View Full Version : Flere som skal ned 30 kg?
Hei. Nå er jeg nesten tilbake til den vekten jeg var på for 1 år siden, dvs at jeg har gått opp 10 kg av de 13 kg jeg gikk ned. Så jeg forstår nå at det kapitelet etter slankingen er ferdig, kommer til å være veldig utfordrende. Men før jeg skal begynne å bekymre meg alt for mye om det, må jeg jo komme meg ned til en vekt jeg vil holde.
I dag veide jeg 91,0 kg. Jeg er 166 cm høy, så jeg har et ønske om å gå ned minst 30 kg. Jeg har tidligere vært en flittig leser av ulike tråder her, men ikke deltatt så mye selv. Også prøvd å skrevet en blogg her inne, men jeg ønsker nå å kunne diskutere litt mer, ikke bare snakke. Jeg merker jeg har behov for å kunne være hundre prosent ærlig med noen, og at noen kan holde meg i ørene om jeg tenker tanken på å droppe ut. Jeg ønsker å bli godt kjent med noen som er i en lik situasjon som meg. Har aldri hatt en venn som har vært overvektig, så jeg har aldri følt at noen helt har forstått hvordan det kan oppleves å være stor. Så med dette har jeg et ønske om at noen vil slå seg sammen med meg og motivere hverandre, diskutere, klage, skryte, drømme oss framover slik at vi kan greie å nå målet og ha det fint. Jeg tenker jeg nå skal begynne å veie mat og notere ned alt, slik at jeg vet hvor feilen kan ligge om jeg ikke går ned.
Dette ble langt, men det er heller ingen kortversjon av å skulle ned 30 kg.
Håper noen vil bli kjent med meg, og at vi kan få en fortrolig tone sammen :-)
Kan godt være vennen din jeg! Var 91 kg i jula og 165 høy - så du er ikke alene nei:o
Mitt mål er ikke 30 kg da... Det får komme senere. Å se 6 tallet på vekta er min drøm!! Da skal jeg gå ei mil i lykkerus!!! (ei halv hvertfall):p
Savagedlight
04-02-11, 11:54
Heisann!
Jeg er 178cm høy, og jeg veide 115kg august 2009. Dette var etter mange år med å ignorere overvektsproblemet, og dyttet det inn under "det er fordi jeg har lavt stoffskifte"-matta. Men en dag bestemte jeg meg for å prøve ordentlig, og da begynte jeg med den standard "spis mindre, tren mer" saken. I mai 2010 veide jeg 103kg. Pga. diverse omstendigheter gikk ting nedenom og hjem kort tid etter dette, og jeg veide ca. 107kg innen juli. Var oppe i 113kg i slutten av september 2010.
På dette tidspunktet hadde jeg gått tilbake til mine gamle synder, bare mye sterkere; Opptil 5 liter cola per dag, samt masse søtsaker og potetgull og vet ikke alt det var... Og null trening. Var skjelden ute.
Så plutselig en dag slo det meg... "Jeg spiser og drikker som jeg gjør, fordi jeg er nedfor... Men nå er jeg nedfor fordi jeg har lagt på meg igjen, og fordi jeg spiser og drikker som jeg gjør". Da leste jeg meg opp litt på lavkarbo, fant ut at dette var et kosthold jeg kunne leve med, og begynte å sette meg mer inn i Atkins og Ketolyse.
