder meg på!
Jeg er 32 år og bor i Bergen. Har vært lubben og god og rund i kjakan stort sett hele livet mitt.
For halvannet år siden fulgte jeg opplegget til Vg sin vektklubb, og gikk ned 8-9 kg. Veldig deilig det, men det stoppet opp et sted......
Men nu!
Nå er jeg såå klar for å ta fatt på veien mot 65 kg!
Det er 15-16 kg unna, og denne gangen vet jeg at det er realistisk.
De første ukene i ketose har selvsagt inneholdt mye ny kunnskap, feiling og hard konsentrasjon. Stort sett går det veldig fint.
Jeg har gått ned nesten 4 kg og det føles veldig fint...
Jeg heier på der
:)
Hei hei!! Har ikke sett denne tråden før nå :o
Charlotte heter jeg og er en jente på 30 :) Mamma til ei lita på 18 mnd. Vil ned 20 kg+. Jeg har ME og har på 5 år lagt på meg rundt 25 kg.
Jeg var 90.2kg (hmmm???:p) ved første veiing 2. august og var 87.2kg ved 2. veiing 9.aug veier hver mandag jeg :p Uansett er dette for meg et langtidsprosjekt - jeg forventer ikke mirakler men jeg vil gjerne ned en god del før vi evt. prøver på nr.2 :rolleyes:
Hovedmålet mitt er 25kg til sammen - skal altså en dag nå 65kg
1. delmål - 80 kg
2. delmål - 75 kg
3. delmål - 70 kg
4. og endelige mål - 65kg
Jeg skal!
Hei så kjekt, vi er jo på ett annet forum sammen og, selv om jeg ikke er så aktiv for tiden;-)
Stor&liten
13-08-10, 21:49
Hei så kjekt, vi er jo på ett annet forum sammen og, selv om jeg ikke er så aktiv for tiden;-)
Og jeg er der :)
Stor&liten
13-08-10, 22:01
Ja, jeg kan jo presentere meg litt jeg også :)
Jeg er en livsglad jente på 35år, har en fantastisk mann, verdens beste sønn på snart 7 år som skal opp i 2.klasse, og en liten snuppe som blir 1 år nå i slutten av august. I dag har vi i tillegg vært å hentet verdens skjønneste hund, en liten Portogisisk Vannhund. Han skal heter Chaos :)
Under graviditeten gikk jeg opp 25kg. Ett halvt år før jeg ble gravid, så hadde jeg nådd og beholdt min trivselsvekt på 62kg, den kan jeg nå bare se langt etter. Jeg skal ned igjen, men på den riktige måten, ikke noen kjapp jojo slanking på meg altså.
Jeg driver en nyoppstartet nettbutikk, og skal starte opp en til medf det jeg igrunn egentlig driver med, interiørting.... Skummelt, men samtidig veldig spennende.... Så selvom jeg går hjemme, er jeg langt fra arbeidsledig.....
Gleder meg til å følge dere, og bli kjent med dere, og ikke minst få den motivasjonen jeg trenger, ikke enda, men jeg vet erfaringsmessig at den tid kommer. Til gjengjeld, skal jeg hjelpe dere å holde motet oppe når det skulle trengs.
Gleder meg, føler at vi blir en god gjeng, og ønsker alle lykke til :D
I dag er en god dag, vi fikk valpen vår, jeg veide mindre enn forje fredag, og min iPhone4 er på plass :)
GOD HELG!
Hei jeg slenger meg på denne her jeg også.
Jeg har gått på ketolyse for et par år siden, og det gikk veldig fort ned 10 kg, også stoppet det seg for meg. Prøvde etter det å gå på lavkarbo i et halvt år til uten at den løset stort, så jeg gav opp til slutt. Meen så begynte kg å komme tilbake, i fjor sommer kom det mange, og nå i sommer så kom det enda flere kg, og i dag fikk jeg nok, og bare slengte noen egg i stekepannen til frokost og vips jeg er i gang att.
Er ikke helt sikker på veiedag, men lurer på om jeg ikke skal ta mandag.
Stor&liten
14-08-10, 08:04
og i dag fikk jeg nok, og bare slengte noen egg i stekepannen til frokost og vips jeg er i gang att.
Så bra!!!! Nå er du igang, og nå slipper du ikke ut herfra igjen ;)
Lykke til!
Hurra!
Nå er vi mange her. Det er bra!
Må bare si det: Jeg hater kroppen min nå. Den er slett ikke vakker.....
96, 7...mye vann i den kroppen min gitt....4 kilo faktisk.....:D...jada vet jeg bare skal veie en dag i uken..mennneh....:rolleyes:
Jeg er også med!! :D
Jeg er ei jente på 17, så alltid har slitt med overvekt.. Ble mye mobbet når jeg var mindre, å det endte bare opp med at jeg spiste mer og mer..
Men, nå er det nok! Jeg begynte å lese meg inn i lavkarbo forumet nå i juli , og fant fort ut at dette er noe som passer for meg.
skal begynne nå på mandag, å gleder meg til å endelig begynne! :)
Supert at vi er så mange!
KJenner jeg igjen noen fra nybaktmamma??
Der heter jeg jippijaja, men har ikke vært aktiv så mye i det siste.
Går det an å skifte navn her inne?
"hmmm", her kommer en til fra nybakt mamma! :)
Håper jeg kan få henge med dere, selv om jeg har startet på feiging-varianten (dvs pulverkur). Begynte ikke å lese her inne før etter at jeg hadde signert kontrakten, ellers hadde jeg nok forsøk ketose på egenhånd først. Nuvel, har en plan om å gå over til ketolysemat, helt eller delvis, etter et par uker på pulver.
Ellers så er jeg 31 år, har et barn på snart halvannet år og en snill samboer (bortsett fra at han lagde hjemmelaget, velduftende pizza første dagen av kuren min :rolleyes:) Jeg har lagt på meg 10 kg siden fødsel, og føler de kiloene er veldig unødvendige. I tillegg hadde jeg vel en 10-15 kg for mye fra før av.
Så jeg skal ned 20 kg!
Igjen, håper jeg får lov til å henge med dere!
Jeg får hive meg med her jeg også :) Jeg har ikke begynt på noe enda, holder på å sette meg inn i alt her. I mitt hode høres dette helt rart ut hehe Spise meierismør og seterrømme??! Tror det kommer til å bli tøft å ikke få spise ris og pasta, det er jo det vi har levd på til nå. Men jeg skal klare det! er jo så mye annet godt man kan lage :) Og jeg blir såå imponert av alle dere som har gått ned så mange kilo, dere er superflinke! :D
Lykke til til alle oss som skal og som har begynt på dette!
Snopsnoken
14-08-10, 22:19
Hei alle auguststartere!
Jeg er 35 år, har en veslevoksen datter på 3 år, og er gift med en mann som heldigvis også er lavkarbotilhenger. Ellers er jeg lesehest, klesgal, og med en stor forkjærlighet for vesker og sko. Og nå i august har jeg sannelig blitt litt opptatt av trening også. Etter 2 uker på ketolyse har jeg vært mer på bena enn jeg har vært de tre siste årene - energinivået har skutt i været etter denne kostholdsomleggingen. Jeg har hatt et mildt sagt usunt forhold til godis en lang periode, dvs et stort inntak av godteri hver eneste kveld i lang, lang tid. Parallellt med en strutseoppførsel ift badevekten og sofasitting til den store gullmedaljen har jeg selvfølgelig pådratt meg en del kilo. Etter en sommer der jeg har unngått bikini, mistrivdes i shorts og fått en permanent badering har jeg funnet ut at nok er nok. Jeg har ikke hatt en eneste dag i sommer der jeg har følt meg vel uten å tenke på de #¤#¤& kiloene. Veiingen var selvfølgelig en nedtur, men nå skal jeg sørge for opptur mtp helse og vekt.
Jeg gleder meg til å gjøre det sammen med dere andre!
Mange nye, så kjekt......har v ært i brylluo, klarte å få i meg en marsipan kake, og ett lite sjokoladekake stk....:mad:....men ny dag i morgen:D
MarensLille...
15-08-10, 12:31
Hei alle sammen :)
Jeg startet Ketolysekuren i dag, så jeg er heeeeeeeeeeeeelt fersk!!!
Fikk barn 23. Februar og siden da har veiingene mine sett ca. slik ut:
ca. 1.Mars: 110
ca. 1.April: 104
ca. 1.Mai: 99
ca. 1.Juni: 95
ca. 1.Juli: 92
I dag: 89
Målet er 70 kilo innen 23. Februar, altså ett år etter fødselen :))) Det er overkommelig ;)
Auguststarter her også. Har gått på ketolysekuren tidligere, jan-mai 08 og gikk da ned 15 kilo. Men så var det div. som sjedde og jeg greide ikke å holde lavkarbokostholdet så nå har de 15 kiloene + 5 nye kommet på :sukk: Startet opp igjen på mandag og til nå har det gått veldig bra. Ikke lyst på karber og karbmat i det hele tatt. Veier ikke maten, men holder meg til mat jeg vet har lite karb. Ligger vel litt over ketolyse nivå egentlig, tipper ca. 20-25 g karb. pr. dag. Har ikke flere ketoskticks men skal prøve å få kjøpt i løpet av uken. Har snikveid meg litt og ser at det går nedover så da gjør jeg sikkert noe rett ;)
Har veiedag på mandag og er spent på vekta i mrg :)
9. august: 82
Hei alle sammen.
Jeg begynner også (igjen) på mandag. Har ikke noe tall på hvor mange kilo jeg skal ned enda, men håpet ligger på 20 tallet et sted. Veier nå godt over 90 kg så her er det mye å ta av. Veier meg eksakt i morgen da det blir første offisielle dag. Satser senere på å veie meg på onsdager da dette passer meg best.
Har forsøkt en gang tidligere så vet at det virker da jeg gikk ned rundt 10 kg på forholdsvis kort tid.
Denne gangen skal jeg ta det rolig og pent og håpe at dette er for resten av livet.
Lykke til alle dere andre
Hei, jeg slenger meg på her jeg også!
Blir litt bedre å ha litt "samarbeid"
Jeg er en jente på 31 år, er gift med to små herlige (til tider store monster;-) barn på 5 og 7 år. Bor i Trondheim, hvor det forøvrig er nydelig vær i kveld :-)
Gikk på ketolysekuren for 3 år siden. Gikk da ned 27 kilo, fra 85 kg til 58 kg. Helt herlig!! Men i det siste halvåret er det sneket på seg ca. 10 kg. av forskjellige grunner.
Litt bittert med tanke på alle de fine klærne mine som er en stor tanke trang, men også en motivasjon.
Har min første da på ketolyse i dag, veiedag i morgen (mandag)
Veier nå ca. 68 kg, og skal ned til 58 kg.
Lykke til alle sammen, sammen er vi sterke!
Skal vi ha dette som skravletråd, og lagem en egen veietråd? Eller skal de som vil skrive vektnedgang her også?
Veldig bra at vi blir så mange, forresten!
Jeg starter opp i morgen, og blir med på denne tråden. Gleder meg:). Ketose gir en god følelse i kroppen når en bare kommer over de første dagene/ukene med plager.
Jeg hadde en periode på lavkarbo fra januar 09, men mye reising og hotellmiddager gjorde at jeg ikke klarte å holde meg innenfor karbogrensene. Etter å ha gått ut og inn av ketose i ca 1/2 år fant jeg ut at det ikke kan være mye sunt for kroppen og gikk over til vanlig kosthold. Det resulterte selvfølgelig at de kiloene jeg hadde greid å ta av kom på igjen med følge av noen ekstra. :(
Nå er motivasjonen på topp og kiloene skal bekjempes :D
Jeg har 28 kilo som skal av og håper å være kvitt mesteparten av dem før 1.juli 2011:rolleyes:
Hei!
Melder meg inn her jeg også.:)
Har snust på lavkarbo i flere år, men har ikke blitt til at jeg har prøvd det før nå.
Har holdt på ett par dager nå, og er spent på fortsettelen. Er egentlig veldig glad i brødmat, så der tror jeg den største utfordringen ligger. Jeg er ikke så glad i middagsmat, og kommer aldri til å klare å spise en kotelett til frokost f.eks.:nei:
Har egentlig vært slank hele livet, og har som regel bare tatt av meg noen kosekilo som har sneket seg på ett par ganger tidligere.
Men på grunn av en sykdom har jeg lagt på meg mye mer nå (gjorde det samme for to år siden, men ikke fullt så mange kilo, og de gikk jeg ned ved hjelp av kaloritelling). Trives slett ikke slik jeg er nå, så SKAL ned! :D
Ellers er jeg 41 år, gift og mor til to.
Lykke til alle sammen ! :heia:
OI!! Er det en tråd for oss som starta i august og?? Jeg vil veldig gjerne henge med dere! Jeg starta 1.august og har til nå hengt med i en annen tråd. Jeg er fra Trøndelag, er ca midt i livet (den beste alderen:D), har laaaang erfaring fra vanlig slanking - til dels med godt resultat og:). Jeg har hatt hatt muligheten til å jobbe med de samme kiloene mange ganger :hylgrine:uten at de har forsvunnet for godt. Nå har jeg lagt om kursen, og ser at tross fløte, seterrømme, masse smør osv så krymper kroppen om ikke vekta. Jeg gikk ned 2 kg fra midten av juli til 1.august bare ved å kutte ut karbohydrater. Fra 1.august har jeg vært nøye, notert ned hva jeg spiser, lest bøker, lest på nettet, spurt og gravd - og har ikke gått ned mer i vekt. Skaldeman sier i den første boka at å bare se på vekta er feil; altså forholder jeg meg til klærne mine.
Har hatt storarbeid i dag; rydda i klærne mine. Skjemmes! :flau: av å ha så mye klær. Nå har jeg vært knalhard med meg selv; nå er det "fin"klær igjen. Alt som er kjøpt fordi det kan være kjekt, fordi hvem vet hva jeg får bruk for osv, er sendt Fretex. Videre har jeg kun tatt vare på slike klær jeg er stolt av å ha. Skal være flinkere å kle meg fint fra nå av!! Det var ei som sa en gang jeg stod og prøvde klær, at "du vil visst ikke være fin du"... - den satt i lenge. Kanskje har jeg underbevisst unngått å prøve å kle meg fint? Regner med jeg kan være et godt kasus for en psykolog som ønsker å studere slike tanker:p:shifty:
Pr i dag har jeg ca 15 kg jeg skal av med; gjerne ved å spise god mat som jeg gjør i dag. Håper det løsner snart, med tanke på hvor romslige klærne er må det da være mer enn 2 kg?
Gleder meg til å følge denne tråden videre i motgang og nedgang:goodluck: til oss alle!
PS: veiedag på mandager selv om jeg tjuvkikker hver dag
Glemte å presentere meg :rolleyes:
Jeg er 49 år, bor i Kristiansand, er gift og har to voksne barn.
Er egentlig veldig glad i brødmat, så der tror jeg den største utfordringen ligger.
Sjekk bloggen til LenaBeatrice (http://lenabeatrice.net/); jeg har laget tekaker og får dekket brødbehovet av bare å ha de i fryseren;). Spiser egg/bacon/laks med ulike varianter til frokost og salat til lunsj
Videre er det en lavkarbokokebok på forumet; se denne linken (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=19503). JEg er helt overveldet over alle oppskriftene som finnes for lavkarbomat; det er ikke noe problem å holde seg på denne stien hvertfall;)
Imorgen braker det løs! :D Har nettop spist min siste brødskive, and i like it! :D
Da var første (nei, andre) veiedag her. Men første som kan ha noe vektnedgang, da!
Startvekt: 90,2 kg
16/8-10: 88.4 kg
Hurra, da er jeg i gang på ordentlig! Dette blir bra. 1,8 kg kan jeg ikke grine av, selvom mye sikkert er vann.
Nå nyter jeg mitt eget selskap litt, før de tre håpefulle våkner til live. Har første dag etter ferien i dag, og er litt mer enn normalt trøtt.
Ønsker alle en god dag, og håper de som har veiedag i dag blir fornøyde!
God morgen! Jeg står standby +/- 3 hg sånn som jeg har gjort i 3 uker. Tror jeg må begynne å studere litt nærmere hva som stopper meg. Ha en god dag alle sammen!
Hallo alle sammen!!
Da var veiedagen kommet, var heldig ikke så ille som jeg hadde fryketet,
67,2 kg. Kan si meg fornøyd med det.
Hodepinen værker, men vet at den vil forsvinne om noen dager.
Eller så går det greit, geder med til den første uka er omme for da vet jeg at motivasjonen er bedre.
Ha en fortreffelig dag, og lykke til alle sammen :-))
Snopsnoken
16-08-10, 10:41
Skal vi ha dette som skravletråd, og lagem en egen veietråd? Eller skal de som vil skrive vektnedgang her også?
Veldig bra at vi blir så mange, forresten!
