Vis enkelt innlegg
Gammel 20-12-11, 21:07   #6
Nerthus
Seniormedlem
 
Nerthus sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Østlandet
Alder: 54
Innlegg: 6.244
Nerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastisk

Sv: Tåler jeg ingen erstatning for sukker? :(

Opprinnelig lagt inn av Yrla, her.

Det r vanlig å merke sukrin og tagatose/isomalt i mengder fordi dt nærer bakteriene i tarmen. men stevia gjør ikke det, og du har jo de kunstige da, som sukralose og natreen, de virker ikke slik på tarmen.Mulig å bake med alle de, men der sukkerdelen skal ta opp plass passer det ikke med stevia.

Flytende natreen brukes i størst mulig grad her i huset - har chrons, og har pt ikke reagert på denne Dessuten kan den blandes i både varmt og kaldt uten problemer, så om du kun trenger den for søtsmaken, anbefaler jeg natreen.

Nerthus er avlogget   Min kostholdsfilosofi: På sukkerkjøret etter røykeslutt :/ Svar med sitat