Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Oppskrifter, bøker og andre tema > Oppskrifter > Spørsmål om matvarer og oppskrifter

Snacks?

Spørsmål om matvarer og oppskrifter Her kan du stille og finne svar på spørsmål om matvarer, produkter og oppskrifter.

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 22-01-10, 14:56   #1
MiniMe74
Medlem
 
MiniMe74 sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Hvor: Oslo
Alder: 50
Innlegg: 59
MiniMe74 er på en erverdig vei
Question

Snacks?

Hei!
Har skjønt at Bacon Crisp har lavt karbo. Er det ok å spise innimellom?
Har noen andre tips på snacks? Merker at jeg har lyst på noe sånt når helgen nærmer seg

__________________

MiniMe74 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketolyse Svar med sitat
Gammel 22-01-10, 15:25   #2
arnakristin
Seniormedlem
 
arnakristin sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Drammen
Innlegg: 2.035
arnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt avarnakristin har veldig mye å være stolt av

Sv: Snacks?

Hei,
Pass på at det er ekte vare, sjekk kh innholdet på posen, finnes nemlig en variant med masse kh.
Husk også at salt binder vann i kroppen, noen får et lite sjokk ved veiing dagen etter.
Når du sier får lyst på noe sånt når helgen nærmer seg – da tenker jeg på at man kanskje bruker mat som straff/belønning. Man må bort fra tanken om at man MÅ ha noe å putte i munnen når man koser seg - må ha noe godt fordi det er helg Min erfaring er at får man i seg nok fett så fyser man ikke på noe. Andre ting man bruker som snaks: bringebær og krem; fete oster; grønnsaker m/dipp; nøtter; tørrfisk…

arnakristin er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketolyse Svar med sitat
Gammel 22-01-10, 16:05   #3
Imse
Seniormedlem
 
Imse sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2005
Hvor: Hedmark
Innlegg: 9.680
Imse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastiskImse er bare helt fantastisk

Sv: Snacks?

Lørdagskos her i huset er biff med hjemmelaget bearnaise, og en sjelden gang kanskej hjemmelaget is av fløte, egg og litt søtning , ellerj uskeis av bringebær og krem. Men jeg prøver å passe på og ikke vedlikeholde vanen om noe søtt i helgene, den vanen er dum og må lukes bort.

Imse er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketogent 0-20 Svar med sitat
Gammel 23-01-10, 23:08   #4
MiniMe74
Medlem
 
MiniMe74 sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Hvor: Oslo
Alder: 50
Innlegg: 59
MiniMe74 er på en erverdig vei

Sv: Snacks?

Opprinnelig lagt inn av Imse, her.

Lørdagskos her i huset er biff med hjemmelaget bearnaise, og en sjelden gang kanskej hjemmelaget is av fløte, egg og litt søtning , ellerj uskeis av bringebær og krem. Men jeg prøver å passe på og ikke vedlikeholde vanen om noe søtt i helgene, den vanen er dum og må lukes bort.

Takk for tips! Er helt enig i at man bør prøve å vende seg av tanken med at i helgen må man kose seg med noe godt å spise og snacks. Har bare vært på lavkarbo i snart to uker og merker at gamle vaner er vonde å vende. Etter å ha lest noen tråder her inne nå er jeg klar for å tenke litt nytt på det der.. og hvorfor jeg frem til nå har følt at jeg MÅ kose meg med noe spesielt i helgene.
Det merkelige nå er at jeg synes det er helt greit at samboeren spiser vanlig potetgull, noe som var min store passion. Nå som jeg er på ketolyse er det helt uaktuelt for meg å ta en eneste bit. Rart og deilig det der egentlig.

Takk for svar, igjen
Hilsen snart-MiniMe

__________________

MiniMe74 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketolyse Svar med sitat
Gammel 24-01-10, 00:02   #5
tina therese
Medlem
 
tina therese sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Hvor: Sørumsand
Innlegg: 93
tina therese er på en erverdig vei

Sv: Snacks?

jeg også fyser litt på noe godt nå i helgen
men det bare litt...har null problemer med å se på at gubben spiser sjokolade og andre godsaker som jeg ikke skal ha!
Er bare så fornøyd med å være i ketolyse at det ikke frister særlig!
egentlig veldig rart...

tina therese er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketolyse Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 
Trådverktøy

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Snacks eva83 Spørsmål og svar 2 03-01-10 20:32
Snacks Lavkarbosnuppa Spørsmål og svar 3 01-02-08 11:02
Salte snacks! Karin Annen mat 3 10-01-08 13:50
Snacks Tiili Kake/dessert og snacks 5 16-07-07 17:01
Snacks nita58 Dr Lindbergs 8 29-11-06 11:58


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no