Etter hvert fant jeg ut at Ketolyse ville være enklest for meg å faktisk gjennomføre; Og på dagen, så droppet jeg alt av karber (unntatt de fra grønnsaker & bittelitt i vanlig mat, totalt under 15g per dag). Dvs. jeg gikk fra å drikke 5l brus og haugevis med søtsaker og snacks, chips+ris til middag hver dag.... Til Ketolyse, på en femøring. Jeg er egentlig litt stolt av meg selv. :D
De tre første dagene var HORRIBLE. Når jeg ikke lå i senga og føltes som jeg hadde svartedauen, så var jeg på do. På den fjerde dagen var jeg i tipp top form. Har ikke kjent søtsug siden. Brus? Sjokolade? Potetgull? Neh. Intereserer meg ikke. Jeg har det godt med god, feit mat & vann, jeg. Så hender det jeg drikker en dl kremfløte hvis jeg ikke har mulighet til å dekke fettbehovet på annen måte i løpet av dagen. :)
Jeg kjenner meg selv godt nok til at jeg ikke skal "bare smake litt, det er jo ikke noe problem i små mengder". Sist jeg gjorde det, endte jeg opp med å drikke 5l cola per dag :p
Nå har jeg holdt meg innenfor den lavkarbo-retningen jeg har valgt siden 17. oktober, og har gått ned 19kg. Jeg føler meg stort sett alltid i tipp-topp form, og trener heller ikke voldsomt mye; Jeg går en halvtimes rolig tur pluss en tre kvarters tur+småjogging innimellom per dag, og 25 "trege" situps hver morgen.
Disse turene bruker jeg for det meste til rekreasjon; Tenke på problemer i jobb eller hverdags, fantasere om ting, eller kort sagt: Det gir meg en mye trengt pustepause i hverdagen.
Jeg har derimot tenkt å trappe opp treningen straks været blir bedre (les: når det ikke er glatt nok til å gå på skøyter i gatene).
Når alt det er sagt, så har jeg allerede lagt merke til hvor mye enklere det er å få gjort ting. Noe kommer av bedre humør/mer energi pga. kostholdet, men noe kommer også fra fysikkens regler; Det tar masse energi å flytte 113kg rundt omkring. 93kg er mye, mye enklere å drasse rundt på. Og når det er lettere å bevege seg, er det mye lettere å motivere seg selv til å trene mer. :) Men jeg skal jo selvsagt videre ned i vekt. Er fortsatt overvektig! Bare ikke "ekstremt overvektig" noe lenger. :)
Merkelig nok så ramler ikke arkene på kjøkkenbenken ned på gulvet som følge av dragsuget etter at jeg går forbi noe lenger heller... :D
Beklager for en lang post. :)
Edit: Jeg glemte det viktigste!! Jeg kan godt være vennen din, jeg også. :)
Edit2: Jeg skal da totalt ned 43kg. Har gått ned 19kg allerede.... 24kg to go!
Hei dere. Så fint å få svar :-)
Gratulerer med gode resultater begge. Jeg gleder meg til jeg også er i gang, og kan registrere det ukentlige vekttapet.
Nå har jeg akkurat spist frokost, har vært våken i mange timer, men var ikke sulten før nå. Har siden jul blitt litt hekta på et lavkarbobrød, og jeg tror det kan være en av mine partystoppere, så nå skal jeg prøve noen uker uten. Og, det farlige med det brødet er at jeg synes det er så godt (jeg er uvanlig glad i all slags brød, så det er litt skummelt) så jeg spiser gjerne en god del mer enn hva jeg har behov for. Så, nå skal jeg komme tilbake til "spis-meg-PASSE-mett"-strukturen. Men jeg må si, jeg synes det er en veldig vanskelig sak å avgjøre når jeg er passe mett. Antar at jeg finner det ut med tiden.
Et annet punkt ved det lavkarbobrødet, var at jeg raskt kunne lage meg matpakke, for det er noe jeg sliter litt med å finne ut hva jeg kan ha. Jeg er en veldig kresen person, men prøver stadig å lære med å like mer varierte matvarer. Så om dere har noen forslag til gode matpakketips, tar jeg gjerne imot. Jeg har sett en god del på den lunch-tråden her inne, men som sagt er jeg veldig kresen, så jeg synes det er vanskelig å finne noe jeg blir fornøyd med.
Veldig inspirerende å lese det du skrev Savagedlight, du har kommet så langt allerede :-) Gratulerer masse!