Kanskje vi skulle hatt to stykker? det er kanskje enklere å beholde oversikten og applaudere de strålende resultatene vi forhåpentligvis kommer til å oppleve i en egen veide/ måletråd?
Supert!
Slenger meg med her jeg også. Startet 09/08-2010
Har holdt på en uke i dag, og har gått ned 2 kg allerede.
Jeg er 174 cm høy, og veide 86,5 kg ved start.
Målet er å gå ned 15 kg.
Vekt i dag 84,5 kg
Laget en egen veietråd jeg. Håper alle legger inn vektnedgangen sin der :)
Slenger meg på her jeg også!
Startvekt 102,3 kg (lørdag 7.8)
første veiing - 101.0kg (lørdag 14.8)
- 1,3 på én uke og jeg er fornøyd!
:heia: :heia: til alle auguststarterne!
Hei,
jeg burde også være med her kjenner jeg...
Etter to barnefødsler og et veldig vektfokus fra 13 års alderen tar jeg nå fatt på mine ca 40 kilo for mye. Det er mye.. det er nesten en hel voksen person... Min mann gjør dette sammen med meg - og takk for det!!! Starter i morgen etter handletur i dag, har ikke turt å veie meg enda... tror jeg venter til Fredag.
Sånn, da har jeg liksom "sagt" det - håper det blir en realitet!
Hei, alle sammen!
Dette er mitt første innlegg på lavkarbo.no, men jeg har lest mye her tidligere. Jeg har to ganger tidligere gått ned ved hjelp av lavkarbo-spising, (en gang 20kg, den andre gangen 25 kg) så jeg vet at det fungerer, men har likevel latt meg selv gå opp igjen (sist gang etter et svangerskap og diverse andre unnskyldninger :(), men nå er jeg motivert igjen og har en plan om at denne gangen skal jeg vedlikeholde vekttapet bedre. Det største problemet med denne typen diett for meg er at jeg blir veldig matlei etter en stund, men nå som jeg har funnet denne siden og oppskriftsamlingen håper jeg at jeg skal holde meg bedre i skinnet denne gangen:rolleyes:
Slenger meg på jeg også. Startet i begynnelsen av august for fullt, og har gått ned jevnt og trutt.
Første mål er å få BMI under 30, og er snart halvveis til det!:)
Vekt fredag 13/8; 88,5
Veie og måledag på fredager.
Har akkurat registrert meg.
Etter å ha lest forumet i en uke synes jeg at det er på tide.
Jeg er 47 og har hatt problemer med vekten mesteparten av mitt voksne liv. Har fulgt Fedon en gang tidligere men det strandet på at jeg ikke likte matan.
Har lest boken til Dr Sofie Hexeberg og er veldig motivert :)
Begynte for en uke siden i dag og vekten viste i dag 3 kg minus.:D !!!!
Gleder meg til å følge dere.
MarensLille...
16-08-10, 19:14
Jeg spør her jeg, i håp om at noen kan hjelpe en fersking... ;) Hvordan får jeg lagt inn weight loss ticker i "signaturen"...? Jeg vet hvordan jeg gjør det på babyverden, men her var det verre... :P
Jeg glemte å presentere meg her tidligere... Jeg heter Maren, er 30 år, bor i Porsgrunn med samboer, min 8 år gamle datter og min 6 måneder gamle sønn :D
Skal ned ca. 20 kilo, og håper dette er redningen min :D
arnakristin
16-08-10, 21:02
Jeg spør her jeg, i håp om at noen kan hjelpe en fersking... ;) Hvordan får jeg lagt inn weight loss ticker i "signaturen"...?
Sjekk ut denne linken her, http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=25879
Hei, alle sammen!
Dette er mitt første innlegg på lavkarbo.no, men jeg har lest mye her tidligere. Jeg har to ganger tidligere gått ned ved hjelp av lavkarbo-spising, (en gang 20kg, den andre gangen 25 kg) så jeg vet at det fungerer, men har likevel latt meg selv gå opp igjen (sist gang etter et svangerskap og diverse andre unnskyldninger :(), men nå er jeg motivert igjen og har en plan om at denne gangen skal jeg vedlikeholde vekttapet bedre. Det største problemet med denne typen diett for meg er at jeg blir veldig matlei etter en stund, men nå som jeg har funnet denne siden og oppskriftsamlingen håper jeg at jeg skal holde meg bedre i skinnet denne gangen:rolleyes:
Godt å gå på en kur som en vet funker, masse lykke til :-)
Slenger meg på her, har slanket meg en stund. men begynte i går på det jeg vil kalle generell lavkarbo. prøve til og begynne med å kutte ut. potet, ris, pasta og brød. men spiser litt frukt og grønnt.
Jobben nå er og trene, gå ned siste 10 kg. men viktigst av allt, finne og komme inn i en fin livstil med god mat/trening for og holde meg på min vekt
:)
kineserbolle
16-08-10, 21:25
Så mange vi har blitt!! Kjempegøy - Lykke til alle sammen!
Skriver litt om mine/våre måltider i bloggen min :)
Kan jeg også være med her? Har aldri vært på et forum før, så dette kan bli spennende :)
Jeg har boken til Hexeberg og har gått på lavkarbo i en uke nå og gått ned 1 kilo, gøy!
Stor&liten
16-08-10, 22:40
Kan jeg også være med her? Har aldri vært på et forum før, så dette kan bli spennende :)
Klart du kan :D
Og lykke til med forumsverden, det er lett å bli hekta :D Det finnes ett forum for en hver interesse man måtte ha :cool:
Stor&liten
16-08-10, 22:41
Jeg har jukse veid meg i dag, og det ser ut som det går rette veien fremdeles, men nå er det jo hva jeg kommer til å veie til fredag som blir avgjørende.....
Men siden det var så mange mandagsveiere her, så klarte jeg bare ikke å la være :p
Stor&liten
16-08-10, 23:26
Ser noen av dere har desimaler i det dere går ned i signaturen, men det ville ikke min godta... Hmmmmm.... (og jada, jeg rundet opp :p)
arnakristin
16-08-10, 23:29
Hei,
På engelskspråklig versjon så må du bruke punktum der vi i norge bruker komma, da order det seg, sånn er det i tallenes verden.
Stor&liten
16-08-10, 23:32
Hei,
På engelskspråklig versjon så må du bruke punktum der vi i norge bruker komma, da order det seg, sånn er det i tallenes verden.
Selvsagt....
Nå hadde jeg ett blondt øyeblikk her, bare å venne seg til, det kommer mange av dem :o
:D
Har lest ganske mye om ketolyse/lavkarbo i dette forumet og andre blogger i løpet av sommer`n og bestemte meg for at dette skulle prøves. Ser ut til at det er stor overvekt av damer her inne men jeg fikk lyst til å slenge meg på og utveksle erfaringer utover høsten.
Har ikke lest noe bok om emnet, har ikke prøvd strips for å se om kroppen er i ketogen fase..Litt typisk mannfolk eller?:-) Leser aldri bruksanvisning før vi starter opp med noe. Vi venter med den til det skjærer seg skikkelig! ;-)
Startet med lavkarbo/ketolyse tirsdag 10.08.10. Utgangsvekt 101 kg. Har veiedag på tirsdager...Har både gledet og gruet meg til første veiedag, men er fornøyd med resutatet så langt.
Første vektmåling etter slankestarten.
Vekt pr. 17.08.10 98,8 kg
Har spist 1600-2000 kalorier pr dag og av dette er
ca. 78% fett
ca. 18 % protein
ca. 4% karbo
Går mye i egg, bacon, omelett, makrell, majones, rømme, fløte, isbergsalt, tomat, agurk osv.
Kroppen føles bra nå, men var sliten på dag 3 og 4.
3-4 liter vann pr. dag.
Fysisk aktivitet ca 2 timer forrige uke.
I følge min BMI burde jeg ikke veie mer enn ca. 81 kg. Derfor blir det mitt naturlige mål, altså ned 20 kg.:cool:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wxypOPX/weight.png[/img] (http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wxypOPX/weight.png[/img)
Stor&liten
17-08-10, 09:57
Det er endel menn på forumet også tror jeg, (var det i alle fall når jeg hang her for noen år siden) men selvsagt (?????) mest damer :) Så det er godt å få med noen menn også, det kan de fleste forum trenge ;)
Ketosesticks er jo ikke noe man i grunn trenger da, spiser du rett, så kommer du i ketose om du vil eller ikke. Og igrunn får man masse mer informasjon her inne enn det står i noen bøker, men som jente så liker jeg jo å se det på papir også :p
Stor&liten
17-08-10, 09:59
Jeg er stappmett for jeg har spist noen alt for fyldige pannekaker....
Ups...klarte vist ikke å legge inn "ticker"... noen som kan hjelpe meg med framgangsmåten?
MamaMariposa
17-08-10, 10:40
Må kanskje introdusere meg selv litt og...
Jeg er en 33 år gammel jente som bor i Bergen. Er mamma til en sta søt liten prinsesse på 4 år, og nettopp blitt samboer med en fantastisk mann som har tatt på seg papparollen.
Jeg har alltid vært veldig atletisk, trent mye og vært proff landhockey spiller... Til jeg ødela kneet mitt(både menisk og korssleddbånd), noe som innebar at jeg ikke fikk trene på 1 år, og jeg la på meg endel... Så bar turen hjemover etter mange år i utlandet. Savnet alle venner og familien min, så da ble det mer trøstespisning... Så begynte jeg som reiseleder, og det var jo døden for kroppen... For en usunn livsstil vi hadde!
Etter graviditeten med min datter var jeg faktisk nede i 79 kg, og kjempefilnk til å trene...
Så ble jeg samboer i april i år, og etter det har det blitt mange kosekvelder, og hjemmekvelder hvor man har gravd seg ned i sofakroken og kiloene har krøpet på... Til min store skrekk viser vekten nå ett 3 siffret tall, det har det aldri gjort før... Så nå er det på tide å endre livsstil, komme seg opp av sofakroken og bli mitt gamle nye jeg:cool:
Gleder meg til å ta følge med dere på veien:D
Mann 46 her. Startet kuren for en uke siden og raser ned. (fra 88kg til 84,6 pr i dag)
Et par kommentarer. Er ikke enig i at denne kuren kùn er for de som har minimum 10kg å gå ned. Kanskje jeg klarer meg med 5-6 kg ned, so what? Den funker bedre enn noe annet for meg fordi jeg slipper å sulte meg, og mister ikke muskelmasse.
Samt dette med veiing. Joda man kan sikkert gå opp og ned fra dag til dag. Men jeg veier meg hver dag på morgenen, og det gir meg bedre motivasjon med daglig veiing. Vekttapet blir jo ikke mindre av den grunn.
Kanskje noe av det viktigste etter kuren er at man lærer mye om næringsinnholdet i matvarene, og blir mer bevisst på lang sikt.
Mitt problem er at jeg har vært altfor glad i brød, pasta, sjokolade, iskrem og søtsaker. Men det finnes jo fortsatt mye annet godt å spise, eller erstatninger.
Ikke bare er det en overvekt av kvinner her, vi er overvektige også :D
Håper alle skriver seg på her:
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=35770
Håper alle skriver seg på her:
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=35770
Med fare for å virke blondere enn hva jeg allerede er :p må jeg spørre om det i den nye tråden kun skal registreres vekt? Og at denne tråden er for support?
Og forresten synes jeg det er knallbra at mannfolk henger seg på; det løfter tråden. Tøft at dere også "tør" å legge ut offentlig det dere holder på med. Stort sett er det vi damene som er pratete; gleder meg til å følge diskusjonene videre ;)
monstermarihone
17-08-10, 15:57
Hei
Jeg henger meg på her jeg også. Startet litt gradvis i vår med å legge om, men siden 1. august har jeg vært strengere med meg selv, og ser at det fungerer bra! Skal ned 35 kilo og tenker at det skal jeg klare innen 1. juli 2011. Tolv måneder altså. I voksen alder har jeg bare vært under 90 en eneste gang, og det varte bare noen måneder, så det vil bli litt av en omveltning. Litt usikker på hvor mye jeg har gått ned siden jeg har byttet vekt underveis, men ser ihvertfall at det går nedover, og merker det på klærne, som er deilig :) Motivasjonen går opp og ned, men mesteparten av tiden er jeg veldig flink :) Veldig hyggelig med mange andre som begynner samtidig, da får man opp motivasjonen!
Og jeg er 27 år, akkurat begynt i første jobb og bor egentlig i Oslo, men akkurat nå jobber jeg i Bergen. Bor sammen med jobben i en leilighet der, så det å legge om kostholdet er ikke det letteste i verden med mye mat ute og mye gøy på byen, men det skal jeg klare!
arnakristin
17-08-10, 19:38
Ups...klarte vist ikke å legge inn "ticker"... noen som kan hjelpe meg med framgangsmåten?
Hei,
Du vil finne link til Ticket factory og masse annet nyttig her:
Til alle nybegynnere på lavkarbo... (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=29970)
Føler meg så usikker på om jeg egentlig følger kuren nå.. Jeg holder karbogrensen, men føler jeg spiser for usunnt alikevell.. Frokosten idag ble eggerøre av to egg, me to skiver mager salami (0 karberoppi) Til lunsj ble det en skyr (6,6 karber) og en pepsimax, middag ble to hamburgere med ost på og rundt 150 gram agurk og litt sopp.(hamburger uten brød vell å merke) og til dessert ble det 50 gram jordbær og 80 gram fløte. Er dette etter kuren? eller blir det for "usunnt"?
kineserbolle
17-08-10, 20:53
Høres ut som min dag det :) Men jeg er også helt ny og skal strenge meg til etterhvert :)
Ja, må få til å strenge meg til etterhvert jeg å:)
Er første dagen jeg teller karbene, så ikke værst å havne under 15 første dagen :)
Samt dette med veiing. Joda man kan sikkert gå opp og ned fra dag til dag. Men jeg veier meg hver dag på morgenen, og det gir meg bedre motivasjon med daglig veiing. Vekttapet blir jo ikke mindre av den grunn.
Du er som meg, en lite veie nazi :D
Jeg veier meg også hver dag, føler jeg får best kontroll på den måten.
Nå er det endelig slutt på mine utallige sultekurer, det eneste jeg angrer på er at jeg ikke har begynt på dette før nå.
10 kilo skal bort, og de skal fa** ikke tilbake :cool:
Lykke til alle sammen!!
arnakristin
17-08-10, 21:48
Føler meg så usikker på om jeg egentlig følger kuren nå.. Jeg holder karbogrensen, men føler jeg spiser for usunnt alikevell.. Frokosten idag ble eggerøre av to egg, me to skiver mager salami (0 karberoppi) Til lunsj ble det en skyr (6,6 karber) og en pepsimax, middag ble to hamburgere med ost på og rundt 150 gram agurk og litt sopp.(hamburger uten brød vell å merke) og til dessert ble det 50 gram jordbær og 80 gram fløte. Er dette etter kuren? eller blir det for "usunnt"?
Hei,
Ikke akkurat usunt men litt skjevfordeling på hva du bør bruke kh kvota di på. Kh kvota skal i hovedsak komme fra grønnsaker som vokser over jorda (minus mais) samt litt løk og noe meieriprodukter. Skyr tar litt for mye av kh kvota på ketolysekuren. …og hvor er fettet, mager salami…??? Ingen lettprukter på ketolysekuren. Husk at bladsalater og agurk inneholder veldig lite næring, vær flink med å variere med grønnsakene. Ha gjerne en dæsj med fløte når du lager omelett/eggerøre og gjerne noe grønnsaker. Jordbær i begrensede mengder med fløte er ok en gang i blandt på ketolyse.
Oppsumering dagens meny: alltfor lite grønnsaker for mye av kh kvota de går med til både skyr og jorbær m/følte og alltfor lite fett.
Jeg er også med..!
Skal ned 10kg....
Og skal klare det
Hei,
Ikke akkurat usunt men litt skjevfordeling på hva du bør bruke kh kvota di på. Kh kvota skal i hovedsak komme fra grønnsaker som vokser over jorda (minus mais) samt litt løk og noe meieriprodukter. Skyr tar litt for mye av kh kvota på ketolysekuren. …og hvor er fettet, mager salami…??? Ingen lettprukter på ketolysekuren. Husk at bladsalater og agurk inneholder veldig lite næring, vær flink med å variere med grønnsakene. Ha gjerne en dæsj med fløte når du lager omelett/eggerøre og gjerne noe grønnsaker. Jordbær i begrensede mengder med fløte er ok en gang i blandt på ketolyse.
Oppsumering dagens meny: alltfor lite grønnsaker for mye av kh kvota de går med til både skyr og jorbær m/følte og alltfor lite fett.
Jeg bruker mager salami, for det er uten karber, dessuten synes jeg den maker bedre, men skal bytte når denne pakken er tom. For lite fett? jeg føler jeg får for mye jeg.. Å den skyr tingen er jeg enig med, men det ble en liten "nødlunsj" for jeg var på skolen lengre enn jeg trudde, så jeg mener på at skyr var det eneste jeg kunne kjøpe på butikken så jeg kan ha på kuren så ikke trenger matlagning.
