Vis enkelt innlegg
Gammel 12-03-11, 19:34   #17
Aline
Admin
 
Aline sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2004
Hvor: Bergen
Alder: 43
Innlegg: 15.345
Aline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastiskAline er bare helt fantastisk

Sv: For mye? For lite?

Opprinnelig lagt inn av silje_rs, her.

nå har jeg nettopp spist middag og ført inn alt jeg har spist i dag, blir nok it noe store måltider i kveld hvis det i det hele tatt blir noe.
da har har jeg nå:
proteiner:207%
fett:62,8 g
energi/kcal:987

Du mener gram på proteinene, ikke sant?
Du ligger veldig lavt på kaloriene, og også litt lavt på fett og høyt på proteinene

Jeg leste en god tommelfingerregel her om dagen(tror det var Nerthus?) Proteinene skal ligge på 1 - 1,5 gram per kilo kroppsvekt (60-90 gram). Samme antall gram fett som proteiner. Og lavt på karbohydrater (alt ettersom hvilken filosofi du følger)

For mye proteiner kan også hindre vekttap/øke vekten.
Hvis du ikke blir mett med fordelingen over, så kan du prøve å øke litt på fettet

__________________
Aline

Nybegynnerinfo!


Aline er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat