Vis enkelt innlegg
Gammel 28-01-11, 14:05   #2
Nerthus
Seniormedlem
 
Nerthus sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Østlandet
Alder: 54
Innlegg: 6.244
Nerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastisk

Sv: Sammenheng mellom høykarbo og hypotyreose?

Vil egentlig bare henge meg på så jeg kan få vite om du får noen svar

For min del - er det interessant å se at det jeg trodde kunne være "latskap" og feil kosthold som årsak til mine "problemer" (som mer eller mindre er listen av symptomer for hypothyreose, fibromyalgi, ME osv osv) - stadig vekk er tilstedeværende. Dette selv om jeg har jobbet med mental hygiene (er jeg deprimert? Tja, sikkert fordi jeg er kronisk sliten og har smerter overalt... men ihvertfall brukte jeg mye tid på å jobbe med positiv innstilling, optimisme, osv osv). Nå har jeg også endret kostholdet til det "optimale" (nesten ihvertfall), mange blodprøver har har blitt bedre - men jeg er FREMDELES kronisk sliten, trøtt, vondter overalt, svingende humør osv.

Så for min del har jeg nå fått satt i gang en utredning vha min fastlege - siden det ikke er så veldig mye mer JEG kan gjøre. Jeg må ha legehjelp til å finne utav hvorfor jeg har det slik. Det føles litt skremmende, mest lettende fordi det er ikke MIN skyld! Joda, jeg kunne sikkert spist bedre tidligere, og rørt mer på meg - men jeg orket jo ikke - og jeg har jo samme problemer nå når jeg faktisk trener (innimellom ihvertfall) OG spiser korrekt.

Om jeg personlig TROR høykarbokosthold kan gi hypothyreose? Nei det tror jeg ikke - men hypothyreose kan kanskje gi et større karbo-sug enn ellers?

GODT tema!

(jeg har ikke pleid å utlevere så mye av meg selv på internettet...jeg har egentlig ikke snakket så mye om helsa mi til andre enn mamsen og sambo'n min heller... "det skal vel være sånn"... jeg begynner vel å føle meg litt mer trygg kanskje - eller så er tiden inne. Deler man så finner man kanskje andre som har ssamme problemer, og som har funnet en løsning... jeg kupper tråden din pittelitt nå kula - håper du tilgir meg - jeg vil bare takk forumet for at de tar så godt imot oss alle sammen - inkludert meg )

Nerthus er avlogget   Min kostholdsfilosofi: På sukkerkjøret etter røykeslutt :/ Svar med sitat