Sjekk bloggen til LenaBeatrice (http://lenabeatrice.net/); jeg har laget tekaker og får dekket brødbehovet av bare å ha de i fryseren;). Spiser egg/bacon/laks med ulike varianter til frokost og salat til lunsj
Videre er det en lavkarbokokebok på forumet; se denne linken (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=19503). JEg er helt overveldet over alle oppskriftene som finnes for lavkarbomat; det er ikke noe problem å holde seg på denne stien hvertfall;)
Takk for tips! :)
Fikk ikke fram oppskriftene i lavkarbomatboka, ble noe tull på maskinen, men skal få mannen til å hjelpe meg i ettermiddag.
Har spist mye egg og laks til frokost jeg også, eggerøre eller omelett, men kjenner at jeg begynner å bli lei egg allerede etter en uke.:o
Har hatt veiedag i dag, og gått ned 2, 5 kilo første uka. Sikkert mest vann. Skal finne "veietråden", og skrive meg opp der.
tingelinge
18-08-10, 13:55
jeg hiver meg på denne tråden, hev meg på juli , men så så jeg at det var jo en tråd for august også :D skal på biblioteket å låne "bli slank med ketolyse" senere i dag :D
gleder meg til å komme i gang. Noen andre som bare leser boka, eller har alle bestillt tabletter å slikt på nette ?
jeg hiver meg på denne tråden, hev meg på juli , men så så jeg at det var jo en tråd for august også :D skal på biblioteket å låne "bli slank med ketolyse" senere i dag :D
gleder meg til å komme i gang. Noen andre som bare leser boka, eller har alle bestillt tabletter å slikt på nette ?
Den boka er råbra! :D
Jeg har ikke bestilt de tablettene å slikt enndå, men går på vanlige multitabletter (vet det er en fattig erstatning, men sånn går det når ønkonomien ikke er helt med :/ ) Men, skal snart på nettet å kjøpe de ketosestixene :)
tingelinge
18-08-10, 17:12
Den boka er råbra! :D
Jeg har ikke bestilt de tablettene å slikt enndå, men går på vanlige multitabletter (vet det er en fattig erstatning, men sånn går det når ønkonomien ikke er helt med :/ ) Men, skal snart på nettet å kjøpe de ketosestixene :)
Selfølgelig hadde de ikke den boka på vårt bibliotek :P typisk. noen som vet en nettside en kan lese skikkelig om ketolyse, liksom om hvilken mat en skal spise og hvor mye å sånnt ? Har ikke penger til å kjøpe boka enda :/ men har kjøpt inn kyllingfille og brokkoli og blomkål som jeg skal ha i kveld og i morgen :)
Selfølgelig hadde de ikke den boka på vårt bibliotek :P typisk. noen som vet en nettside en kan lese skikkelig om ketolyse, liksom om hvilken mat en skal spise og hvor mye å sånnt ? Har ikke penger til å kjøpe boka enda :/ men har kjøpt inn kyllingfille og brokkoli og blomkål som jeg skal ha i kveld og i morgen :)
Du kan jo lære mye bare av å lese her :)
også kan du jo ta en kikk på ketolyse.no ;)
bolleblondina
18-08-10, 18:41
Da får jeg slenge med med jeg også :-) 10 kg skal bort!
Er 34 år og bor i Oslo. Har alltid hatt litt ekstra og vært på slanker´n mer eller mindre hele livet. For 10 år siden gikk jeg ned 12-13 kg, men desverre er de alle kommet på igjen,og i et forrykende tempo de siste par årene...
Har små-forsøkt meg på lavkarbo noen ganger før (et resultat var at jeg gikk OPP i vekt...), men dette er første gang jeg gjør det skikkelig seriøst. Har ikke lest boka (men den får jeg på fredag), og kosttilskudd og ketostix er innkjøpt! Må innrømme at jeg har litt problemer med å venne meg til fettinntaket (er på dag 2...) siden jeg alltid har hatt fett-fobi og vært kaloriteller tidligere...Men er ved godt mot!!!
Synes det er hyggelig med kjentfolk her inne! Noen som jeg visste om, og andre som jeg ikke visste om :-D
Veiedag: onsdag (Jeg GLEMTE nemlig å veie meg den første dagen! Tro det eller ei!)
arnakristin
18-08-10, 20:25
Må innrømme at jeg har litt problemer med å venne meg til fettinntaket (er på dag 2...) siden jeg alltid har hatt fett-fobi og vært kaloriteller tidligere...Men er ved godt mot!!!
Hei,
For de som sliter med fettforbi så anbefaler vi å begynne med litt fett og øke på etter hvert. Anbefaler deg å lese alle fettrådene som det er linker til i denne tråden, masse bra informasjon som hjelper på fettforbien
Til alle nybegynnere på lavkarbo… (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=29970)
Hadde en megakrise på mandag.
Noen snille sjeler hadde kjøpt akkurat det godteriet jeg liker best og puttet det i en godteribolle slik at alle kunne forsyne seg. Jeg var standhaftig og klarte med hjelp av litt mørk sjokolade å motstå det.
Problemet nå er at sukkersuget er blitt utløst og jeg sjesser noe fryktelig på godteri.
Har enda ikke sprukket men det har vært veldig nært noen ganger. Noen som har noe godt tips for hva jeg kan gjøre for å komme på rett spor igjen ?
Idag føler jeg jeg har klart meg litt bedre. hamburger med ost til frokost, en hamburger til med ost og skyr (4,1) til lunsj. wok til middag med 40g brokkoli 50g sopp 90g kinakål 25 g løk og en del kylling. Så hadde jeg et lite måltid med en skive fiberrik (2,7) 4g kremost og en skive salami (mager) til kvelds hadde jeg 4 skiver bacon og to kokte egg.. Er dette noe bedre enn det jeg hadde igår?
Jeg er overrasket over hvor greit det går med maten denne gangen. Den første gangen jeg gikk synes jeg å huske at jeg styrte mye mer med maten hele tiden. Nå går det helt naturlig. Tror mye er takket være Nannahs knekkebrød og annet lavkarbobrød. Lettere å slenge i seg noe til frokost uten å måtte stå å lage mat først. Takler fortsatt ikke omelett etter forrige runde da det ble mye omelett hele tiden. Vaniljekesam er også en fin ting ;)
Hei hei!
Mye jeg skulle kommentert, men ingenting husker jeg....
Jeg har forresten fått blødningsforstyrrelser. (sorry gutter...)
Har leita litt her inne på forumet, og det er tydligvis ikke så uvanlig. Bare jæ.... kjiipt...
Jaja. Sånn er det vel bare. Det er vel en liten pris å betale dersom kroppen får det bedre!
Sov godt alle sammen!
arnakristin
18-08-10, 23:55
Hadde en megakrise på mandag.
Noen snille sjeler hadde kjøpt akkurat det godteriet jeg liker best og puttet det i en godteribolle slik at alle kunne forsyne seg. Jeg var standhaftig og klarte med hjelp av litt mørk sjokolade å motstå det.
Problemet nå er at sukkersuget er blitt utløst og jeg sjesser noe fryktelig på godteri.
Har enda ikke sprukket men det har vært veldig nært noen ganger. Noen som har noe godt tips for hva jeg kan gjøre for å komme på rett spor igjen ?
Hei,
Søtsug: pass på å få i deg nok fett i løpet av dagen, i tillegg er det mange som synes det hjelper med krom.
Da slenger jeg meg på her. Vil gjerne ned på 48 kg igjen (hei, jeg er en spedbygd, bitteliten asiat - ikke rynk på nesen) etter et år med overspising som har ført til 6 kg ren fett ekstra. Fullt klar over at det ikke er mye å miste i forhold til å vurdere ketolyse, men til og med litt fullkornsris på generell lavkarbo sender meg rett til karbohelvete med 3 bøtter Ben & Jerry's og så mange Krispy Kremes som er fysisk mulig å få i meg. Jeg har et følelsesmessig anstrengt forhold til karbs, for å si det mildt.
Vekt i dag tidlig: 54 kg. Testet forsiktig ut ketolysemat i dag for første gang for å se hvordan jeg likte det, og det gikk overraskende greit. Speilegg og sopp til frokost, omelett til lunsj og 700g reker til middag. I motsetning til alle forsøkene på "normal kost" à la Grete Roede, har jeg ikke hatt behov for å hive i meg karbs i dag. Er også mindre oppblåst enn på lenge og gleder meg til magen ikke stikker lenger ut enn puppene.
Hei! Jeg heter Nina, og jeg har fått 3 barn de siste 5 åra og gradvis har vekta økt. Veier nå 30 kg for mye :mad:. Leser meg nå opp på ketolysekuren, og skal handle inn og skal bake litt brød, lage kjøttboller osv nå før helga. Så på mandag braker det løs. :D
Snopsnoken
19-08-10, 12:04
Da får jeg slenge med med jeg også :-) 10 kg skal bort!
Er 34 år og bor i Oslo. Har alltid hatt litt ekstra og vært på slanker´n mer eller mindre hele livet. For 10 år siden gikk jeg ned 12-13 kg, men desverre er de alle kommet på igjen,og i et forrykende tempo de siste par årene...
Har små-forsøkt meg på lavkarbo noen ganger før (et resultat var at jeg gikk OPP i vekt...), men dette er første gang jeg gjør det skikkelig seriøst. Har ikke lest boka (men den får jeg på fredag), og kosttilskudd og ketostix er innkjøpt! Må innrømme at jeg har litt problemer med å venne meg til fettinntaket (er på dag 2...) siden jeg alltid har hatt fett-fobi og vært kaloriteller tidligere...Men er ved godt mot!!!
Synes det er hyggelig med kjentfolk her inne! Noen som jeg visste om, og andre som jeg ikke visste om :-D
Veiedag: onsdag (Jeg GLEMTE nemlig å veie meg den første dagen! Tro det eller ei!)
Velkommen, kult at du er med!! Det som er så bra med denne slankekuren, er at den er den siste i vårt liv. Sees på trening i morgen! Klem fra K :-)
Hohoi, -2.5kg på 1 dag. Vann, selvsagt, men absolutt motiverende. Regner med at det går mye treigere fra nå av. Jeg liker å veie meg hver dag så jeg har oversikt og kan justere inntaket deretter.
Stor&liten
19-08-10, 12:20
Da har jeg "snikeveietmeg" igjen :) Og vekten viser fremdeles neddover. I morgen har jeg veiedag, og gleder meg til å se om vekten fra i dag til i morgen er stabil :D
Snopsnoken
19-08-10, 12:35
Da har jeg "snikeveietmeg" igjen :) Og vekten viser fremdeles neddover. I morgen har jeg veiedag, og gleder meg til å se om vekten fra i dag til i morgen er stabil :D
Jeg snikveier meg hver dag. Etter meget stort inntak av (salt) serronoskinke en dag ble jeg kjempeirritert, men stort sett er det bare morsomt.
Siljevalkyrie
19-08-10, 14:48
Jeg kaster meg også med!
Er på lavkarbo/ketolyse for første gang. Jeg har aldri gjorn noe seriøst forsøk på å slanke meg før, har for eksempel aldri skjønt at det er mulig å gjennomføre en pulverkur. Gikk ned 12 kg med Sibutramin (reductil o.l.) men sa ble de forbudt :( Gått opp "bare" 4 kg. etter det.
har nettopp skilt meg fra mennen min og flyttet ut. Nå begynner DNL: Det Nye Livet. men nye rutiner på mange ting. Slutta å røyke i uka har jeg også gjort :)
Har vært på ketolyse i 10 dager nå, men bare gått ned 1 kg. Gikk opp 1 de første par dagene. Fråtse i fett mens man fremdeles har insulin i blodet er kanskje ikke så bra ;) Tenkte jo så mye på mat, og planla og leste og handla, så det var ikke rart jeg spiste mye.
Jeg driver å trener, spesielt styrketrening er jeg glad i, så jeg har heldigvis litt muskler under alt fettet. Ikke at det har hjulpet på vektnedgang, men jeg har lite kropslige plager, og en god holdning.
Skal ned 27 kilo (på gammel vekt) eller 29 (om jeg tar utgangspunkt i vekta i huset jeg nettopp flyttet inn i.) Da er jeg fremdeles større enn "idealet", men må innrømme jeg synes det ofte er praktisk med litt "apearance", styrke og tyngde
Gleder meg til det begynner å skje noe. Bortsett fra at det koster mer med riktig mat har det vært lett å spise riktig. Dette skal jeg fint klare! :)
Lykke til alle sammen, sammen er vi sterke!
Boken for deg er Sten Sture Skaldemans: Spis deg ned i vekt. Han er mann og han er morsom og gir masse informasjon og tips.
Heisann alle sammen :)
Melder meg på her jeg også.
Startet opp i går og er forhåpentligvis med her lenge. Prøvd ketolyse en gang før og det funket som fy, og er nå klar igjen :D
Jeg er ny i dag og har tenkt å følge denne tråden. Lavkarbo.no er så stor at det tar litt tid å finne ut av hvordan orientere seg.
Jeg blir motivert av å se at flere tidligere har klart å gå ned over 20 kilo på denne måten. Det går altså an.
I fjor leste jeg boka Bedre uten brød og Skaldemans Spis deg ned i vekt. Deretter startet jeg og min mann egg-og-bacon-festen. Tror dietten er veldig effektiv for de som er mest overvektige. Selv er jeg senioren i dette forumet - 64 år. Da sitter kiloene hardt skal jeg fortelle dere!
På et år gikk jeg bare ned ca 3 kilo (må innrømme at jeg er veldig glad i is). Men det positive var at jeg ble kvitt mange plager! Et hissig eksem forsvant, diffuse smerter i kroppen er borte, jeg sover bedre om natten, for ikke å snakke om at humøret er stabilt og kroppen føles sterkere.
Vi gikk også til lege etter en stund og fikk tatt en masse blodprøver forsikkerhets skyld og alt var i den skjønneste orden. Så jeg tror på dette her!
Lykke til alle sammen.
Heisann alle sammen :)
Melder meg på her jeg også.
Startet opp i går og er forhåpentligvis med her lenge. Prøvd ketolyse en gang før og det funket som fy, og er nå klar igjen :D
Tickerern er fra forrige runde... Er på tur på jobb nå så den får jeg fikse på når tiden er på min side :rolleyes:
Idag føler jeg jeg har klart meg litt bedre. hamburger med ost til frokost, en hamburger til med ost og skyr (4,1) til lunsj. wok til middag med 40g brokkoli 50g sopp 90g kinakål 25 g løk og en del kylling. Så hadde jeg et lite måltid med en skive fiberrik (2,7) 4g kremost og en skive salami (mager) til kvelds hadde jeg 4 skiver bacon og to kokte egg.. Er dette noe bedre enn det jeg hadde igår?
Hei. Syns dette virket bedre, men syns likevel du spiser litt lite fett.
Jeg kjøper vanlig salami, og den inneholder 0,2 karber eller noe, så du behøver ikke kjøpe mager salami :)
Endelig fant jeg en tråd der hvor det er litt fler nybegynnere. Startet 1 august og har hatt en strålende 2 uker.:)
1.uke -4kg
2.uke -3,5
Jeg har veiedag på mandag så ser frem til mandag som kommer. Trives masse med ketolyse kuren, livet forandrer seg raskt på alle måter.
hvordan vet mann at mann får nok fett,:D
hvordan vet mann at mann får nok fett,:D
Ja, det lurer jeg også på! Føler jeg får i meg aaaaalt for lite fett :/
Hei. Syns dette virket bedre, men syns likevel du spiser litt lite fett.
Jeg kjøper vanlig salami, og den inneholder 0,2 karber eller noe, så du behøver ikke kjøpe mager salami :)
Åå, men da så! Jeg trudde det var masse masse karber i vanlig salami jeg *føle seg dum* Men, da kan jeg jo kjøpe det :)
TrillTrall
19-08-10, 23:10
Åå, men da så! Jeg trudde det var masse masse karber i vanlig salami jeg *føle seg dum* Men, da kan jeg jo kjøpe det :)
Neida - les på pakken. :) Grilstad gullsalami inneholder 1,5 kh pr. 100 g og man spiser neppe mange hundre gram i gangen. ;)
Neida - les på pakken. :) Grilstad gullsalami inneholder 1,5 kh pr. 100 g og man spiser neppe mange hundre gram i gangen. ;)
Jaja, men da er jo alt bare flott! Da får jeg jo i meg mere fett også :D
Til nyankomne: Velkommen! Og skriv dere gjerne på her
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=35770
Til nå har auguststarterne gått ned 27.5 kg! Er ikke det bra?
Stor&liten
20-08-10, 07:45
Da er jeg strålende fornøyd etter veiing i dag :D Enda 2,1kg som er borte :heia:
Stor&liten
20-08-10, 08:15
Til nå har auguststarterne gått ned 27.5 kg! Er ikke det bra?
