Lavkarbo.no :: Karbojunkie

Lavkarbo.no :: Karbojunkie (http://forum.lavkarbo.no/index.php)
-   Spørsmål om matvarer og oppskrifter (http://forum.lavkarbo.no/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Pannacottaspørsmål (http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=49878)

Engelen 14-12-11 22:09

Pannacottaspørsmål
 
Har lyst til å prøve på å lage panacotta. det ser og høres så nydelig ut. Spørsmålet mitt er om noen vet om man kan bruke fløte som har vært fryst :confused:? Takknemlig for svar.

vimsen85 14-12-11 23:51

Sv: Pannacottaspørsmål
 
Tror det skal gå greit, siden man skal varme fløten. Men kanskje du uansett kan tine fløten først (ikke rett fra fryseren og i en kjele). For den skal vel ikke koke tror jeg.

Alynna 17-12-11 15:57

Sv: Pannacottaspørsmål
 
Jeg laget karamellpudding med frossen fløte, som jo også kokes opp på samme vis, bortsett fra at den bindes med egg og ikke gelatin, og den skilte seg så jeg fikk et smørlag på toppen, og ganske mager pudding i bunn.

Om du gjør dette, så vil jeg i det minste røre litt i den nå og da til den begynner å bli kald og sette seg, men jeg tror ikke det er å anbefale :/


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:01.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no