Nå skal jeg straks på skolen. Jeg studerer på Arkitektskolen i Århus, så jeg savner rømmen, CF er ikke like godt... ;-)
sjokolademomsen
04-02-11, 12:37
Heisann :)
Eg kan godt være din venn. Når eg bestemte meg for å kvitte meg med nokon kiloer, viste vekta 103,9 (oktober 2010). Når eg begynte med lavkarbo januar 2011, viste den 97. I dags viste den 89,4, så det går nedover. Har planar om å sjå 60 talet eg og :)
Da jeg starta 7.april 2010 var startvekta 135 kg og jeg er 163 cm høy. I dag veier jeg 83,5 kg. Tror ikke jeg noen gang kommer til å se 6 tallet først men jeg drømmer om å komme ned i 70 kg. Og siste gang jeg veide det var jeg 19 år gammel.
Finn den retningen du vil / syns det er greit å følge. Sett deg realistiske mål, og belønn deg selv når disse blir nådd. Ellers er det "bare" å følge opplegget du velger. Fordelen med ketolyse er at du ikke kommer til å "fyse" etter noe godt, og resultatene er så fantastisk at det ikke er vanskelig å holde seg til kuren (livsstil endring isteden for kur egentlig).
Jeg har funnet et kosthold jeg skal følge resten av livet og det er bare en koselig tanken. Før under "vanlig slanking" har jeg hatt et savn etter alt jeg liker og tenkt mye på at jeg må avstå ting jeg aller helst ville ha spist. Derfor har jeg hver gang sprukket og klarte til slutt å ete meg opp i 135 kg. Nå tror jeg på ei framtid som normalvektig.
hei dere :) Jeg vil gjerne være med dere :D Jeg skal ned ca 35 kg, har totalt gått ned 3 kg nå på 3 uker , kjenner det allerede i klesveien :)) jeg er 158 cm høy og er altfor tung for min ellers så lille kropp. Så jeg er med ! Dette skal vi klare !:D
Tirililltove
05-02-11, 19:23
Jo her er en til, har ikke satt målet så lavt, men med 164 cm burde jeg se 60 tallet- men jeg foretrekker å ta litt av gangen, under 80 er første mål.
Startet med kaloritelling,gikk fort over til lavkarbo og er nå i ketose
Denne maten skal jeg kunne leve med videre, har lenge visst at noe var feil med meg og mel sukker mat, dette er svaret.
Ser lyst på fremtiden allerede
Hei, så hyggelig at vi er flere om dette! Og gratulere til dere som allerede har gått ned i vekt! Og spesielt til deg - sistegang - over 50 kg er jo bare helt uvirkelig mye!
Det gjør med motivert det jeg leser om dere som allerede er godt i gang. Jeg gleder meg veldig til jeg har gått ned noen kilo, da er det liksom ingen vei tilbake.
Vil gjerne høre litt mer om hvordan en typisk dag er for deres kosthold, hvordan dere setter sammen et måltid for å få i dere nok fett osv.
Nå skal jeg straks steke meg kyllingfile, og så tenkte jeg å prøve ut å blande CF med litt tzatzikikrydder for å se om det kan funke som dressing/dipp.. og kanskje stekt brokkoli i tillegg.
Ser virkelig frem til disse kommene måneder. Jeg har to store sekker med klær som jeg ikke kan vente til jeg passer inn i. Jeg er så lei av mine store sorte pose-klær nå, så den dagen jeg merker de begynner å bli litt for store, går de nok rett i søpla! vil jo heller ikke kjøpe meg noen klær nå, for forhåpentligvis er de jo uansett for store om en måneds tid.
Og forresten, har dere noen tips til hva dere gjør om motivasjonen daler, og smågodt dukker opp i hodet, og alt virker helt uoppnåelig? bare for å hamstre råd før slik situasjoner inntreffer, så jeg vet hva jeg kan gjøre for å takle de på best mulig måte :-)
Jeg skulle egentlig ned 40-45, men etter å ha gått ned 19,2, snek vekta seg opp og jeg har gått ned 18.8 og står helt og holdent fast. Stått sånn siden før jul.
Er frustrerende og kjipt, men mulig 98,9 er min vekt da. Selv om jeg egentlig ikke helt tror det
Ønsker deg masse lykke til!
LanoGakkGakk
05-02-11, 20:42
Hei avokado
Jeg gikk ned ti kilo i fjor som kom raskt på igjen. Totalt har jeg satt målet mitt til minus 30 kg, var 89,4 da jeg begynte på lavkarbo i januar i år og er 164 cm høy.
