View Full Version : Keto-diabur-test positiv på glucose


halkatlala
14-09-10, 17:54
før sommeren gikk jeg på lavkarbo kur og brukte keto-diabur-test og det var utslag på ketoner.
nå har jeg begynt på lavkarbo igjen, det er kanskje litt for tidlig for farge på stripsen, men jeg måtte bare prøve.
ganske riktig: negativ på ketoner...MEN det som derimot slo ut positivt var det andre feltet. jeg fikk en riktig lekker grønnfarge på glukose feltet. nå lurer jeg på hvorfor det? er det noen som vet :confused:

Supertynna
14-09-10, 20:20
Det kan være et diabetestegn, oppsøk lege. Såvidt jeg vet så skal man ikke ha sukker i urinen når blodsukkeret er normalt, og dette kan da tyde på så høyt blodsukker at du skiller det ut i urinen.

paprika
14-09-10, 23:19
Dra til legen!

halkatlala
15-09-10, 15:38
Takk for svar.
skal til legen den 21. kan spørre henne da om det er noen prøver jeg kanskje burde ta.
i dag var var jeg i hvertfall positiv på ketose :) og ikke på glucose:)

paprika
16-09-10, 13:19
Ok, det var bra. Vil bare si at dersom du opplever absurd tørste, og tillegg har utslag på glukose, bør du ikke vente til den 21 med å få tatt et blodsukker!

morgodhjerta
09-04-13, 17:33
hei!
Ser du har ett gammelt innlegg angående å teste positivt på glucose. Hvordan gikk det, fikk du noen forklaring? Jeg gjorde det samme i dag, er i ketose på 5 dagen og i dag testet jeg også positivt på glucose. Urinsticks som er kjøpt på apoteket og måler begge deler. Jeg har akkurat fått målt blodsukkeret med bloddråpe fra fingeren og det var helt normalt, 4,9.

halkatlala
12-04-13, 14:27
nei, jeg fikk aldri noen forklaring, men det viste seg at jeg ofte også har lavt blodsukker. laveste jeg har målt er 1,2 og det ble målt hos legen. vet ikke om det har noen sammenheng, jeg. har slutta med sånne pinner som gir utslag på glukose. ja, legen sa et eller annet om mulig hypoglykemi, men jeg har ikke gått videre med det.