Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål om matvarer og oppskrifter (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Skal på camping, forslag til turmat? (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=45709)

Insyga 01-07-11 21:13

Skal på camping, forslag til turmat?
 
Vi skal dra på Campingtur i telt, og har med grill, elektrisk kjøleboks og primus.
Jeg er den eneste i familien (meg + sambo + 2 barn under 4 år) på lavkarbo.
De andre elsker havregrøt eller brødskiver med pålegg til frokost. Barna liker ikke egg og bacon. De (og jeg, desverre) elsker å grille pølser, fiskekaker, mais, og samboer skal ta med lapskaus på boks. Liker det godt, men finnes det et alternativ?

Middag er greit nok, da blir det enten rent eller marinert kjøtt og kylling eller fisk i folie med grønnsaker og kryddersmør. Og til frokost kan jeg lage omelett.

Men har noen vært i samme situasjon, og har noen gode tips. Vet det finnes noe knekkebrød med lite karber, det hadde gjort ting lettere.

Har spist oppimot 30 karber pr dag denne uken, det var ikke lurt, så jeg har lagt på meg, setter derfor ned til max 20 pr dag, og håper det går bra.

Blir kjempeglad for idéer og oppskrifter. Vi skal kjøre 4 timer hver dag, oppleve mest mulig på turen, og sove ett nytt sted hver natt. Kom gjerne med veimat ideer og.
Vi skal smøre matpakker og jeg kan kjøpe kylling i ferskvare, hvis vi finner det, men er litt tom for ideer..

Isola76 04-07-11 15:34

Sv: Skal på camping, forslag til turmat?
 
Bak et lavkarbobrød og ta med! Det holder en ukes tid i kjøleskapet, så da holder det sikkert noen dager i kjøleboksen.

Silversun 04-07-11 16:35

Sv: Skal på camping, forslag til turmat?
 
Dette lavkarbobrødet anbefales! Ellers kan du jo bake lavkarbo-knekkebrød selv, som for eksempel disse, de er kjempegode, og så holder de seg bedre enn lavkarbobrødet. Lykke til!:)

Kanutten 04-07-11 16:43

Sv: Skal på camping, forslag til turmat?
 
Tørrfisk og spekemat. Begge deler kan vannes ut og stekes! Knallgodt!
Makrell i tomat (den er også veldig god oppvarmet), tunfisk, majones på tube, kaviar (du skal spise mye kaviar før det blir endel karber), kok egg og ta med (kokte egg kan ligge i kjølern i mange dager), fiberrik, ost på tube, atkins barer, ...... kommer sikkert på mer. :p


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:59.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no