Jeg har holdt på i ca en måneds tid med å justere om til lavkarbo, men har vært skikkelig tung og energiløs den siste tiden. Har spist masse, både mat og fett.... Men nå øker jeg på grønnsaker og hiver på ekstra med vitaminer og mineraler. Har ikke hatt noen supernedgang, men ned skal jeg, koste hva det koste vil.
Jeg vil gjerne slå lag med deg :)
http://www.glitternation.com/glitter/cat/You_go_girl/1.gif
Flott, enda flere som vil dele denne laaange ferden med meg! :-)
Tusen takk Heaven, ønsker deg også lykke til videre - ikke gi opp, så kommer ting til å forandre seg uansett!!
Og lano, det må føles godt å være i gang, heier på deg! Jeg spiser også mye grønnsaker, noen ganger tror jeg kanskje for masse... men synes det er så godt, så jeg vil nødig ha en begrensing der. Håper energien din kommer tilbake!
Akkurat nå sitter jeg her litt skyldig. Har tatt fram 86%-sjokolade.. så nå har jeg spist 4 ruter.. men jeg tenker om jeg greier å styre dette til å kun bli på lørdagskveldene, så er det ok. Så nå må jeg avtale med meg selv at det er en uke til neste sjokoladespising.
Heldigvis fra neste uke, begynner semesteret for fullt igjen, og da har jeg ganske travle dager, og derfor ikke så mye tid til å gå rundt å tenke på mat og småspise heletiden. Jeg kjenner at det skal bli godt å komme inn i en tydelig rytme. Vite sånn ca når jeg blir sulten, og spise 3 måltider om dagen hadde vært fint. OG - en fast rytme angående trening også! Er det noe jeg drømmer om ved siden av det å være normalvektig, så er det å være sprek og aktiv. Det å kunne spille fotball med min lillebror uten å bli sliten etter en kort stund, og bare det generelt, sette mer pris på det kroppen er skapt for - bevegelse, det å føle behov for å bruke kroppen til fysisk aktivitet.
Setter veldig pris på at dere er så positive og vennlige! :-)
Ha en god kveld!!
I dag sa vekten 90,8 kg. Jeg er av de som liker å veie seg flere ganger i uken. Men jeg skal passe på å si til meg selv, at om det en dag ikke går ned, eller om det går opp, så skal jeg ikke la meg vippe av pinnen for det. Jeg synes bare det er veldig spennende å følge med på utviklngen.
I dag skal jeg velge ut et plagg fra de to store sekkene fulle av små klær som jeg har, og henge det opp foran klesskapet mitt. Tror det kan være litt motivasjon å hente der også! En fin kjole eller noe.. *drømmer meg bort* :-)
Og, hvor mye vann drikker dere ca hver dag? Jeg bor jo i danmark, og det dumme er jo at vannsmaken er så dårlig (store mengder kalk i vannet her), men jeg skal prøve å få til å drikke mellom 2 og 3 liter.
Håper dere får en fin dag!
Er det plass til flere her? Jeg har enda mer enn 30 kg å ta av, og jeg trenger virkelig noen å dele erfaringer, oppskrifter, meninger og både oppturer og nedturer med. Da jeg begynte på lavkarbo veide jeg 125 kg. Og hadde jeg ikke bestemt meg, der og da, for at nå var det nok, hadde jeg sikkert veid enda mer nå. :o Til nå har jeg tatt av 13 kg, og det er deilig. Selv føler jeg at jeg ikke ser noen forskjell, jeg kjenner ikke noen forskjell på klærne heller, men det vises på vekten. Men når jeg tenker meg om den dagen jeg fikk bakoversveis da jeg badevekten viste 15-20 kg mer enn det jeg trodde, forstår jeg at det er det lett å lukke øynene for både kilo som sniker seg på og som sakte men sikkert renner av. :)
LanoGakkGakk
06-02-11, 15:53
I dag sa vekten 90,8 kg. Jeg er av de som liker å veie seg flere ganger i uken. Men jeg skal passe på å si til meg selv, at om det en dag ikke går ned, eller om det går opp, så skal jeg ikke la meg vippe av pinnen for det. Jeg synes bare det er veldig spennende å følge med på utviklngen.