Totalt: 29,4 kg :w00t:
;)
Vi er gode, altså!!!
Hurra for oss!
Hva har dere spist til frokost?
Må nok ekspremtere litt med "brød"
Er fortsatt lei av egg etter forrige runde (for ca 1 år siden)
Ønsker alle en fin dag!
JEg går ikke ned i vekt joo.. :/ smugveide meg idag, å ikke et gram er borte! Hva er det jeg gjør feil? :(
Nupsida: Sannsynligvis gjør du ikke noe galt? Litt tålmodighet er bra :)
Hvis du er usikker, kan det nok være lurt å følge menyforslagene i boka noen dager, til du kommer inn i det!
Men du har ikke holdt på så lenge? Veide du deg ikke første gang på tirsdag?
MarensLille...
20-08-10, 11:30
JEg går ikke ned i vekt joo.. :/ smugveide meg idag, å ikke et gram er borte! Hva er det jeg gjør feil? :(
Spis mere fett!!! :D
Jeg begynte på Mandag å har gått ned 2,6 kilo!
Og jeg spiser maaaaaaasse fett, fløte, rømme, ost og digge ting! :D
Nupsida: Sannsynligvis gjør du ikke noe galt? Litt tålmodighet er bra :)
Hvis du er usikker, kan det nok være lurt å følge menyforslagene i boka noen dager, til du kommer inn i det!
Men du har ikke holdt på så lenge? Veide du deg ikke første gang på tirsdag?
Jo, jeg gjorde det, men føler "alle" går ned to-3 kg første uken.. er så redd jeg skal gjøre noe feil!
Jeg har ikke boken lengre..
Spis mere fett!!! :D
Jeg begynte på Mandag å har gått ned 2,6 kilo!
Og jeg spiser maaaaaaasse fett, fløte, rømme, ost og digge ting! :D
Men.. jeg sliter skikkelig med å få i meg fett!! Er ikke noe glad i rømme å slikt :/
MarensLille...
20-08-10, 14:17
Men.. jeg sliter skikkelig med å få i meg fett!! Er ikke noe glad i rømme å slikt :/
Ost da?? Alle liker vel ost?? :D Jeg kan jo fortelle hvordan dagen ser ut her sånn ca... ;)
Frokost: 2 osteknekkis, 2 egg, agurk, paprika, tomat.
Eller: omelett med 2 egg, en dæsj fløte, bacon, smelteost og litt grønnsaker ved siden av.
Lunsj: Salat med ost og skinke/kylling/reker/tunfisk og hjemmelaget rømmedressing.
Eller: middagsrester fra dagen før.
Middag: har jeg funnet under middagstrådene her, eller i forskjellige lavkarbo-blogger jeg har funnet på nett ;)
(I går hadde vi squash-carbonara, og dagen før Kyllinglasagne. I dag skal vi ha ostekjøttkaker med fløtesaus, brokkoli, blomkål og gulrot.)
Hvis jeg er "fysen" på kvelden har jeg tatt meg noen hvalnøtter med kirsebærost, eller rett og slett bare et glass rødvin :D
Jeg er ikke sulten i det hele tatt, og måtte tvinge i meg lunsjen i dag. Så du må nok bare prøve deg frem å finne matretter du liker og som inneholder nok fett :p
Heia.
Ser det er flere som har spørsmål ang. dagsmenyer.
Tenkte kanskje noen kunne ha sett litt på min, er veldig usikker, og tror jeg kanskje spiser for mye mat:
Frokost: 1 nøtt/ost rundstykke m. smør, 2 skiver trøndefår og jarlsberg ost
Eller: 2 oste/cc m. smør og hvitost
Lunch: det samme eller/+ en sånn spekkepølse greier man får kjøpt. En lang tynn greie, mange forskjellige smaker og er kjempe god.
Middag: ofte 200 gr. kjøttdeig m. salsa, en neve raspet ost, rapidsalat, 1/2 tomat, en neve paprika, rød løk, akurk. og en stor dasj med seter rømme. Egentlig en vanlig taco porsjon men uten taco shell.
Kveldsmat: enten 5 skiver ost (pakke med ferdikskåret) stekt i stekeovnen, eller en liten neve med peanøtter.
Noen med noen meningerhttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon5.gif
TrillTrall
20-08-10, 16:27
Heia.
Ser det er flere som har spørsmål ang. dagsmenyer.
Tenkte kanskje noen kunne ha sett litt på min, er veldig usikker, og tror jeg kanskje spiser for mye mat:
Frokost: 1 nøtt/ost rundstykke m. smør, 2 skiver trøndefår og jarlsberg ost
Eller: 2 oste/cc m. smør og hvitost
Lunch: det samme eller/+ en sånn spekkepølse greier man får kjøpt. En lang tynn greie, mange forskjellige smaker og er kjempe god.
Middag: ofte 200 gr. kjøttdeig m. salsa, en neve raspet ost, rapidsalat, 1/2 tomat, en neve paprika, rød løk, akurk. og en stor dasj med seter rømme. Egentlig en vanlig taco porsjon men uten taco shell.
Kveldsmat: enten 5 skiver ost (pakke med ferdikskåret) stekt i stekeovnen, eller en liten neve med peanøtter.
Noen med noen meningerhttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon5.gif
Synes det ser ut som du spiser veldig lite jeg... For mye er det i alle fall ikke!!!
Synes det ser ut som du spiser veldig lite jeg... For mye er det i alle fall ikke!!!
Ja, når du sier det så ser jeg at det ikke er så veldig mye. Enkelte dager pleier jeg å spise 2-4 oste/cc lapper ekstra ( de er så gode).
Det føles vel som at det er mye for at jeg spiser så oftehttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon11.gif
Takk for svar....
MarensLille...
20-08-10, 17:12
Ja, når du sier det så ser jeg at det ikke er så veldig mye. Enkelte dager pleier jeg å spise 2-4 oste/cc lapper ekstra ( de er så gode).
Det føles vel som at det er mye for at jeg spiser så oftehttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon11.gif
Takk for svar....
Jeg synes også det så litt lite ut... Men nå gnafler jeg jo hele dagen da :D
Hei,
Søtsug: pass på å få i deg nok fett i løpet av dagen, i tillegg er det mange som synes det hjelper med krom.
Skal absolutt ta det med videre tusen takk !!!
Værste krisen er over nå og søtsuget er over for denne gang. Har økt fettmengden i maten og spiser 4 i stedet for 3 ganger om dagen.
I dag har jeg litt dårlig samvittighet, for i går skeia jeg ut..
Har besøk, og i går var vi i byen og da spiste jeg salat, med to små skiver brød til. Hadde tenkt å ikke spise brødet, men synes det er så mye bedre med litt brød til.
Om kvelden skulle vi ha reker, og tenkte at jeg bare skulle spise reker og majones, med sitron på. Men jeg spiste to pg en halv loffskive til...
Jaja, gjort er gjort, og spist er spist..:p
Det er dette som jeg synes er vanskelig med lavkarbo. Når man er flere i selskap, og man ikke kan spise det samme som de andre.
I kveld er det bestilt hjemmelaget pizza, det vet jeg at jeg klarer å motstå, får ta meg en salat isteden.
Ellers har det gått bra, så det er bare å gjøre en bedre innsats fra i dag igjen. :)
Hvordan går det med dere andre?
Hei!
Jeg starter altså kuren på mandag og er utrolig spent. Har ca 20 kg å kvitte meg med.
Er det bare jeg som er nervøs for å starte? Jeg er livredd for å gjøre noe feil. Dette skal bli SPENNENDE! :)
MarensLille...
21-08-10, 21:03
Hei!
Jeg starter altså kuren på mandag og er utrolig spent. Har ca 20 kg å kvitte meg med.
Er det bare jeg som er nervøs for å starte? Jeg er livredd for å gjøre noe feil. Dette skal bli SPENNENDE! :)
Da har vi nesten samme utgangspunkt, vi og mange med oss ;)
Jeg begynte på mandag som var, og hoppet i det med begge beina! Har funnet et par blogger jeg liker, og finner mange gode tips og oppskrifter der. Og ikke minst her inne er det mye info og inspirerende historier.
Ikke vær nervøs, dette er digg! :D Beste kuren jeg noen gang har fulgt hvertfall! :D (Jeg har mistet 2,6 kg fra Mandag til Lørdag :eek:)
MarensLille...
21-08-10, 21:13
I dag har jeg litt dårlig samvittighet, for i går skeia jeg ut..
Har besøk, og i går var vi i byen og da spiste jeg salat, med to små skiver brød til. Hadde tenkt å ikke spise brødet, men synes det er så mye bedre med litt brød til.
Om kvelden skulle vi ha reker, og tenkte at jeg bare skulle spise reker og majones, med sitron på. Men jeg spiste to pg en halv loffskive til...
Jaja, gjort er gjort, og spist er spist..:p
Det er dette som jeg synes er vanskelig med lavkarbo. Når man er flere i selskap, og man ikke kan spise det samme som de andre.
I kveld er det bestilt hjemmelaget pizza, det vet jeg at jeg klarer å motstå, får ta meg en salat isteden.
Ellers har det gått bra, så det er bare å gjøre en bedre innsats fra i dag igjen. :)
Hvordan går det med dere andre?
Jeg er på 6. dagen i dag, og jeg synes det går strålende! :D For første dag i dag kjente jeg bittelitt søtsug, når jentungen satt med en diger pose smågodt å gnafla i seg... *Hehe* Kjente jeg rett og slett ble litt misunnelig! :p Men altså, jeg beit det i meg å gikk å lagde meg en god kopp te istedet... Ikke det at det er noen god erstatning, men jeg fikk i hvert fall i meg noe søtt!
Har ikke hatt problemer med å ikke spise brød, det var det jeg gruet meg mest til! Spiser osteknekkis, oopsi og pannekake istedet, og det går supert... FORELØBIG! Jeg blir vel lei jeg som alle andre, men da får jeg finne på noe annet lurt. Har bestilt meg bakemix og soyaprotein fra ketolyse.no så da blir det brød etterhvert ;)
At du "skeiet ut" i går er ikke noe nederlag, så lenge du klarer å fortsette igjen dagen etterpå, så er det bedre enn å "vente til mandag" slik som jeg er ekspert på! :p
Dette klarer vi! Stå på!!! :D
Hei...
No er jeg på dag syv, og sliter IKKE:) Skeiet ut på fredag med en miniatyr kake stykke i en 75 års dag.. Og tok meg en øl igår for å løse magen(hadde ikke vært på do på 4 dgr) og det hjalp...
Offahttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon9.gif
Ble så skuffet i dag. Når jeg gikk på vekta i mårrest ( veier meg hver dag som så mange andre) så veide 0,6 kg mere enn hva jeg gjorde for 2 dager siden.
Har gått ned 1,1 kg siden forrige mandag, vet det er en del, men leser at andre går ned 2-4 kg etter første uka.
Søndags mårra blueshttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon6.gif
:klem:til deg 1979! Ser at jeg også har gått opp en del gram igjen, men har hatt utskeielser i helga i form av litt karbo.
Vanskelig når man får besøk rett etter man har starta opp ny diett. Men koselig med besøk uansett da, og nå skal jeg skjerpe meg igjen! :D
Dette klarer vi! :goodluck:
her går det egentlig greit. Var skikkelig godtesjuk i går da jentene mine spiste lørdagsgodteriet sitt. Jeg EEEELSKER SURT GODTERI!!! Kan man lage det selv? Sitronsyre, natron og "sukker"? Noen som har prøvd?
I dag skal jeg lage kake. Skal til en hyggelig kollega i morgen, og tar med meg en kake. HUn går også på lavkarbo, heldigvis, så jeg da slipper jeg å forklare hvorfor jeg ikke vil spise det som blir satt frem.
I morgen har jeg veiedag igjen, og er litt spent. Prøver å ikke veie meg for ofte, for dette handler først og fremst om å få et bedre liv, ikke bare å miste flest mulig kilo, på kortest mulig tid. Kropper mister vekt forskjellig. For noen går det fort, for andre går det langsomt. Det er nok lurt å ikke henge seg opp så veldig mye på antall gram ned per dag, men heller fokusere på å spise de tingene man skal ,på en slik måte at man blir mett!
Ønsker alle en god dag.
Joiner dere her jeg:)
Jeg prøvde meg på lavkarbo for litt over et år siden og gikk ned fire kilo fra 69 kg som startvekt. Målet var og er 62. På grunn av diverse mindre koselige ting som har skjedd det siste året er jeg nå tyngre enn jeg noen gang har vært før. Og selvtilliten og humøret er på bånn. Den eneste måten for meg å gå ned i vekt på er lavkarbo/Atkins med mye trening i tillegg. Så nå skal vekten under kontroll og jeg skal atter en gang trives med min egen kropp.
Startvekt nå er 75.4... :( 13 av de skal av!
Da har jeg laget meg ticker.
Stor&liten
22-08-10, 12:32
Da har jeg laget meg ticker.
Så fint :) Ser ut som du har akkurat likt mål som meg :D
Stor&liten
22-08-10, 12:34
Joiner dere her jeg:)
Jeg prøvde meg på lavkarbo for litt over et år siden og gikk ned fire kilo fra 69 kg som startvekt. Målet var og er 62. På grunn av diverse mindre koselige ting som har skjedd det siste året er jeg nå tyngre enn jeg noen gang har vært før. Og selvtilliten og humøret er på bånn. Den eneste måten for meg å gå ned i vekt på er lavkarbo/Atkins med mye trening i tillegg. Så nå skal vekten under kontroll og jeg skal atter en gang trives med min egen kropp.
Startvekt nå er 75.4... :( 13 av de skal av!
Kjenner meg igjen her altså..... Jeg skal ned 15kg totalt, og de skal aldri på igjen...
Jeg skvetter jo hver gang jeg ser meg i speilet, for der er en lubben sak, og jeg er mentalt tynn :D
Kjenner meg igjen her altså..... Jeg skal ned 15kg totalt, og de skal aldri på igjen...
Jeg skvetter jo hver gang jeg ser meg i speilet, for der er en lubben sak, og jeg er mentalt tynn :D
:ja: Akkurat sånn har jeg det også. Nekter liksom å tro at mesteparten av klærne mine ikke passer lenger og når jeg ser bilder av meg selv eller i speilet så skvetter jeg også. DET er IKKE meg liksom. :eek:
Og er enig med deg i at nå skal de kiloene aldri på igjen. Bort med de!
Gleder meg til å følge mere med her inne. Akkurat nå sitter jeg her og prøver å finne it hva jeg skal spise. Blir egg og bacon med en halv avocado tror jeg.
Har sinnsykt sukkersug også. Vet at det forsvinner men det er så vanskelig å holde sesg hrd inntil da. Jeg vet jeg kan drikke Cola light og fortsatt være i ketose, men vet også at jeg får enormt matsug på ting jeg ikke kan spise.
Uff. Den første uken er vanskelig. :(
Når begynte du?
Da har vi nesten samme utgangspunkt, vi og mange med oss ;)
Jeg begynte på mandag som var, og hoppet i det med begge beina! Har funnet et par blogger jeg liker, og finner mange gode tips og oppskrifter der. Og ikke minst her inne er det mye info og inspirerende historier.
Ikke vær nervøs, dette er digg! :D Beste kuren jeg noen gang har fulgt hvertfall! :D (Jeg har mistet 2,6 kg fra Mandag til Lørdag :eek:)
OMG! Det var mye!
Godt å høre at vi er flere i samme båt. Akkurat nå står ketolysebrødet i ovnen. :) Hvilke blogger anbefaler du?
aktivjente
22-08-10, 14:10
Hei!
Jeg vil også med! Supert med støtte fra folk i samme sit.
Presentasjon: Er 39 (snart 40), alene med to jenter (11 og 13), ungdomsskolelærer og trener ca 5g/uke for å holde energien oppe.
Begynte på det jeg trodde var lavkarbo forrige mandag, men fant dette forumet og skjønte at jeg er i ketolyse. Har ikke kjøpt noen bok ennå, men må vel trø til. Ingen problemer å leve uten brød/potet, eeelsker salat! så her får skilpadda vår konkurranse! Eneste problem så langt: vi er en pastafamilie og vi elsker sushi...
Er superklar for en ny livsstil!
WEE! :D:D Jeg er i ketose!! :D:D
pluss, smug veide meg idag og, å den viste 92,7! Å når begynte viste den 95 og noe! :D
Hei alle nye!
Bli med på veietråden til auguststarterne også!
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=35770
Hei damer,
Henger meg på denne tråden selv om august snart er over. Jeg begynte 20. august etter en heisa-sommer. Mye mat, øl, snop og ingen trening. Grøss.
Jeg er uten vekt og vil derfor ikke følge vekten uke for uke, men har et "fornyødbarometer" for meg selv.
