Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Kostholdsfilosofier > Andre dietter

Ray & Terry's Longevity Program

Andre dietter Her er det plass til dietter som ikke har fått sin egen kategori over.

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 29-01-07, 18:44   #1
Sondre
Medlem
 
Sondre sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2005
Hvor: Kristiansand
Alder: 44
Innlegg: 161
Sondre har en fantastisk aura rundt segSondre har en fantastisk aura rundt seg

Ray & Terry's Longevity Program

Tenkte det var på tide å opprette en egen tråd for de av oss som interesserer oss for helseprogrammet som Ray og Terry har skrevet i boken, Fantastic Voyage.

Jeg kommer herved opp med en ny forkortelse: RTLP (Ray & Terry's Longevity Program).

RTLP er en lav-karbo diett som mye annet på dette forumet. RTLP har som mål å optimalisere det menneskelige potensialet og utnytte teknologien og ressursene som er tilgjengelig for å forbedre seg selv nå og inn i fremtiden.

Det er utrolig mye bra kunnskap som har blitt samlet i boken og jeg anbefaler den på det varmeste til alle som er interessert i å leve et bedre liv. Jeg fikk boken i julegave og allerede andre juledag (etter å ha lest noen sider) så bestemte jeg meg for å gjøre livslange endringer og prøve å følge prinsippene fra boken.

Forhåpentligvis vil jeg (og kanskje andre) fylle denne tråden videre med mer informasjon om programmet.

Jeg har personlig fulgt dette programmet i 2 år og har aldri følt meg bedre enn jeg gjør akkurat nå.

Dere kan følge min personlige fremgang i Sondres dagbok.

Ray Kurzweil
Tenkte jeg skulle introdusere dere til en av forfatterene av boken. Hvis dere enda ikke vet hvem Ray Kurzweil er, så er det virkelig på tide. Har en en kjent oppfinner, dataforsker og fremtidsvisjonær. Han har vunnet mange priser (Lemelson-MIT, National Medial of Technology Award), skrevet mange bøker (Age of Intelligent Machines, The Age of Spiritual Machines, The Singularity is Near) og hatt publikasjoner i mange blader, alt fra Wired til Time Magazine.

En rask oppsummering av innholdet i boken ligger ute på hjemmesiden til boken: http://www.fantastic-voyage.net/ShortGuidehtml.htm

Gjerne kom med spørsmål så skal jeg prøve å svare etter beste evne. Jeg ønsker å komme i kontakt med andre som kan litt om programmet så vi kan utveksle erfaringer, kunnskap, m.m..

Sondre er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ray & Terry's Longevity Program - www.fantastic-voyage.net - Leve lenge: http://longevus.blogging.no Svar med sitat
Gammel 16-02-07, 11:02   #2
Sondre
Medlem
 
Sondre sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2005
Hvor: Kristiansand
Alder: 44
Innlegg: 161
Sondre har en fantastisk aura rundt segSondre har en fantastisk aura rundt seg

Molekylær kobling mellom inflammasjon og kreft

Molekylær kobling mellom inflammasjon og kreft er oppdaget.

http://www.sciencedaily.com/releases...0125122719.htm

Tilskudd og diett som reduserer inflammasjonen i kroppen er et viktig element i RTLP og dette bekrefter enda sterkere relasjonen mellom kronisk inflammasjon og kreft.

Sondre er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ray & Terry's Longevity Program - www.fantastic-voyage.net - Leve lenge: http://longevus.blogging.no Svar med sitat
Gammel 16-02-07, 12:48   #3
tbear
Medlem
 
tbear sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2004
Hvor: Akershus
Alder: 76
Innlegg: 110
tbear er en juveltbear er en juveltbear er en juvel

Sv: Ray & Terry's Longevity Program

Kjempebra initiativ, Sondre.
Slik du introduserer temaet så virker RTLP å være en tenkning/filosofi som passer godt i forumet. Dette vil jeg absolutt prøve å følge med på - må vel skaffe boken.

Det virker som RTLP forfølger en del temaer som også er omtalt av Allan/Lutz - bla sammenheng mellom kosthold og betennelser, kreft osv. (...eeh, om ikke akkurat lystelige temaer så likevel ganske interesssante....)

tbear er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Atkins - The Founding Father Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no