Vis enkelt innlegg
Gammel 16-08-09, 21:40   #3
Gracella
Seniormedlem
 
Gracella sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Hvor: Finnmark
Innlegg: 2.881
Gracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt av

Sv: Øl er bra for kvinners benbygning!

Opprinnelig lagt inn av Kanutten, her.

Jippi!!!

Er jo glad i øl jeg og nyter primært LITE.

MEN så begynte jeg å lese mer på artikkelen.



Vanlig øl har ca 3.5 gram alkohol pr dl. Dvs at et ukentlig forbruk på 280 gram tilsvarer 80 dl som er 8 liter og hele 16 halvlitere med øl??? Er ikke det myyyye?? Pr uke?? Eller hva?

Ha, ha, det står jo "opp til 280 gram" ikke "minimum 280 gram", he, he.

Det er vel litt i overkant å gå ut og ta et par halvlitere hver dag, selv for engelske damer, vil jeg tro....
Men ett eller annet gjør vi jo galt her i Norge med verdens høyeste forekomst (er det vel??) av beinskjørhet. Kanskje vi ikke drikker nok melk??

__________________
”Hvis det ikke er meningen at vi skal spise dyr, hvorfor er de da lagd av kjøtt?”-Homer Simpson

Gracella
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=29970
Gracella er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ferdig på Ketolyse, nå lavkarbokosthold Svar med sitat