Sv: Fett (igjen)
"Jeg veier og teller og karbo og proteiner i den mengden jeg skal ha er ok. Men ser at jeg har slurvet med fettet i den grad at jeg ikke har fått i meg nok, siden det skal være mellom 150-200 gr fett fordelt utover dagen"
Hei,
Jeg er ny her og skal ikke ned i vekt, ønsker bare å forandre livsstil til lavkarbo (Veier 62 kg, 170 cm høy og trener masse, 6-10 timer i uka (tidligere aktiv idrettsutøver). Men lurer på bl.a en ting: Hvordan vet du mengden av hva du skal få i deg?
- Hvor mye skal være karbo, hvor mye skal være proteiner og hvor mye skal være fett?
- Hva bør forholdet være mellom disse?
(Klarer ikke å finne det, verken her eller på nettet - trolig fordi jeg er i min 2. uke på lavekarbo (ca. 11 % av matinntakte, mot 60 %) og har tåkesyn, svimmel og slapp, og blir fort kvalm av å lese/scrolle på nettet ...).
Denne uka har jeg ligget på snitt: 11 % karbo, 66 % fett og 23 % proteiner, men har altså ikke peiling på om dette er bra (skal altså ha i meg LITT karb, ikke LCHF, Atkins eller ketolyse)
|