Vis enkelt innlegg
Gammel 04-03-09, 16:36   #6
tufsa83
Medlem
 
tufsa83 sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2009
Hvor: Trondheim
Alder: 41
Innlegg: 102
tufsa83 er på en erverdig vei

Sv: Ketolyse har feil (igjen)

Spiser ikke frukt da, å heller ikke gulerot eller noe som vokser "under jorda" så, holder fast på min ketolyse kur ja, hehe, gått ned 10 kg på under to mnd så jeg er en happy ketolyse fan kan du tro

Opprinnelig lagt inn av danish, her.

Frukt inneholder ikke stivelse, men enkle sukkerarter (fruktose, glukose), bl. a. mye fruktose (som gir mest insulinutslipp). "Grønnsaker over jorden" (og banan) har ofte like mengder fruktose/glukose. Banan har også litt stivelse. Gulrot har bittelitt stivelse (mindre enn banan) og 50/50 med fruktose og glukose.

Banan er best av all frukt, og neppe verre enn grønnsaker som tomater og brokkoli. Men du kommer lett over ketolyses karbohydratgrenser. Det er opp til deg om du vil følge ketolysereglene. Husk at ketolyse er en kur, hvilket gir deg mer disiplin.

__________________




tufsa83 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Prøver på ketolyse :) Svar med sitat