Skal ca ned 10 kilo og veier rundt-om-kring 67 i dag. For ett år siden gikk jeg på ketolyse og havnet på 60 kilo. 7 har sneket seg på og ned de siste 3 jeg ikke fikk til sist.
Målet bør være innen rekkevidde innen desember og første delmål er å ha kvittet meg med rundt 5,5 kilo innen 15. oktober. Da skal jeg i bryllup og ønsker å se bra ut i kolen min...
Lykke til alle sammen, jeg vet ketose fungerer.
WEE! :D:D Jeg er i ketose!! :D:D
pluss, smug veide meg idag og, å den viste 92,7! Å når begynte viste den 95 og noe! :D
Åh.....misunnelig!!!!!!!!!!! Samtidig som jeg ønsker deg all lykke til! Må da bli min tur og snart?
Prøvde meg på en ketosestix i ettermiddag; var absolutt ikke i ketose nei :forstoikk Skal se igjen i kveld (vet den skal sjekkes på kvelden... men var nysgjerrig). Spekulerer på hva som ødelegger for meg :confused:. Mener selv jeg holder meg til korrekt mat, registrerer alt på diett.no for å være sikker. Er godt over Skaldemans 1:1 forhold (som oftest på 1,3-1,4:1 eller mer). Det spørs om jeg spiser for mye proteiner; hvor mye tar dere inn pr dag?
Åh.....misunnelig!!!!!!!!!!! Samtidig som jeg ønsker deg all lykke til! Må da bli min tur og snart?
Prøvde meg på en ketosestix i ettermiddag; var absolutt ikke i ketose nei :forstoikk Skal se igjen i kveld (vet den skal sjekkes på kvelden... men var nysgjerrig). Spekulerer på hva som ødelegger for meg :confused:. Mener selv jeg holder meg til korrekt mat, registrerer alt på diett.no for å være sikker. Er godt over Skaldemans 1:1 forhold (som oftest på 1,3-1,4:1 eller mer). Det spørs om jeg spiser for mye proteiner; hvor mye tar dere inn pr dag?
Blir nok snart din tur også! :D
Men, skal man sjekke på kvelden??
Da er det kanskje ikke sikkert jeg er i ketose da.. :/
MarensLille...
22-08-10, 16:26
OMG! Det var mye!
Godt å høre at vi er flere i samme båt. Akkurat nå står ketolysebrødet i ovnen. :) Hvilke blogger anbefaler du?
www.lenabeatrice.net (http://www.lenabeatrice.net) Altså, hun må jo være dronningen av lavkarbo!!! :D Jeg finner i hvertfall masse inspirasjon i bloggen hennes... Ellers så er det bare å google lavkarbo og blogg, så kommer det opp mye moro! ;)
:klem:til deg 1979! Ser at jeg også har gått opp en del gram igjen, men har hatt utskeielser i helga i form av litt karbo.
Vanskelig når man får besøk rett etter man har starta opp ny diett. Men koselig med besøk uansett da, og nå skal jeg skjerpe meg igjen! :D
Dette klarer vi! :goodluck:
Kanskje litt feil å si, men det er godt at det ikke bare er meghttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon11.gif
Men som du skriver, dette skal vi klarehttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon12.gif
Hei!!
Slenger meg gjerne med her:)
Jeg er en trebarnsmor fra Bergen, og skal ned ca.......10 kg. max fornøyd om jeg klarer 15, men må jo+ se kroppen litt an;)
Blir nok snart din tur også! :D
Men, skal man sjekke på kvelden??
Da er det kanskje ikke sikkert jeg er i ketose da.. :/ Den skal sjekkes på kvelden har jeg forstått ja. Les mer i boka om ketolysekuren+her inne på forumet.
Den skal sjekkes på kvelden har jeg forstått ja. Les mer i boka om ketolysekuren+her inne på forumet.
Jo, jeg sjekket litt rundt, så får heller teste meg i kveld.. Satser på jeg er i ketose da! :D
Får slenge meg med jeg også! Startet 17. august og har vært i ketose fra dag 1.
Føler jeg har brukt uendelige summer på mat.. Men så måtte jo kjøleskapet fylles da jeg kom fra sommerferie. I morgen er første skoledag, og er veldig spent på hvordan hverdagen vil føles med denne nye livsstilen min!
Målet er optimalt å gå ned 20 - 25kg for å havne på en 'normal' BMI. Jeg investerte i ei fitnessvekt (Tanita) så jeg har også oversikt over muskelmasse, fett- og vannprosent. Den forteller meg naturligvis at fettprosenten min er ganske høy.. :P
Tenker å veie meg søndager, selv om jeg har gått på hver dag siden jeg fikk den. Og jeg har gått ned i alle fall et halvt kg!
Er forøvrig 20 år og student som bor i kollektiv. Tenker at jeg er heldig som har fullstendig kontroll over hva som er tilgjengelig av mat, tviler på at jeg ville klart dette her om jeg bodde med familien. :P
Har kjempet med kiloene i mange år, og anser lavkarbolivsstil som min 'last resort'. For øyeblikket er jeg opptatt av å finne div. retter som jeg liker og som er enkle å lage, og i tillegg er snille mot et studentbudsjett. Skal bake knekkebrød til uka! :)
Har dere andre merket noe til svetting (endret svettelukt) og ånde?
Selv har jeg ikke fått noen direkte kommentarer enda, men mener selv å merke at noe er annerledes. Har startet med munnskyllevann og tar vanligvis 2 stk Frisk Pust sugetabletter i løpet av dagen, når jeg syns jeg merker at noe kanskje er på ferde.
På trening kjenner jeg selv at svetten min lukter litt spesielt, men kjenner ikke selv at den er spesielt stram eller 'ekkel'. Men det kan jo oppleves annerledes for de rundt.. :P I tillegg 'fortsetter' jeg å svette mer når jeg er ferdig med treninga, inntil jeg får kommet meg i dusjen. Det bare pipler og renner!
MarensLille...
22-08-10, 20:02
Får slenge meg med jeg også! Startet 17. august og har vært i ketose fra dag 1.
Føler jeg har brukt uendelige summer på mat.. Men så måtte jo kjøleskapet fylles da jeg kom fra sommerferie. I morgen er første skoledag, og er veldig spent på hvordan hverdagen vil føles med denne nye livsstilen min!
Målet er optimalt å gå ned 20 - 25kg for å havne på en 'normal' BMI. Jeg investerte i ei fitnessvekt (Tanita) så jeg har også oversikt over muskelmasse, fett- og vannprosent. Den forteller meg naturligvis at fettprosenten min er ganske høy.. :P
Tenker å veie meg søndager, selv om jeg har gått på hver dag siden jeg fikk den. Og jeg har gått ned i alle fall et halvt kg!
Er forøvrig 20 år og student som bor i kollektiv. Tenker at jeg er heldig som har fullstendig kontroll over hva som er tilgjengelig av mat, tviler på at jeg ville klart dette her om jeg bodde med familien. :P
Har kjempet med kiloene i mange år, og anser lavkarbolivsstil som min 'last resort'. For øyeblikket er jeg opptatt av å finne div. retter som jeg liker og som er enkle å lage, og i tillegg er snille mot et studentbudsjett. Skal bake knekkebrød til uka! :)
Har dere andre merket noe til svetting (endret svettelukt) og ånde?
Selv har jeg ikke fått noen direkte kommentarer enda, men mener selv å merke at noe er annerledes. Har startet med munnskyllevann og tar vanligvis 2 stk Frisk Pust sugetabletter i løpet av dagen, når jeg syns jeg merker at noe kanskje er på ferde.
På trening kjenner jeg selv at svetten min lukter litt spesielt, men kjenner ikke selv at den er spesielt stram eller 'ekkel'. Men det kan jo oppleves annerledes for de rundt.. :P I tillegg 'fortsetter' jeg å svette mer når jeg er ferdig med treninga, inntil jeg får kommet meg i dusjen. Det bare pipler og renner!
Det du skriver med svetten kjenner jeg meg veldig igjen i! Jeg begynte på Mandag, så dette er min 7. dag... Har trent tidligere i uken, men i dag har jeg hatt vondt i hodet og vært litt kvalm. Trillet tur med sønnen min i halvannen time i dag, og jeg rett og slett STINKET når jeg kom hjem! :eek: Aldri opplevd det før...
Har bestilt stix men ikke fått de enda, men tror jeg er i ketose... :rolleyes:
TrillTrall
22-08-10, 20:23
Har dere andre merket noe til svetting (endret svettelukt) og ånde?
JA! Ikke ånden for jeg er ikke i ketose, men svetten! Jeg er varmere i kroppen enn før og svettelukta blir fort veldig søt og ekkel. :( Ingen som har sagt noe, men jeg kjenner det selv og synes det er ekkelt.
Snopsnoken
22-08-10, 20:48
Det du skriver med svetten kjenner jeg meg veldig igjen i! Jeg begynte på Mandag, så dette er min 7. dag... Har trent tidligere i uken, men i dag har jeg hatt vondt i hodet og vært litt kvalm. Trillet tur med sønnen min i halvannen time i dag, og jeg rett og slett STINKET når jeg kom hjem! :eek: Aldri opplevd det før...
Har bestilt stix men ikke fått de enda, men tror jeg er i ketose... :rolleyes:
Jo takk, treningstøyet lukter nok litt strammere enn på høykarbo. Tatt i betraktning den enorme fettforbrenningen er det ikke noe å bry seg om :)
Snopsnoken
22-08-10, 20:51
Jo, jeg sjekket litt rundt, så får heller teste meg i kveld.. Satser på jeg er i ketose da! :D
Det er du nok, og vekttapet ditt indikerer jo at du har fått vekk glykogenet :-)
Heisann!!!
Eg er ei jente på 28 år. Begynte på kuren i går!! det går egentlig greit, men sliter å få i meg maten. Virker som kroppen ikkje "takler" den feite maten. HAr slitt med hovudverk, svimmelheit og ekstremt tørr i munnen. Har drukket ca 4 liter vann idag, men alikavel like tørst! har sjekket meg og er i ketose.
Idag spiste eg
2 egg og bacon til frukost
kopp kaffe med søtningsmiddel og 1 dl fløte til lunsj
omelett av 3 egg,1/2 dl fløyte og 100 gram ost og skinke og tomater til,
Dette er vel litt lite fett å spise per dag.
Skal prøve å få i meg eit måltid til, men er ekstremt kvalm.
Er det noko som har opplevd det same som meg? eller gjer eg noko feil?
Heisann:)
Jeg er ei på 32 år og skal starte med ketogen kost. Har vært borte i dette før, og da fungerte det kjempebra. Men desverre så var jeg lite flink etterpå, så nå må på en runde 2. Full start i morgen, og jeg gleder meg:)
Skal ned 20 kg hvertfall. Denne gangen skal jeg ikke gjøre de samme feilene som sist gang.
Lykke til til dere, dere er kjmepeflinke:)
Klem Marita
Skal prøve å få i meg eit måltid til, men er ekstremt kvalm.
Er det noko som har opplevd det same som meg? eller gjer eg noko feil?
Kanskje dette som er såkalt 'avgiftnings'-greia? Har lest litt om at folk opplever at de kjenner seg dårlige, slappe o.l. i starten eller i løpet av den første tida med lavkarbo. Fordi kroppen må tilvenne seg eller noe slikt. Har ikke opplevd noe liknende selv enda, men er litt engstelig for at jeg skal oppleve det i nærmeste fremtid..
Ellers tror jeg det der er litt lite mat, ikke bare lite fett. :P Kanskje ta noe kjøtt med grønnsaker + litt saus til middag?
Det kan jo være en blandingsting, at kroppen din får for lite energi pga lite mat + at den venner seg av høykarbo..
Kanskje dette som er såkalt 'avgiftnings'-greia? Har lest litt om at folk opplever at de kjenner seg dårlige, slappe o.l. i starten eller i løpet av den første tida med lavkarbo. Fordi kroppen må tilvenne seg eller noe slikt. Har ikke opplevd noe liknende selv enda, men er litt engstelig for at jeg skal oppleve det i nærmeste fremtid..
Ellers tror jeg det der er litt lite mat, ikke bare lite fett. :P Kanskje ta noe kjøtt med grønnsaker + litt saus til middag?
Det kan jo være en blandingsting, at kroppen din får for lite energi pga lite mat + at den venner seg av høykarbo..
Ja det var det eg rekna med! Er vel egentlig ingen kjøttperson! Ha hatt eit kosthold a la grete roede dei siste åra, men likevel gått sakte men sikkert opp i vekt ( trur det var litt for mykje karbohydrat i kosten og kanskje derfor kroppen reagrer som den gjer)
Skal prøve å få i meg meir kjøtt i morgen ( det er litt vanskelig å omstille seg til å ete noko som en har blitt lært og fortalt at en skal holde seg vekke frå, men det virker for mange andre ser eg så det bør vel då fungere for meg!!
tusen takk for gode råd :)
Koselig at det kommer til flere! Ser at mange stiller samme spørsmål som meg i starten; dvs svette, ånde, mm. Sjekk denne linken (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=29970) den gir mange gode svar. :geip:
Jeg har hatt en megahelsprekk:rulleøyne i helga; selv om jeg faktisk ikke trodde det. Har etterregistrert (bruker www.diett.no (http://www.diett.no)) ettermiddagens og kveldens inntak. Det er faktisk ikke noe rart jeg ikke er i ketose i dag nei :rodme: Jeg har den siste uka ligget på ca 20 g kh/dag men det er for mye :_plystre: Starter på'n igjen med godt mot; jeg vet jo at jeg får det til. Må være med bevisst på hva jeg spiser og hvor mye av det som går inn. Altså blir det en slags kur; hittil har jeg spist det jeg har hatt lyst på så lenge forholdet mellom kh+proteiner+fett har stemt.
Har planlagt maten i morgen, og skal ned under 10 kh/dag noen dager. Det blir hardt ser jeg, men det må gå. Har lest meg opp på boka til Torkil Andersen og her foreslås akkurat dette for å komme igang igjen. Så folkens, fra og med i morgen er jeg i gang - igjen!
Lykke til med veiing i morgen (eller de andre dagene)
Her går det heldigvis veldig bra. Ingen sprekk i helga, ikke lyst på noe heller ;) Tror jeg har en høy toleransegrense for å være i ketose. Her en dag spiste jeg to pølser med lompe i tillegg til vanlig lavkarbomaten min. En annen dag spiste jeg en pæreis. Samtidig har jeg vært i ketose hele tiden. Det er vel de to tingene jeg har spist som har vært helt utenfor lavkarbo.
En ting jeg lurer på, hva spiser dere når familien spiser på gatekjøkken? Vi var på biltur i dag 4 timer, inkl. middagstiden. Da ble det stopp på gatekjøkken som var det eneste i nærheten. Jeg endte opp med å kjøpe en kebab og ikke spise pitabrødet. Jeg vet jo ikke hvor mye karb det er i sausen, men ellers er resten lavkarbomat.
JA! Ikke ånden for jeg er ikke i ketose, men svetten! Jeg er varmere i kroppen enn før og svettelukta blir fort veldig søt og ekkel. :( Ingen som har sagt noe, men jeg kjenner det selv og synes det er ekkelt.
Leste faktisk litt i ketolyseboka om dette.
Det var visst helt normalt, og ville heldigvis gå over etter 1-2 uker
Lykke til viderehttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon12.gif
Jeg tok en ny stix nå å testa, og jeg er i ketose! Wee : D
monstermarihone
23-08-10, 11:50
Så flinke dere er! Hadde en planlagt sprekk på torsdag, for da var vi ute på fin resturant og spiste, og der var det ikke mange alternativer som jeg kunne spise. Men så har jeg spist noen biter sushi og en tortilla på lørdag, og det er jo ikke det beste. Har skikkelig panikk for å gå opp igjen, så er godt jeg har to dager jeg kan være skikkelig flink på sånn at jeg ihvertfall ikke går opp:) Veide meg med klær på i sted, og da var det opp halvannen kilo, men det telles jo virkelig ikke siden det ikke er riktig dag ;) Men denne uken skal jeg være flink! Og prøve å fokusere på det som går bra, ikke det som går dårlig. For da gir man så lett opp! Dette klarer vi!
OMG! Det var mye!
Godt å høre at vi er flere i samme båt. Akkurat nå står ketolysebrødet i ovnen. :) Hvilke blogger anbefaler du?
Bruker en blogg som heter lcfh- bloggen, utrolig mye god mat .:stortsmil
http://lchf-bloggen.blogspot.com/
Noen andre som har gode tips ?
Bruker en blogg som heter lcfh- bloggen, utrolig mye god mat .:stortsmil
http://lchf-bloggen.blogspot.com/
Noen andre som har gode tips ?
Takk for tipset! Skal sjekkes ut! :)
Heisann!!!
Eg er ei jente på 28 år. Begynte på kuren i går!! det går egentlig greit, men sliter å få i meg maten. Virker som kroppen ikkje "takler" den feite maten. HAr slitt med hovudverk, svimmelheit og ekstremt tørr i munnen. Har drukket ca 4 liter vann idag, men alikavel like tørst! har sjekket meg og er i ketose.
