Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Kostholdsfilosofier > Ketolysekuren

Trening i ketolysefasen

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 04-05-10, 20:16   #1
Eva40
Medlem
 
Medlem siden: Apr 2010
Hvor: Østlandet
Innlegg: 285
Eva40 er på en erverdig vei

Trening i ketolysefasen

Jeg ser at det står flere steder her, at man ikke trenger å trene når man er i ketolysefasen. Og hvis man skal trene,skal man gjøre det moderat.
Jeg har alltid vært vant til å trene, og prøver å få til litt kondisjonstrening annenhver dag.
Men det jeg merker når jeg trener nå, er at musklene blir raskere "slitne"/stive enn de gjorde tidligere. Med det mener jeg at melkesyren kommer raskere enn før.
Før kunne jeg jogge/løpe nærmere 10km før jeg begynte å kjenne dette - nå kan jeg kun jogge/løpe 5km før jeg kjenner det skikkelig godt i musklene at jeg har trent.
Jeg mener at dette er moderat trening for meg.
Kan noen av dere kloke hoder forklare meg hvorfor det blir sånn? Er det fordi musklene ikke forbrenner karbohydrater lenger, men fett?
Og vil dette bedre seg etter en stund på denne kosten?
Vil det hjelpe på vektnedgangen å trene eller har ikke dette noe å si?

Jeg må si at jeg føler meg mye kvikkere nå - har kun gått på ketolyse i 1 uke. Har gått ned 3.2kg denne uken. I begynnelsen kjente jeg litt lett hodepine/trøtthet, men dette har gått over nå. Så for meg blir det ketolyse nå til jeg har gått ned 10 kg, og deretter lavkarbo når jeg er nede i ønsket vekt. Har lenge skjønt på kroppen min at de raske karbohydratene tåler den ikke, og har prøvd å holde meg unna sukker tidligere, med et Grete Roede-inspirert kosthold. Jeg tror at jeg er helt avhengig av sukker,og har jeg fått litt, bare fortsetter jeg......huff....så må holde meg helt unna!!
Men jeg syns det er mye lettere å holde meg unna sukker nå, for jeg føler meg ikke småsulten hele tiden.

Eva40 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: følger xtravaganzas intensivprogram fra og med 13.januar 2011 Svar med sitat
Gammel 04-05-10, 20:22   #2
Gerd
Jeg kan og jeg vil!
 
Medlem siden: Jan 2007
Hvor: 1
Innlegg: 55.254
Gerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastiskGerd er bare helt fantastisk

Sv: Trening i ketolysefasen

Du kan trene allt kroppen orker

I boka står det anbefalt 30 minutter rask gange (og andre treningstips)
Dette er moderat, fordi mange av de som er overvektige og starter kuren ikke er vandt til å trene.


Mange merker når de er i ketose at det blir mer slitsomt, men dette justerer man i forhold til hva kroppen orker

Ellers så scroll helt ned på siden her og du finner flere tråder med samme tema

Gerd er avlogget   Min kostholdsfilosofi: 1 Svar med sitat
Gammel 04-05-10, 20:26   #3
Svadadama
Medlem
 
Svadadama sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 93
Svadadama er på en erverdig vei

Sv: Trening i ketolysefasen

Jeg hadde det som deg de første ukene. Men det gikk over og nå trener jeg som før, både hard kardio og hard styrketrening. Eneste jeg merker nå er at pulsen fyker i været raskere enn tidligere, men formen er fin så det bryr jeg meg ikke spesielt om.

Har lest flere steder om folk som blir mer utholdne når det gjelder moderat trening når de er i ketose. De opplever ikke å møte veggen på samme måte som tidligere. Derfor gleder jeg meg til å ta frem sykkelen og teste det med langturer i marka når bare denne snøen forsvinner.

Svadadama er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketolyse Svar med sitat
Gammel 04-05-10, 20:35   #4
Eva40
Medlem
 
Medlem siden: Apr 2010
Hvor: Østlandet
Innlegg: 285
Eva40 er på en erverdig vei

Sv: Trening i ketolysefasen

Takk for svar, Gerd og Svadadama. Skal lese det som står om trening i de trådene under her.
Jeg føler meg veldig kvikk i hjertet/lunger og har lyst til å trene mer, men det stopper seg litt når bena blir så raskt slitne...hehe
Men det er godt å høre, Svadadama, at dette går over. Det har vel kanskje noe med at det tar litt tid for kroppen å skjønne at den skal forbrenne fett i stedet for karbohydrater?
Jeg merker også at pulsen stiger litt raskere og jeg syns ofte den blir liggende ganske høyt gjennom hele treningsøkten.
Men det føles alltid så deilig etter trening.

Eva40 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: følger xtravaganzas intensivprogram fra og med 13.januar 2011 Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Trening og mat Fungirl Trening 6 20-10-09 19:03
Trening Trulte42 Informasjon 5 06-01-09 14:07
Trening via Pc Rime Trening 3 13-11-08 15:34
Trening Joranna Ketolysekuren 10 08-05-08 19:20
Trening JuD Ketolysekuren 13 16-05-07 19:28


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no