Vis enkelt innlegg
Gammel 06-06-11, 20:55   #586
arnakristin
Seniormedlem
 
arnakristin sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Drammen
Innlegg: 2.035
arnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt av

Sv: Velkommen til spørsmål & svar

Hei,
Hvor mye og hvor man går ned er avhengig av flere faktorer, i tillegg er det helt normalt at man enten opplever liten nedgang eller stillstand i uke 2-4. Kroppen skal omstille seg fra og forbrenne karbo til å forbrenne fett og den prosessen er krevende for kroppen og tar noe tid alt fra 4 til 8 uker før man oppnår optimal forbrenning..

Har du tenkt å følge ketolyse så må du faktisk være villig til å bruke litt tid på planlegging og ikke minst lage mat fra bunnen av, som faktisk ikke behøver å ta lengre tid enn man brukte tidligere. …mange spiser resterf ra middagen dagen før til frokost/lunsj.

Atkinsbarer eller andre barer må ikke ansees som måltidserstattere på ketolyse, de er kjekke som krisemat eller som godteri en sjelden gang. Nøtter, babybell synes jeg er gode kriseløsninger en kan ha i veska. Er man i nærheten av en butikk kan ett kyllinglår, en pakke pålegg eller ost være bedre løsninger enn barer.

Det Lena sier er veldig viktig – all den småspisingen er ikke bra uansett kosthold,
mange ganger stapper man noe inn i munnen ikke fordi man er sulten men av helt andre årsaker – og de bør man tenke igjennom. ...og skjer dette flere ganger om dagen, ja så kan det bli mye i tillegg til det man spiser ved måltidene.

Anbefaler deg å ta en tur innom nybegynnertråden, der finner du svar på en del av det du lurer på

arnakristin er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketolyse Svar med sitat