Vis enkelt innlegg
Gammel 03-12-10, 11:13   #2
Nerthus
Seniormedlem
 
Nerthus sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Østlandet
Alder: 54
Innlegg: 6.244
Nerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastisk

Sv: Høyt Kolestrol. Farlig eller ikke?

Opprinnelig lagt inn av cabin, her.

Det verserer mange meninger der ute om hvorvidt høyt kolestrol kan være medvirkende til hjerte-kar sykdommer. Snakker man med sin fastlege vil de mest sannsylig si at dette ikke er bra og at du bør medisineres, noe jeg har erfart.
Etter at jeg startet med kostholdet (2007) som eks.Sten Sture Skaldeman promoterer, har mitt totalkolestrol over doblet seg, og viser nå 8,6. Mitt HDL-kolestrol er 1,4 og mitt LDL-kolestrol er 6,5.
Dette skaper en viss engstelse, selv om det menes at dette ikke er noe å bekymre seg over i våre kretser.
Likevel ville det vært fint å høre andres erfaringer rundt dette.

Har du spist lavkarbo a la Skaldeman hele tiden siden 2007?

Nerthus er avlogget   Min kostholdsfilosofi: På sukkerkjøret etter røykeslutt :/ Svar med sitat