Idag spiste eg
2 egg og bacon til frukost
kopp kaffe med søtningsmiddel og 1 dl fløte til lunsj
omelett av 3 egg,1/2 dl fløyte og 100 gram ost og skinke og tomater til,
Dette er vel litt lite fett å spise per dag.
Skal prøve å få i meg eit måltid til, men er ekstremt kvalm.
Er det noko som har opplevd det same som meg? eller gjer eg noko feil?
Jeg var og ganske kvalm de første dagene....men det går over....men er ganske mye fløte i kaffen? det hadde jeg blitt kvalm av..:rolleyes:
Noen som har begynt å merke det på klær og slikt??:-)
Jeg var og ganske kvalm de første dagene....men det går over....men er ganske mye fløte i kaffen? det hadde jeg blitt kvalm av..:rolleyes:
Ja det vart en del fløte, men det var litt for å få opp fettinnhold ( i tillegg så va det en stor kaffe :) ))
Men formen er betre idag!! har fått tilbake litt sultfølelse og føler meg i betre form idag. eg er kjempemotivert til å fortsette på denne kuren!!!
Men e det mulig å få i seg for mykje fett, eller e det berre karbohydrata enn må vere forsiktig med?
TrillTrall
23-08-10, 20:26
Leste faktisk litt i ketolyseboka om dette.
Det var visst helt normalt, og ville heldigvis gå over etter 1-2 uker
Lykke til viderehttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon12.gif
1-2 uker? Hos meg har det vært sånn i flere mnd... Ekkelt.
aktivjente
23-08-10, 23:06
Fortvil ikke marihøne ( nekter å kalle noen monster). Hadde en sprekk på lørdag (sushi). Gikk opp en kilo søndag, ned igjen mandag. Fra nå av skal jeg veie med kun mandager. Er litt redd jeg skal sprekke mange ganger, siden det hadde så kortvarige konsekvenser, men føler meg topp motivert til å la være. Avslo nettopp en invitasjon til pizza og er superkry!!
PS: Har ikke fått med den siste kiloen på tickeren- forstår ikke hvordan man gjør det..
aktivjente
23-08-10, 23:13
Fant forresten ut av det med tickeren ved ren slump. Kom borti "motivet" slik at det ble markert. Nå er den oppjustert. Eller rettere sagt nedjustert.
Vond lukt og mye svette betyr heldigvis at vi er i ketose! Det lærte jeg på en annen tråd.
Litt skuffa over "kun" 300 gr i vektreduskjon denne uka, men nå har jeg lagtinn ekstra trim i hverdagen, så håper det hjelper noe.
Jeg vet man ikke kan være skuffet over 300 gr. Det er da hvertfall en nedgang, hehe. Men slik er det når man setter seg for store forhåpninger.
Jeg måler og cm på diverse steder på kroppen, rundt bryst, mage, rompe, lår og overarm. Det er godt å se at cm også blir mindre og mindre :)
Kjempe moro og lese om hvordan hverdagen deres er! Kjenner meg igjen i mye av det for å si det mildt.. Jeg er temmelig lei egg og bacon, det skal sies! men enkelte dager kan dette falle i smak alikevel! :) Merker selv at jeg blir ganske ensformig i kosten, dette skyldes nok at jeg er lite kreativ når det kommer til kjøkkenet altså! ;) Men veldig moro de dagene jeg har tid og kan lage noe ordentlig til oss! :D
Jeg har et mål om at jeg skal holde nå frem til midten av oktober nå - da venter oslotur med mamma ;)
Da er jeg i gang! :D Dag nr 2 i dag. Er veldig spent på hvordan den første uka går... det er den første kneika for meg. Jeg synes også det er litt vanskelig å finne ut hva jeg skal spise.. spesielt til frokost. Synes at omlett er litt vel tung start. Noen som har noen gode frokosttips?
TrillTrall
24-08-10, 11:28
Synes at omlett er litt vel tung start. Noen som har noen gode frokosttips?
Jeg har helt dilla på kokte egg rett og slett. 3 kokte egg delt på langs og tvers i eggedeler, rørt sammen med en god smørklatt, masse nykvernet eller grovkvernet pepper og kaviar oppå (jeg klarer ikke majones!) og salat til. Jeg bruker paprika, agurk, salatblader av noe slag og gjerne fetaost. Nam! Har også prøvd med makrell i tomat eller tunfisk i egget, men det blir ikke sååå godt synes jeg.
Det går mye i egg her også. Så langt (dag 3 tror jeg det er i dag) går det bra med "tung" mat til frokost. Er veldig glad i slik mat jeg egentlig;) Jeg har vært i ketose de siste to dagene og vekta viser minus 1.4kg. (vannvekt men en kg er en kg!)
Dette spiste jeg i går:
Frokost:
To skiver bacon
To egg pisket med litt vann og pepper. Stekt sammen med bacon.
En spiseskje kremost
En teskje økologisk ketchup
Halv avocado
Lunch:
Samme som frokost + en tomat og tre tykke skiver ost (sånn ferdig skivet)
En liten flaske cola zero (prøver å slutte helt med dette)
Middag:
Kjøttdeig-burgere med litt løk og diverse krydder i.
Stir-fry grønnsaker (for det meste kål og litt gulrot)
teskje økologisk ketchup
teskje økologisk thai sweet chilli saus
spiseskje kremost
Dessert:
100g bringebær
fløte
Stevia
Tror jeg har ganske høy karbo grense for hva jeg tåler i forhold til å være i ketose.
Er hekta på akkurat disse restene så spiser stort sett det samme i dag:)
Ser det greit ut? (skal prøve å spise enda mer grønnsaker og salat)
Da er jeg i gang! :D Dag nr 2 i dag. Er veldig spent på hvordan den første uka går... det er den første kneika for meg. Jeg synes også det er litt vanskelig å finne ut hva jeg skal spise.. spesielt til frokost. Synes at omlett er litt vel tung start. Noen som har noen gode frokosttips?
Jeg synes også at den første uka er værst! Går mye bedre når de første kiloene renner av. Da blir jeg så motivert.
Vi får hjelpe hverandre her inne:)
Noen som har noen gode frokosttips?
Frokosten min er 1-2 egg stekt egg og ca 70-100 g bacon. Enkelte dager blir det med litt stekt sopp og. Det finnes mange baconvarianter så smakslei blir en ikke. Enkelte dager dropper jeg egget og kun steker bacon :). Ellers baker jeg tekakene (http://lenabeatrice.net/kategori/lavkarbomat/brod/) til Lena Beatrice (http://lenabeatrice.net/)og har på ost i alle varianter + smør. Dette er greit å ha med i nistepakka og. Middagsrester er også en grei frokost, men som oftest lager jeg akkurat passe middagsporsjon slik at det sjelden blir rester.
Heisann
er det plass til en auguststarter til, selv om det er like før vi er i september?
har hatt en uke med nedtrapping av karbo, og i dag gikk startskuddet :) har 33 kg jeg ønsker å bli kvitt, så håper jeg klarer å gå ned en del av de før jul.
litt om meg: er en jente på snart 25 år, har samboer men ingen barn. trives med livet ellers, utenom vekt og kropp. er glad i å fotografere, scrappe, og være kreativ. mitt første delmål er å komme under 110 kg! så er bare å brette opp ermene og stå på.
sitter med en grusom hodepine i dag, men er usikker på om det er avvenning av høykarbo som er årsaken eller det at jeg er forkjølet... får ta en paracet før jeg legger meg, så jeg får en god natts søvn.
ser at dere er mange flinke her, og at resultatene allerede har begynt å komme. :) det er kjekt å lese om og er motiverende for oss andre! stå på videre
Hei folkens. Litt bedre tid i dag, så nå har jeg lest meg opp på div. tråder jeg følger. Spennende at så mange henger seg på synes jeg!
Er på dag 2 etter "restart" og har mistet en del vann - det merkes godt på fingrene spesielt. Er "fysinj" på noe å spise/putte i munnen; whatever liksom; regner med det hører med:D. Har vært knallhard de to siste dagene; ligger under 10 kh og håper det får meg i gang igjen. Sjekka med en ketostix søndag; da var det ikke noe fettforbrenning nei. Tok en ny i går da var det i gang, og jeg er spent på kveldens test:spent: . Håper den gir utslag!!
MarensLille...
24-08-10, 18:56
Noen som har begynt å merke det på klær og slikt??:-)
Ikke på klærne, men vekten er 3,7 kilo mindre enn for en uke siden!!!!!!! :eek:
Noen som har noen gode frokosttips?
Selv varierer jeg for øyeblikket mellom omelett og en egen versjon av denne:
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=33547
Kjøpte inn nøtter (valnøtter og hasselnøtter) for å ha i, i tillegg til frøene. Da blir det i det minste litt mere fett!
I dag prøvde jeg også å ha fløte i som noen hadde nevnt i tråden, men det likte jeg ikke helt..
Ellers har jeg prøvd en versjon av pannekaker også:
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=35709
Tok i kanel siden jeg ikke liker kardemomme, og tok kanskje litt for mye fordi hele greia smakte mest kanel.. :P Pluss litt olje og creme fraishe. Neste gang jeg lager disse vil jeg unngå å spise mer enn 2 pannekaker på 1 dag, fordi jeg fikk veldig svakt utslag den dagen jeg spise disse til både frokost og kvelds. Er mulig et solid glass melk utpå dagen også hjalp til å synde..
Vil anbefale disse til spesielle dager, hvor man kanskje rett og slett ikke takler tanken på egg og bacon. Dessuten kan vel røra stå et par dager i kjøleskapet om man ikke bruker alt på én gang. :)
Ellers skal jeg nå bake superknekkebrødene (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=30214) mot helga, i tillegg til ei sjokoladekake (http://lenabeatrice.net/lavkarbomat/dessert/sjokoladekake/). Tenker å dele opp kaka og se om jeg kanskje kan fryse biter i matpapir, så ta opp en bit når det skal være kos. :P
Snopsnoken
24-08-10, 20:47
Heisann
er det plass til en auguststarter til, selv om det er like før vi er i september?
har hatt en uke med nedtrapping av karbo, og i dag gikk startskuddet :) har 33 kg jeg ønsker å bli kvitt, så håper jeg klarer å gå ned en del av de før jul.
litt om meg: er en jente på snart 25 år, har samboer men ingen barn. trives med livet ellers, utenom vekt og kropp. er glad i å fotografere, scrappe, og være kreativ. mitt første delmål er å komme under 110 kg! så er bare å brette opp ermene og stå på.
sitter med en grusom hodepine i dag, men er usikker på om det er avvenning av høykarbo som er årsaken eller det at jeg er forkjølet... får ta en paracet før jeg legger meg, så jeg får en god natts søvn.
ser at dere er mange flinke her, og at resultatene allerede har begynt å komme. :) det er kjekt å lese om og er motiverende for oss andre! stå på videre
Her er det plass til ALLE uansett når i måneden det måtte være. Velkommen, og lykke til!
Snopsnoken
24-08-10, 20:55
Noen som har begynt å merke det på klær og slikt??:-)
Åja da, det merkes på klærne. En av mine favorittjeans går på igjen, og det er jeg veldig fornøyd med!
Veiedag idag...ned 4 kilo på 2 uker. Greit det?:cool:
Men sliter litt med maten nå. Har grei fordeling av kalorier på fett,protein og karber, men er redd for at kalori inntaket blir for lite. Ligger på 1500 til 1700 pr. dag. Er det fare for at kroppen kommer på "sparebluss" da?
Ketolysekuren sier at en skal spise når en blir sulten, men når en ikke føler sult så må kroppen gå på sparebluss etter hvert?
Dag 3 og 4 var slitsomme, men etter det har det gått greit...helt fram til i dag. Vondt i hue og mage, akkurat som kroppen IKKE vil ha fett...noen som ha opplevd det samme?
Her vil jeg også melde meg inn. Begynte i dag etter mange ukers lesning både her og i ketolyseboka.
Har prøvd en del oppskrifter, bare for å sjekke at denne dietten var noe for meg, og det kan man trygt si. Er uuutrolig mye heerlig mat jeg kan spise.
Jeg har aldri vært en som spiser mye søtt, derfor er ikke det noe problem. Var en del øl og byturer før, men nå har jeg blitt pappa til ei lita jente som heter Olivia på 7 måneder. For ett herlig liv det er;)
Jeg er 27år, har samboer og jobber i Telenor. Har planer om å slanke meg fra 117 kilo til 80. Er veldig forbredt på at det kan ta litt tid, men med ketolyse kosthold og masse trening er jeg sikker på at jeg skal klare det.
Det var litt om meg, så skriver jeg innpå veietråden også etterhvert. Tenkte jeg sku prøve å ikke veie meg på 14 dager nå først.
Marius
Får jeg også slenge meg med?
Jeg trenger å ta av ca 10 kg. Jeg gikk ned litt over 20kg ved hjelp av reductil, for to år siden, men nå har 5-7 kg sneket seg på igjen.
Jeg har også revmatisme, så om lavkarbokosthold virker positivt inn på det, så er jo det flott.
Jeg har ikke tenkt å telle karber i utgangspunktet, men kutter ut brød, pasta, ris og potet, samt forsøker å velge produkter med lite karber.
Vekt i utgangspunktet er 78,3 kg. BMI 26,8.
monstermarihone
25-08-10, 10:06
Hei og velkommen. Hadde veiedag i dag, og da har jeg gått ned en halv kilo denne uken. Går nok litt saktere nå enn de første ukene, men ned er ned:) Jeg spiser stort sett egg til frokost, med bacon eller annet kjøtt, føltes litt mye i begynnelsen, men nå har jeg blitt vant til det så nå går det bra. Ellers spiser jeg mye grønnsaker i forskjellige varianter og prøver å ta inn fett, men synes det er litt vanskelig. Lunsj er som regel middagsrester eller kylling / omelett og salat.
Hei og velkommen til alle nye og gratulerer til alle som er gått ned! :)
Jeg har ikke vært noe flink siden fredag. Jeg skled ut når vi fikk besøk, og har ikke klart å ta meg inn igjen. Ser at vekta har gått oppover igjen.:(
Har barn som er litt kresne i matveien, og syns det er vanskelig at jeg skal spise annen mat enn dem (og mannen) veldig ofte.
Skylder også på at jeg venter på den månedlige, da mister jeg litt viljestyrke...
Men jeg vil og skal ned, så jeg må bare skjerpe meg igjen!!
MarensLille...
25-08-10, 11:24
Hei og velkommen til alle nye og gratulerer til alle som er gått ned! :)
Jeg har ikke vært noe flink siden fredag. Jeg skled ut når vi fikk besøk, og har ikke klart å ta meg inn igjen. Ser at vekta har gått oppover igjen.:(
Har barn som er litt kresne i matveien, og syns det er vanskelig at jeg skal spise annen mat enn dem (og mannen) veldig ofte.
Skylder også på at jeg venter på den månedlige, da mister jeg litt viljestyrke...
Men jeg vil og skal ned, så jeg må bare skjerpe meg igjen!!
Ingen barn er kresne i matveien! ...i utgangspunktet... :p Det er vi som foreldre som bestemmer hva barna skal spise helt fra fast føde blir introdusert ved ca. 6 mnd. alder, og de formes av våre matvaner som foreldre...
Min 8 år gamle datter spiser samme middag som meg, og sambo også. INGEN problemer :D Hun har ikke en gang eterlyst hverken ris, poteter eller pasta... :cool:
bolleblondina
25-08-10, 11:54
Hei alle sammen!
Er ferdig med uke 1 og synes jeg har fått et tålelig greit resultat: minus 1,4 kg! Er kjempefornøyd :)
Uka har gått greit, kom i ketose dag 2, falt ut dag 4 (sikkert noe jeg putta i meg uten at jeg helt kan skjønne hva det var..), men vært tilbake hele tiden etter det :) Er ikke overbegeistret for å spise omelett da jeg ikke er så glad i egg, og kokt egg er hvertfall ikke noe alternativ, men må man så må man he he! Tar fatt på en ny uke med full motivasjon, og denne uke tas målebåndet fram også!
Ingen barn er kresne i matveien! ...i utgangspunktet... :p Det er vi som foreldre som bestemmer hva barna skal spise helt fra fast føde blir introdusert ved ca. 6 mnd. alder, og de formes av våre matvaner som foreldre...
Min 8 år gamle datter spiser samme middag som meg, og sambo også. INGEN problemer :D Hun har ikke en gang eterlyst hverken ris, poteter eller pasta... :cool:
Kjenner at dette er en diskusjon jeg ikke orker å gå inn på, annet enn å si at barn er veldig forskjellige, og det er matlysten også.
Om du har en datter som spiser alt, så er jo det selvfølgelig fint, men det betyr ikke at andre foreldre har mislyktes om deres barn ikke spiser alt de blir servert.
