Vis enkelt innlegg
Gammel 29-01-12, 13:04   #8
Nerthus
Seniormedlem
 
Nerthus sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Østlandet
Alder: 54
Innlegg: 6.244
Nerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastisk

Sv: Råd ønskes, stillstand

Vet du hva, kutt stresset istedet! Du spiser godt, føler deg fantastisk, har overskudd til å trene hardt (noe som er ganske utrolig bare to uker ute i et kostholdsskifte) OG du har gått ned 2 kilo på 4 uker! Du går ned i PERFEKT tempo for kroppen din, og det vil bli mye lettere og holde vekten. Istedet for å tenke at du skal gjøre deg ferdig på 3-4 måneder - tenk at du i løpet av ETT år skal snu om og "bli" den og det du ønsker deg (Jeg tror personlig at 2012 blir et godt år for de aller fleste)

Treningen gjør nok sitt for at det ikke går så raskt, men jeg tenker at kroppen da istedet bygger opp, og det er jo kjent at det er vanskelig for oppbyggende og nedbrytende hormoner og være aktive på samme tid, så hva om du kuler ned forventningene om å "rase" ned i vekt og forholder deg til et aktivt liv, god mat, mye overskudd OG en jevn og behagelig vektnedgang??

Du sier ingenting om hvor mye du veier eller hvor høy du er i dag, kanskje er det ikke så mange kiloene om å gjøre, og da tar det faktisk lengre tid. Tenk på at du nå gjør det på den mest fornuftige måten, du spiser riktig, du trenger riktig OG du er komfortabel

Avhengig av hvor mye du veier i dag - kan du muligens øke proteininntaket noe. 1 g pr kilo kroppsvekt er en generell anbefaling, men du kan fint ligge opp mot 2 g pr kilo kroppsvekt om du trener svært aktivt.

Nerthus er avlogget   Min kostholdsfilosofi: På sukkerkjøret etter røykeslutt :/ Svar med sitat