|
Sv: Ned i vekt med masse kalorier
Opprinnelig lagt inn av Lillemy71, her.
Sitter og flirer når jeg leser dette for jeg har mye av samme erfaringene som deg Nerthus. Har hatt noen voldsomme utslag på stixen de siste dagene og det er det lenge siden jeg har sett.
Sånn ellers vurderer jeg og kaste inn håndkledet snart for jeg føler meg ikke helt vel om dagen. Føler meg stappa og oppblåst som aldri før og magen står rett ut. Vekta viste i dag 80.7 kg (80,3 i går) Har ikke mista cm heller.
Jeg følte meg faktisk mettere på mindre mat enn nå, på ca 3000 kcal/75% fett, daglig. Jeg våkner om morgenene og er så sulten at jeg nesten griner, mens på lite mat (ca 15-1800 kcal) kunne jeg gå langt på dag før jeg spiste noe. Jeg har en helt vannvittig ulvehunger og blir liksom ikke mett, og ja jeg drikker uhorvelig mengder vann og en del te. Sultfølelsen forsvinner ikke og det gjør den i større grad når jeg spiser mindre.
Har lagt merke til det flere ganger at når jeg først begynner å spise så blir jeg veldig fort sulten igjen, selv om jeg pøser på med fett. Virker som om mat avler sult hos meg. Fant ut at dersomjeg drøyer frokosten til utpå dagen, spiser jeg ikke så mye i løpet døgnet, men dersom jeg starter med frokost 7 er jeg skikkelig sulten igjen i 10-tiden.Og nei det er ikke fysing eller tørst, jeg drikker mye vann og tar alltid et stort glass når jeg kjenner sultfølelsen komme. Jeg har også blitt veldig bevist på hva som er sult og hva som er fysing. Virker også som om kroppen min liker seg bedre p å4-5 små måltider i steden for 2-3 store. Har prøvd det også og er bare sulten.
Jeg vurderte og gi meg i dag, men tenkte at jeg skal vente til helga. Har ikke sovt godt på nesten en uke (matregimet har ikke hjulpet på for jeg er så stinn), men i natt fikk jeg omsider sovet så nå håper jeg at jeg får en del gode netter fremover og at det gjør kroppen godt. Går tilbake til lavkalori i løpet av helga og satser på at denne "feitekuren" er det som skal til for at vekta slipper.
Nerthus: kan jeg spørre deg hva du spiser i løpet av en dag når du får i deg 1400 kcal?? Jeg synes det er vanskelig å få i seg optimal kost og være tilfreds på så lite, trenger litt ideer nå som jeg har tenkt å slutte på SDS igjen.
Det spørs litt hvor mange måltid du ønsker deg i løpet av dagen - jeg har spist 2 eller 3 + en atkins siden jeg har århundrets ketoseånde og synes det er godt med en annen smak...
Frokost:
50 gram røykalaks
Eggerøre av 1 egg+1 ss kremfløte
EVT
eggesalat med majodressing og masse urter (1egg, 10 g majo, 20 g cf, 5 g kethup u sukker)
EVT
2 skiver Karins "mitt aller beste brød" med 40 gram makrell i tomat og 20 g majones på
EVT
2 kokte egg med bare meierismør
Jeg spiser VELDIG sent frokost nå, synes det trigger mer. Får også føle litt på sultfølelsen 
Lunsj:
Egge/kyllingsalat av 1 egg, 100 gram renset grillet kyllling, 10 gram majo, 20 gram creme fraiche, 5 gram ketchup u/sukker, sitronsaft, purreløk, gressløk, og en håndfull oppskjært hjertesalat.
Middag:
4 x thorleifs fiskekaker, 80 gram sjysaus fra pose (0.5 dl vann erstattet med fløte), ca 200 gram lavkarbo kålstuing, 80 gram blomkål og 80 gram brokkoli.
ELLER
Seifilet i rømmesaus (dagens ) - 200 gram seifilet, halv liten løk, 2 ss rømme, 2 ss smør, vann/fiskebuljong - + brokkoli og blomkål.
ELLER
Nakkekoteletter, stekt sopp, kokte grønnsaker, noen stekte småtomater, saus av stekesjy og en skvett fløte.
ELLER
...vel la fantasien ta overhånd 
Kvelds:
1 atkinsbar.
Prosentmessig ligger jeg litt under 70% fett, nærmere 30 % protein og veldig lite karbo, men jeg spiser nå maks eller under 1 gram protein pr kilo kroppsvekt.
Dette er jo bare de første 4 dagene -så jeg skal nok utvikle menyen litt mer hehe
Punkt 1 - utsetter første måltid så lenge jeg kan, gjerne til 11-12 faktisk, drikker et par fl vann først og kjenner litt på at jeg er litt sulten. Jeg går jo hjemme, så jeg kan gjøre det slik, men da jeg var på jobb pleide jeg også og spise frokost litt etter at jeg hadde kommet (fordi jeg har eget kontor og kan gjøre hva jeg vil :P)
Punkt 2 - prøver og ikke spise noe etter middag i 6 tiden, men det er jaggu meg vanskelig... må begynne og rydde i roteskuffer el no sånt tror jeg for jeg har så lyst på "no godt" - men jeg glaner jo på tv så om jeg HAR noe godt så husker jeg jo knapt at jeg har spist det 
Det ble litt mye, jeg kan faktisk forsøke å legge inn menyer med kal og fordeling av fett/protein/karbo i MUP'en min om ønskelig, jeg skriver de nemlig ned med all info her hjemme 
Er i læring!!!
Og igjen - disclaimer: Svært mange går ned mye eller mindre JEVNT med et generelt lavkarbokosthold, eller ved valg av en retning som ketolyse/atkins/skaldeman. Går du ned - IKKE gjør endringer!
Har du hatt stillstand i vekten over minst en mnd - kan du se litt på ditt totale energiinntak. Kanskje spiser du altfor LITE!
Noen av oss som har holdt på leeeeeeenge har hatt stillstand 4-ever, må dessverre redusere totalt kaloriinntak også - men jeg insisterer på at dette IKKE skal være et punkt på lista for NOEN nybegynnere, eller de som har gått opp 200 gram etter helga fordi de har vært på fest OK?
Jeg spiste lavkarbo uten vektnedgang ( at all!) i 6 mnd før jeg måtte begynne og forske, så tålmodighet er virkelig en dyd 
|