Dette tror jeg veldig mange foreldre har erfaring med, spesielt de som har flere barn, og som kan se hvor forskjellig søsken er i matveien, akkurat som de er forskjellig ellers.
Meniallverden
25-08-10, 14:05
Heia, jeg er en stillesittende dame på 44 år. har flere ganger forsøkt lavkarbo - og det virker. Går ikke så veldig strengt ut men har likevel gått ned ni kilo siden etter påske. Hadde laaang og god sommerferie som ble langt i fra lavkarbo, så da kom det et par kilo på igjen. :p
Krise er det likevel ikke, for jeg startet opp igjen og nå er jeg der jeg var før ferien.:D
Er fortsatt med, men dt går så trått.... Merker ikke noe på klærne..... er trøtt og sliten. Sover for lite, jobber for mye. Vil bare grave meg ned.
Tror ikke jeg spiser nk heller, så nå sparer nok kroppen alt den kan.
DRITT!!!!!
MarensLille...
25-08-10, 15:37
Kjenner at dette er en diskusjon jeg ikke orker å gå inn på, annet enn å si at barn er veldig forskjellige, og det er matlysten også.
Om du har en datter som spiser alt, så er jo det selvfølgelig fint, men det betyr ikke at andre foreldre har mislyktes om deres barn ikke spiser alt de blir servert.
Dette tror jeg veldig mange foreldre har erfaring med, spesielt de som har flere barn, og som kan se hvor forskjellig søsken er i matveien, akkurat som de er forskjellig ellers.
Nei nei nei nei, det var ikke meningen å lage noen diskusjon ut av det, det var bare en litt små-arrogant påstand fra min side! :D
Etter å ha jobbet som restaurantsjef i mange år, har jeg blitt ganske så oppgitt innimellom av foreldre som bestiller: "En barneporsjon UTEN grønnsaker"... :eek:
Du har så rett i at unger er forskjellige i matveien, noen spiser ingenting, andre spiser alt... :p
Men til syvende og sist er det vi foreldre som bestemmer, og det var det eneste jeg ville frem til... :cool:
Hei alle sammen!
Er ferdig med uke 1 og synes jeg har fått et tålelig greit resultat: minus 1,4 kg! Er kjempefornøyd :)
Uka har gått greit, kom i ketose dag 2, falt ut dag 4 (sikkert noe jeg putta i meg uten at jeg helt kan skjønne hva det var..), men vært tilbake hele tiden etter det :) Er ikke overbegeistret for å spise omelett da jeg ikke er så glad i egg, og kokt egg er hvertfall ikke noe alternativ, men må man så må man he he! Tar fatt på en ny uke med full motivasjon, og denne uke tas målebåndet fram også!
Bra jobbet! Gleder meg til offisiell 1-ukes veiedag. Håper på bra resultat her også.
Og målebånd er en god ide. Er det mer motiverende enn å gå på vekta?
Jeg veide meg i dag tidlig med vekta på to forskjellige steder på badegulvet. Den ene plassen viste vekta 76.1 (!!! Det er jo mer en start vekta min jo) og den andre plassen på gulvet viste vekta 72.9... Tror ikke noen av de stemmer. Er vekten min helt ødelagt? Den er digital. Hvilket underlag skal den helst stå på?
Og kom igjen folkens!!!! Hver dag er en dag nærmere målet:) Selv om vi blir mer og mer lei egg....:D
aktivjente
25-08-10, 20:47
Merker endelig på klærne at det skjer noe! Synes imidlertid ikke det ses i speilet..
Har så vondt i ei hofte at jeg ikke har trent denne uka - skikkelig nedtur, jeg trener min. 5 ganger i uka. Heldigvis hjelper det å gå- og det tar meg 45 min. å gå til jobb!
Hva spiser dere for å få bort den vonde ånden? Finnes det f.eks en slags lavkarbotyggis?
Hva spiser dere for å få bort den vonde ånden? Finnes det f.eks en slags lavkarbotyggis?
Kjører på med munnskyllevann (listerine) om morgenen og kveld, i løpet av dagen tar jeg sugetabletter (1 - 2) kjøpt på apotek for frisk pust. Mine inneholder i tillegg sink, som visstnok er et av de mineralene lavkarbofolk kan risikere å få for lite av..
[quote=Medli;921745]Selv varierer jeg for øyeblikket mellom omelett og en egen versjon av denne:
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=33547
Kjøpte inn nøtter (valnøtter og hasselnøtter) for å ha i, i tillegg til frøene. Da blir det i det minste litt mere fett!
I dag prøvde jeg også å ha fløte i som noen hadde nevnt i tråden, men det likte jeg ikke helt..
Takk for fine frokosttips! Denne müslien likte jeg kjempe godt!:D
Har gått ned 1 kg nå på de 3 første dagene og er superførnøyd så langt.
Hei
Melder meg også inn her. :) Begynner i dag, har inntatt eggerøre med litt kyllingkjøtt + oopsies til frokost. Har ca 25-27 kg som skal av og er veldig spent på om dette virker:)
(Spent på om jeg får lagt inn melding, første gang overhodet jeg skriver på et forum:D )
Jeg veide meg i dag tidlig med vekta på to forskjellige steder på badegulvet. Den ene plassen viste vekta 76.1 (!!! Det er jo mer en start vekta min jo) og den andre plassen på gulvet viste vekta 72.9... Tror ikke noen av de stemmer. Er vekten min helt ødelagt? Den er digital. Hvilket underlag skal den helst stå på?
Til deg Picasso
Dette opplevde jeg å i går. Gikk på vekta på forskjellige steder på badet 5 ganger uten at den viste lik vekt på noen av de.
Snakket med ei som jobber på Elkjøp om dette: på badet er det ofte litt helling mot avsluket, og det er veldig viktig at vekta står på et jevnt under lag. Vekta skal heller ikke stå på varmekabler.
Så nå står vekte mi på vaskerommet, kanskje det også hjelper på at jeg ikke går på vekta "hele tiden"http://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon10.gif
Fikk i meg frokost idag (egg og bacon som min snille pappa lagde til) Flinke meg :)
Så satser jeg på at jeg får i meg skolematen også (rester fra middagen igår, sqaush carbonara)
Gikk jo som det måtte gjøre, ettersom jeg ikke har vært flink pike denne uka :p, og spist endel karbo. Opp ett halvt kilo. Nå må jeg ta å bake litt, så jeg har noe å ta til når jeg blir sulten.
Får ikke til å justere tickeren min...noen som har "oppskrift"?
Då er dette min fjerde dag på ketolyse og ting går egentlig betre enn forventa! sultfølesen har stagnert og blir sjelden meir enn fire måltid per dag! Har vore i ketose sia dag to og merker det veldig godt på magen. Er ikkje like oppblåst som før. ja heile kroppen føles betre enn før ketolyse, så viss dette fortsette så e det jo berre supert.
Men eit par spørsmå ( eller råd) til dokke som ha vore litt lenger enn meg på kuren.
For eg va på kafe i går, ikkje heilt planlagt og følte eg ikkje hadde sett meg nok inn i ketolyse kuren. alt fungere jo fint så lenge enn er heime, men kva gjer dokke når dokke er på cafe? Med tanke på at ting er litt strengt med oppmåling og sånt, så turte ikkje heilt å ta sjansen på ete noko der.( bestilte ei skål med oliven, pepsi max og ein cappucino.)
Har dokke nokon tips til folk på farten( før var det lett å berre ta med seg eit wasa knekkebrød pakke og ei frukt, men det går jo ikkje lenger)
Hadde vore supert å høyrt kva dokke gjer!!
Ha ein super fin ( nesten)karbofri dag :)
MarensLille...
26-08-10, 14:07
Har dokke nokon tips til folk på farten( før var det lett å berre ta med seg eit wasa knekkebrød pakke og ei frukt, men det går jo ikkje lenger)
Hadde vore supert å høyrt kva dokke gjer!!
Ha ein super fin ( nesten)karbofri dag :)
Jeg synes disse porsjonsomelettene jeg har linket til i bunn er supre å ha med seg i veska når jeg skal ut å shoppe, trille tur med guttungen, på besøk eller som en snack etter trening. (Blir alltid ihjelsulten da...:() Trenger ikke nødvendigvis bruke de ingrediensene jeg har brukt i oppskriften, men idèen er god... ;) Også kan den spises både varm og kald...
Ellers så lager jeg av og til Fedon sine pannekaker med kanel og vaniljeessens, for de smaker kake... :D De er også supre å ha med seg, og trenger verken ligge kjølig eller varmes opp.
På kafèe bestiller jeg nesten alltid en salat, også plukker jeg ut eller lar vær å spise det jeg vet det er for høyt innhold av kh i... ;)
Og du, Cappuccinoen bør du ligge unna... :p
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=35999
Og du, Cappuccinoen bør du ligge unna... :p
Jepps! såg nett det i eit anna forum og! :o
Skal ikkje skje igjen :)
Takk for gode tips!
vekten har allerede begynt å rikke på seg i riktig retning !! :D måtte det bare fortsette og fortsette, hehe.
laget "marsipan" i går: malte mandler + eggehvite + sukrin/natreen og noen dråper mandelessens... mmm... tok med litt i matpakken i dag og det både metter godt og smaker godt. tar imidlertid beslag på noen kh, så da blir det omelett til kvelds.. hehe.
mat i farta: babybel-oster, en liten boks med nøtter, crabstiks med porsjonspakning med majones, 1 delt avokado og medbrakt skje, cherrytomater...
Jeg veide meg i dag tidlig med vekta på to forskjellige steder på badegulvet. Den ene plassen viste vekta 76.1 (!!! Det er jo mer en start vekta min jo) og den andre plassen på gulvet viste vekta 72.9... Tror ikke noen av de stemmer. Er vekten min helt ødelagt? Den er digital. Hvilket underlag skal den helst stå på?
Til deg Picasso
Dette opplevde jeg å i går. Gikk på vekta på forskjellige steder på badet 5 ganger uten at den viste lik vekt på noen av de.
Snakket med ei som jobber på Elkjøp om dette: på badet er det ofte litt helling mot avsluket, og det er veldig viktig at vekta står på et jevnt under lag. Vekta skal heller ikke stå på varmekabler.
Så nå står vekte mi på vaskerommet, kanskje det også hjelper på at jeg ikke går på vekta "hele tiden"http://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon10.gif
Har ikke varmekabler, men det er nok litt hell på gulvet. Det eneste er at i alle andre rom har jeg som regel klær på... Badet er liksom der man veier seg. Hehe jeg finner vel ut av det.
Takk for hjelpen:)
Hvor ofte veier dere dere? Jeg har tenkt å kun veie meg en gang i uken for å ikke bli for opphengt i vekta, men det frister jo selvsagt. har også tatt mål av mage, lår og bryst.
MarensLille...
26-08-10, 21:04
Hvor ofte veier dere dere? Jeg har tenkt å kun veie meg en gang i uken for å ikke bli for opphengt i vekta, men det frister jo selvsagt. har også tatt mål av mage, lår og bryst.
Jeg hadde tenkt å veie hver Mandag, men det har blitt til at jeg går på vekta hver morgen... Nå SKAL jeg vente til Mandag for jeg blir så skuffa når det ikke er noe forandring... Man blir jo såååååå opphengt av den vekten!!! :( Skal finne frem målebånd jeg også, og måle hver Mandag... ;)
Jeg hadde tenkt å veie hver Mandag, men det har blitt til at jeg går på vekta hver morgen... Nå SKAL jeg vente til Mandag for jeg blir så skuffa når det ikke er noe forandring... Man blir jo såååååå opphengt av den vekten!!! :( Skal finne frem målebånd jeg også, og måle hver Mandag... ;)
Sikkert lurt. :)
Hvor lenge har du holdt på med ketolyse? Sååå mange kg du har gått ned! Imponerende!
Hei. har noen av dere prøvd oopsies (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=21363)? Har sjekka og fant ut at det var noe som kunne brukes til mye; se bilder her (http://www.apinchofhealth.com/forum/vbb/showthread.php?t=5230)
Hvilken erfaring har dere med disse??
Hei!
Har tenkt å bake oopsies i løpet av helga, og også de nøtte/ostemuffinsene, både med vanlig smak og noen søte. :)
Må begynne å ha noe ferdig bakst kjenner jeg, for veldig skjelden jeg har lyst på ett egg f.eks, om jeg blir litt småsulten.
Damn... Ikke mer omelett på meg på ei stund nå! Har bare spist mindre og mindre av porsjonen i det siste, i dag gikk nesten halve i søpla. Tar en evighet å tvinge den i seg (brukte over 10min på den første halve porsjonen), og i dag klarte jeg å brekke meg av det også (gjerne deler av baconet som har sånne ekle 'tråder'). Skal heldigvis bake knekkebrød i dag, opprinnelig tenkte jeg å ta de med til lunsj men nå tror jeg at jeg tar de som frokost noen dager i stedet for omelett.
Tror det er best å begrense seg til å sjekke vekt og evt. måle seg én dag i uka, så har man noe å 'se frem til' også. :P Jeg driver ikke med måling, men mener bestemt at buksebeltet mitt begynner å bli litt for vidt. Er spent på vekta på søndag! :)
aktivjente
27-08-10, 09:47
Kjører på med munnskyllevann (listerine) om morgenen og kveld, i løpet av dagen tar jeg sugetabletter (1 - 2) kjøpt på apotek for frisk pust. Mine inneholder i tillegg sink, som visstnok er et av de mineralene lavkarbofolk kan risikere å få for lite av..
Tusen takk! :)
Hva heter de sugetablettene? Hvorfor får vi i oss for lite sink?
MarensLille...
27-08-10, 17:03
Sikkert lurt. :)
Hvor lenge har du holdt på med ketolyse? Sååå mange kg du har gått ned! Imponerende!
Jeg begynte forrige mandag... :D Begynte på 92 kilo, så tickeren er litt feil... Men totalt har jeg gått ned fra 110 siden 1. Mars... Fornøyd med vektnedgangen, men vanlig sunt kosthold og trening var ikke bra nok for meg, følte jeg var sur og grinete og deppa døgnet rundt... :( Derfor vil jeg prøve ketolyse for å se om den livsstilen passer meg :cool:
Skal lage en egen ticker kun på ketolyse vekttapet jeg ;)
MarensLille...
27-08-10, 17:05
Middagsforslag folkens! Bør prøves, dette var naaaaaaaaaaaaaaam :D Med bilder... ;)
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=36077
TrillTrall
27-08-10, 17:12
Hei. har noen av dere prøvd oopsies (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=21363)? Har sjekka og fant ut at det var noe som kunne brukes til mye; se bilder her (http://www.apinchofhealth.com/forum/vbb/showthread.php?t=5230)
Hvilken erfaring har dere med disse??
De er greie å ha, det er ikke mye "mat" i dem, men de er fine å legge pålegget på. :) Med litt søtning i røra tenker jeg de blir knall som små kakebunner med litt krem og bær på! Jeg spiste et par her en dag, smør på den ene, så et egg i skiver, pepper og kaviar og en oppsie til på toppen. Godt! Ungene syntes det var en morsom hamburger! :D
Tusen takk! :)
Hva heter de sugetablettene? Hvorfor får vi i oss for lite sink?
De heter Nycodent Frisk Pust. Da jeg kjøpte dem på apotek 1 for ei uke siden var de på 2 for 1 salg. ^^
Tja, vet bare at et av kosttilskuddene som anbefales til ketolysekuren inneholder sink. Så da antok jeg at lavkarbokosthold generelt risikerer mangel på det.. På wiki står det at sink finnes naturlig i kjøtt- og kornprodukter. Kan være at man lett får for lite når man dropper korn, med mindre man er veldig flink med kjøtt. :P
Uff.. jeg burde virkelig bli bedre på å skrive ned det jeg spiser i løpet av en dag! men, holder meg jo fortsatt i ketose, så satser på det går greit ut helgen, så kan jeg begynne med skrivingen på mandag :)
aktivjente
28-08-10, 09:56
Varmen er over ! Jeg har vandra rundt i kjole hele forrige uke (var så varm og god i kroppen, så sol og 9 grader var nok til å få meg i kjole :D). Nå er imidlertid den deilige varmen borte!!
Hva skjer? Har fortsatt stålånden, går litt ned i vekt (sikkert naturlig stagnasjon: 100- 200 gram per dag nå). Spiser som før - er nøyaktig på 15 karber hver dag. Fortsatt veldig sulten, selv om jeg spiser salat med en hel avokado til lunch. Er det noe jeg gjør galt?
God morgen everybody! Her i det vakre trøndelagen er det nydelig vær! Dessverre våknet jeg med en kraftig hodepine i dag, muligens forårsaket av et inntak av rødvin:full: i går:rolleyes:. Trivelig kveld i trivelig lag:syklubb:. Merker godt at vinen virker annerledes på meg nå enn før.
