Vis enkelt innlegg
Gammel 09-01-11, 17:17   #19
Nerthus
Seniormedlem
 
Nerthus sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2009
Hvor: Østlandet
Alder: 54
Innlegg: 6.244
Nerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastiskNerthus er bare helt fantastisk

Sv: Er det vanlig å føle seg dårlig når man begynner på lavkarbo?

Opprinnelig lagt inn av Kanutten, her.

Jeg synes denne bør vuderes nøye før man anbefaler det..

Ketose og mye vann fører til STOR utskillelse av nødvendige salter i kroppen. Så med mindre de tar ketolysetabelettene ville jeg ha vært forsiktig med å anbefale mye vann. Lite kalium i blodet er IKKE kjekt. Jeg ville da ha anbefalt Seltin som inneholder kalium i tillegg til natrium, HVIS man skal drikke mer vann.

Javel? Da har jeg misforstått lenge... forumet har som jeg har forstått det hele tiden anbefalt mye vann fordi dette hjelper fettforbrenningen. Jfr denne linken

Jeg drikker svært mye vann hver dag og har gjort det i 1.5 år nå - er det da feil? Jeg drikker i snitt 3-4 liter hver dag... er dette et problem?

Nerthus er avlogget   Min kostholdsfilosofi: På sukkerkjøret etter røykeslutt :/ Svar med sitat