Jeg har i mange år veid meg hver eneste dag; og siden gamle vaner er vonde å vende så bryr jeg meg ikke om den:D:geip:. Og vekta står på ca det samme som den har gjrot i lengre tid, med litt +/- i variasjon fra uke til uke. Men - ketostixen gir utslag!! Det har den gjort ett par kvelder, så kanskje kroppen jobber likevel og jeg ramler ned 10 kg plutselig en dag:D
Ønsker alle en god dag med mye god mat!!
jeg startet for halvannen uke siden. jeg begynte med ketolyse + trening, men gikk da opp i vekt. så sluttet jeg å trene, bare spiste ketogen mat, og nå har jeg gått ned 2,1 kg på 4 dager!!!!
Jeg mistet litt motivasjonen min i dag og gikk derfor på vekta. -2,3 kg på 5 dager!!! Ble skikkelig gira igjen. Dette gir jo resultater jo! :D
Jeg er faktisk litt overrasket over at dette virker jeg. :knegg: Spise så mye fett og god mat, og likevel gå ned i vekt, det er jo utrolig egentlig. :D
Har gått ned 0,5 kg på 2 dager. Gikk opp 400 gram de to første dagene etter at jeg begynnte, men etter det har det bare gått nedover. Har bare holdt på i 5 dager da, sånn nesten. Sist lørdag var det bursdagfeiring her med masse kaker osv, på søndagen var det temmelig normal mat igjen, mens mandagen var det litt kake igjen. Tirsdagen spiste jeg et mikroskopisk kakestykke, men etter det har jeg ikke spist noe sukker.
Jeg kjøpte stix på torsdag, for jeg mistenkte at jeg var i ketose, uten å ha prøvd på det, og stixen gav utslag.
Jeg spiser litt hjemmelaget knekkebrød, og litt fiberrik, ellers ingen brødmat. Vurderer å spise litt havregrøt med cottagecheese til frokost framover.
Jeg har ikke som mål å være i ketose, men har visst lett for å komme dit likevel.
Jeg har planer om å leve mest mulig lavkarbo, men kunne ta meg et kakestykke på barnas/min bursdag, spise litt småkaker til jul og sånn.
Min erfaring fra tidligere er at om jeg gir meg selv lov til å spise litt, så spiser jeg kanskje mindre enn jeg har tenkt å skeie ut med, men om jeg tenker å holde meg helt unna, så sprekker jeg, og da sprekker jeg skikkelig også.
Hvordan gjør dere med kommentarer fra andre forresten?
Jeg sliter litt med det på jobb, da vi ofte spiser fellesmåltider sammen med brukere på jobb. Kollegaer kommenterer at jeg har med egen mat. :sukk:
Fortsatt veldig sulten, selv om jeg spiser salat med en hel avokado til lunch. Er det noe jeg gjør galt?
Prøvd å ta et ekstra måltid med lite karbo og mye fett? Selv spiser jeg salami som er ostegratinert og varmet i mikro halvannet minutt. For å få litt mer energi / kalorier, er som regel derfor kroppen gir beskjed om at den er sulten.
Dette med varme, dårlig ånde, svette osv. sies vel at skal gå over før eller senere, forhåpentligvis ikke noe 'feil'. Selv har jeg ikke merket noen varme.
Hvordan gjør dere med kommentarer fra andre forresten?
Jeg sliter litt med det på jobb, da vi ofte spiser fellesmåltider sammen med brukere på jobb. Kollegaer kommenterer at jeg har med egen mat. :sukk:
Er det ikke heller beundringsverdig at noen legger arbeid i å ha et bestemt kosthold? Siden jeg er student, så pleier jo de fleste å ta med seg egen mat. Får bare kommentarer på at 'jeg er flink' siden jeg har med en salat. :p
Ellers når jeg havner i situasjoner hvor folk lurer på hvorfor jeg ikke vil ha ett eller annet sier jeg bare at jeg har et 'lavkarbokosthold'. Med mindre de er frekke så burde de jo ikke si så mye slemt om det.. Evt. om de er halvinformert og mener det er noe galt med det.
jeg startet for halvannen uke siden. jeg begynte med ketolyse + trening, men gikk da opp i vekt. så sluttet jeg å trene, bare spiste ketogen mat, og nå har jeg gått ned 2,1 kg på 4 dager!!!!
Nå vet jeg ikke hva slags trening det er snakk om, men i lengden vil trening hjelpe deg til å gå ned i vekt. Mens du trener bygges muskelmasse, som kjent veier mer enn fett. Men muskler vil øke fettforbrenningen din, foruten å gjøre deg fastere i fisken. :P Muskler brytes ned etter hvert når du ikke trener, så noe av det du har gått ned på de dagene kommer nok derfra. Og det er vel ikke spesielt gunstig i forhold til å miste mest fett..
Selv pleier jeg å trene 30-40min cardio pluss styrkeøvelser for armer og overkroppen to ganger i uka.
Nå bakte jeg lavkarbo-sjokoladekake og knekkebrød i går! Kaken ble konfektaktig, og ganske god. Hadde kanskje blitt bedre om jeg tok i kremfløte i stedet for matfløte slik det stod i oppskriften. Delte den i 12 (for at det skulle være ~6 karber per stykke) og frøs 11. Håper den ikke blir ødelagt av den grunn!
Ikke smakt skikkelig på knekkebrødene, spiste bare noen mindre deler som knakk av mens jeg løsnet dem fra brettet. Men virket svært lovende. :D
Hvordan gjør dere med kommentarer fra andre forresten?
Jeg sier jeg ganske enkelt ikke tåler vanlig mel; det er også sant og noe alle har visst i lang tid. Jeg har likevel forsynt med når noe ble servert; var jo så vant til å være dårlig i magen/oppblåst/stinn. Jeg har bakt grove rugbrød i mange år og har fått masse kommentarer på det - ift slanking. Når jeg nå baker tekakene til LenaB (http://lenabeatrice.net/lavkarbomat/brod/enkle-grove-tekaker/) så spiser jeg jo brød lell, og det er ok. Sier at jeg har med eget brød siden jeg har funnet ut at jeg ikke tåler mel/gjær.
Synes for øvrig folk skal holde nesa si langt unna andres liv og matvaner. Mange unødvendige bemerkninger! Var i et møte en dag hvor det ble servert vafler; greit nok det. Jeg takket nei og sa jeg var forsynt. Og dermed kom det fra ei: "hva slags kur er du på nå da?" :mad::mad::mad::mad:
Hei
Er på dag tre nå og synes det går ganske greit, bortsett fra at jeg føler meg litt småkvalm i dag. Fikk utslag på stixen allerede første kvelden, fornøyd med det da:) Men skjønner fortsatt ikke at jeg skal kunne gå ned med å spise så mye fet mat:confused:
Har vært å handla inn mat, føler det blir ganske mye dyrere enn vanlig handling, flere som opplever det?
Synes det er helt utrolig at andre blander seg bort i hva en spiser og ikke, skjønner at de kan være nysgjerrige og spørre om ting, men man må da godta andre sine valg.
Hei alle august startere. Eg starta i juli og har eit solid vekttap :) men ser at her er eit par som sliter. Eg vil anbefale Jillian Michaels 30 Days Shred, det er 30 min med trening kvar dag i 30 dagar (minimalt med tanke på kor mykje eg elles ligg på sofaen å ser tv). Eg har gått raskare ned etter at eg starta med det og fått merkbar strammare kropp og det berre på 6 dagar :D (trena først 7 dagar, fekk så magevirus og låg på sofaen i 14 dagar), kom meg på beina igjen og har no fått trena samanhengandes i 6 daga og merka STOR framgang. Denne treninga er tredelt og går ut på styrke, kondisjon og mageøvingar. I lvl 1 skal du bruke handmanualar, her brukar eg 2 fylte imsdalsflasker 0,7 dl og det veier ca 700 gram, lvl 2 og lvl 3 veit eg ikkje enda, men trur ikkje det er anna utstyr som trengs.
Synes for øvrig folk skal holde nesa si langt unna andres liv og matvaner. Mange unødvendige bemerkninger! Var i et møte en dag hvor det ble servert vafler; greit nok det. Jeg takket nei og sa jeg var forsynt. Og dermed kom det fra ei: "hva slags kur er du på nå da?" :mad::mad::mad::mad:
Grr.. Merker det koker inni meg når jeg hører slikt! De har da vell ingenting med hva vi spiser og slikt? Og slike kommetarer er så forferdelig unødvendige!
Veiedag i morgenhttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon11.gif
Er så spendt.
Føler liksom at vekten har sluppet litt nå når jeg har begynt å ta vitamin tabl.
Tvi, Tvi. Får håpe det står positive tall på vekta i mårra tidlig.
Lykke til til dere andre som har veiedag på mandager.
Føler meg nesten som en unge før julaftenhttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon10.gif
Jeg har vært litt fraværende siste uka. Var først tre dager på besøk hos søstra mi og familien. Der hadde jeg med knekkebrød for å ha mat til frokost, men ellers laget vi maten selv og tilpasset hva jeg kunne spise. Litt vanskeligere når vi var ute og spiste lunch midt i shoppingrundene ;) Ble en liten smell når jeg bestilte kyllingwok og den kom med masse nudler, men jeg greide heldigvis å kommemeg utenom de fleste. Sjekket med stix når jeg kom hjem og var fortsatt i ketose så jeg er fornøyd med turen. I går kveld var vi ute med 6 andre vennepar ogspiste tapas og drakk vin. Prøvde å holde meg til safe lavkarbomat men det ble ett par friterte saker også, men mest skinke, salater og oster.
Er veldig spent på veiing i mrg. og tror ikke jeg har gått ned noe denne uken for det har vært mye rar mat selv om det har vært lavkarbo så har det ikke vært helt rett.
Hva skjer forresten om jeg ikke får i meg nok fett? Er det kun vektnedgangen det merkes på eller er det noe annet også det går utover? Sliter veldig med det fettet altså.
Hei. Jeg er klar over at august snart er over, men tenkte å prøve meg på ketolyse fra og med i morgen, så tenkte jeg kunne slenge meg med i siste liten.
Jeg prøvde å gå på south beach i våres, men gikk på en skikkelig smell da påsken kom og har egentlig ikke kommet ut av smellen ennå. Syntes det var vanskelig å ikke spise hverken fett eller karbo på south beath, så tenkte å se om ketolyse passer bedre for meg.
Dette blir spennende. :p
Hei. Jeg er klar over at august snart er over, men tenkte å prøve meg på ketolyse fra og med i morgen, så tenkte jeg kunne slenge meg med i siste liten.
Jeg prøvde å gå på south beach i våres, men gikk på en skikkelig smell da påsken kom og har egentlig ikke kommet ut av smellen ennå. Syntes det var vanskelig å ikke spise hverken fett eller karbo på south beath, så tenkte å se om ketolyse passer bedre for meg.
Dette blir spennende. :p
August er snart ferdig, men så har vi jo julebord sesongen å se fram tilhttp://forum.lavkarbo.no/images/icons/icon12.gif
Masse lykke til
Jeg joiner her jeg da, siden det forstatt er august, etter råd fra hmmm..
På første dagen jeg da! Har gått overraskende greit egentlig, men føler jeg er en del sulten.. Og blir plutselig veldig sliten, men vet det hører med :rolleyes: (Og jeg spiser altså, 5-6 ganger i dag :)
Hvordan har det gått med dere som begynte i beynnelsen i august? Gått ned mye?
Hei
Sitter her og er veldig spent på veiinga i morra jeg også :confused: Grugleder meg. Jeg har også tatt mål av mage, bryst, armer og lår. Så blir spennende å se om det er noe resultat på desse dersom vekta fortsatt står still.
Krysser fingrene for alle med veiedag i morra. Lykke til alle sammen :D
Hei
Sitter her og er veldig spent på veiinga i morra jeg også :confused: Grugleder meg. Jeg har også tatt mål av mage, bryst, armer og lår. Så blir spennende å se om det er noe resultat på desse dersom vekta fortsatt står still.
Krysser fingrene for alle med veiedag i morra. Lykke til alle sammen :D
Hvordan gikk det med vekten? :rolleyes:
Etter ei uke på kuren har jeg gått ned 2,6 kg, buksene sitter bedre, jeg føler meg lettere i kroppen og er stort sett alltid mett. OG hvor er søtsuget blitt av? Borte! :D
Utrolig å føle resultater så raskt. Denne uka skal jeg komme ordentlig i gang med trening!
MamaMariposa
30-08-10, 10:24
Huff, jeg føler det går så treigt...
Denne uken har jeg kun gått ned 200 gram... Ned er ned, men allikevel... Skikkelig irriterende. Hadde sett for meg at jeg skulle ned mye mer enn dette hver uke.
Har vært lite flink med trening, men skal skjerpe meg denne uken, kanskje det gir resultater???
Ned 300 g her. Det går sakte men sikkert nedover. Så får vi bare håpe det forstetter den veien ;) Skulle gjerne ha gått ned ett par kilo til før vi skal i barnedåp om to uker slik at bunaden sitter litt bedre ;)
kineserbolle
30-08-10, 12:20
Gikk selv ned bare 200g denne uka men er likevel fornøyd! Jeg har nådd første delmål på 4 uker og det er jeg kjempestolt over!
Nå skal jeg ned 5 til før vi reiser til Canada for julefeiring :) (regner med å legge på meg igjen en god del der, og vil da begynne på ny frisk så snart vi er hjemme. Men før det SKAL jeg under 80!!
Jeg står på samme vekt som sist mandag, mandag før det og mandag før det, osv....
Må innrømme at jeg er litt nedfor nå; har lest meg opp på hva dette handler om, har forsøkt å holde meg til de anbefalingene som er gitt osv. Etter å ha fulgt alle gode råd i ei uke hadde jeg gode forhåpninger om resulateter - men nei. Målbandet viser inn 1 cm på lår og bryst - og dette tror jeg bare er en glipp ved måten jeg måler på.
Trenger litt støtte folkens :( og tips om hva jeg kan gjøre.........
Hei hei! Koseliig med nye!
Jeg har harr fin vektnedgang, og er i så måte fornøyd! Jeg tenker faktisk lite på mat for tiden, og det er jeg enda mer fornøyd med! Må jo si at det som er verst for meg, er ikke vekten, den vet jeg det går an å gjøre noe med! Det som er verst er det at jeg BRUKER mat som noe annet enn å holde meg i live. Det synes jeg er trist. Har tenkt litt på det den siste uka. Hva er det som hart gjort at jeg har fått et slikt usunt forhold til mat?
Jaja. Får fortsette tankene mine her senere. Nå skjer det mye her, med legging, lekser, kveldsmat osv osv. Mine tre jenter holder i det minste dampen oppe hos en trøtt skrott! Etter legging av de to minste, er det joggin med den eldste!
Snakkes!
Når er dere sultne? Eller....hvordan er det når dere er sultne? Nå skal vi jo spise når vi er sultne, ikke ellers. Tidligere var det jo greit; når jeg ble slapp visste jeg at det var på tide med mat, mens nå har jeg ikke det sånn. Det romler i magen ja, men er det pga :forvirret sult eller tørste?
:hjelp:
Dollsine: Skjønner godt at du blir oppgitt og lei deg når vekta ikke rikker på seg, selv om du prøver å gjøre alt riktig. :klem:
Jeg har ikke vært så lenge i dette gamet selv, så har vel ikke så mange råd å komme med...du har jo sikkert også hørt om platå, partystoppere, drikke nok vann, kanskje passe på at du ikke får i deg for mange kalorier og slikt?
Om du ikke får noen gode råd her inne, så kanskje du kan lage deg en egen tråd, og spørre de mer erfarne?
Angående det å være sulten, så kjenner jeg på en måte at det "gnager" i magen, romler, eller blir veldig slapp og sliten. Tror ikke det romler når jeg er tørst?
Lykke til videre! Er veldig spent på hva min vekt vil vise denne uka. Tror ikke den har rast ned den heller...
Heia:D
Hiver meg med her jeg også:) Jeg startet på lavkarbo 12.august, og hadde ca 17 kg å gå ned. 4 er nå borte, men det er fortsatt 13 igjen som sannsynligvis vil sitte litt mer fast... Har veiedag på lørdager.
Jeg har alltid slitt med vekta, og er en erfaren jojo-slanker. Håper på at denne gangen blir det for godt! Jeg er hjemmeværende sykepleier, under utredning for revmatisme og ME. Har en del smerter og annet kroppsubehaf som jeg håper på å få litt mer kontroll over med denne dietten. Har også Fatigue, og er derfor ikke i stand til å trene så mye som jeg gjerne skulle gjort. Planlegger ikke i forveien, men går turer når dagsformen tilsier det. Har foreløpig ikke merket noe forbedring når det gjelder fatiguen, men fordøyelsen er blitt merkbart bedre:)
Er 34 år, mor til to og kjæreste med en herlig mann:)
Hei, Lille34, og velkommen til augustgjengen!
vBulletin® v3.7.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.