I dag skal jeg velge ut et plagg fra de to store sekkene fulle av små klær som jeg har, og henge det opp foran klesskapet mitt. Tror det kan være litt motivasjon å hente der også! En fin kjole eller noe.. *drømmer meg bort* :-)
Og, hvor mye vann drikker dere ca hver dag? Jeg bor jo i danmark, og det dumme er jo at vannsmaken er så dårlig (store mengder kalk i vannet her), men jeg skal prøve å få til å drikke mellom 2 og 3 liter.
Håper dere får en fin dag!
Jeg prøver å drikke mest mulig vann, men drikker stort sett for lite... Så kommer jeg på at jeg må skjerpe meg, og da blir det vel rundtom 2-3 liter pr dag, ja... Jeg bor på vestlandet, og her er vannet så godt, at jeg har ingen unskyldning for å drikke lite vann.
Jeg har også endel plagg som jeg gleder meg kjempemye til å passe inn i. Ser på de med jevne mellomrom og kjenner suget i maget. Jeg SKAL nemlig gå ned i vekt og bli der, så jeg gleder meg utrolig til det.
Hvor lenge siden er det at de "små klærene" dine passet?
Min overvekt har stort sett holdt seg ganske standhaftig etter mitt siste svangerskap, gått litt opp og ned, men min yngste datter fyller snart åtte år. Det betyr at det er på tide å gjøre noe med det for alvor!!
hei:)
jeg er helt ny her og blir gjerne med:)
skal ned masse:)
vekta viser nå 113kg og jeg er 165 høy, så må ned. første mål er under 100 det hadde vært deilig det:)
sånn som jeg leser her, er dere kjempeflinke alle sammen. bare det å bestemme seg for å gå ned er ett stort skrittt å ta:)
Hei!
Har vært ivrig leser her lenge, uten å være medlem. Da jeg leste tråden din måtte jeg bare registrere meg. Vil gjerne være en del av dette "teamet" - er det plass, tro?
Lever utifra en ganske egenkomponert filosofi, men selvfølgelig med minst mulig karbohydrater. Vært i ketose siden jeg begynte rundt 4 januar og har gått ned 11 kg :) Er storfornøyd, selv om veien fortsatt er veeeldig lang!
Nå står vekta egentlig ganske stille, men det er jo normalt med slike "trappetrinn" - håper det snart skjer noe mer!
Månefeen :)
Tirililltove
06-02-11, 16:37
Gjelder å ikke gi seg når det står stille, så stå på.
Det fine med alt denne maten er at sulten forsvinner , uvant med så mye fett.Men det er fantastisk og ikke ha det brød-og sukker suget lenger!
Hei!
Jeg har også nettopp begynt. Veide meg i slutten av januar og vekten stoppet på 92kg. Jeg har satt meg 65kg som mål, så får vi se. Blir ikke helt 30 kg, men nesten :)
Jeg gikk igjennom sidene med oppskrifter og har printet ut litt så jeg har de på kjøkkenet. Må gå igjennom litt mer, men veldig greit å finne de enkle som også er litt varierende så man ikke går helt lei :) Så kan man avansere etterhvert ;)
Jeg skal også ned ca 30 kg til. Har holdt på siden desember, så jeg fortsetter å stå på :) Har hatt en veldig bra uke nå, så jeg er spent på veiing imorgen. Lykke til alle sammen :D
Blir med jeg og =) skal ned 44 til sammen (ihvertfall) og har klart 7 så langt :D
Det er enda lettere når man deler motivasjonen med noen. Kjenner at det hjelper hver gang jeg kommer inn på disse sidene og får ta del i motivasjonen til andre =)
Lykke til alle sammen!
Vært i ketose siden jeg begynte rundt 4 januar og har gått ned 11 kg :)
Wow, for en pangstart, da!
Hei, og ja - her er det plass til alle som vil! Og jøsses så mange av dere som allerede har gått ned en god del! Imponert, og gleder meg veldig til jeg også kan stå for slike resultater :-)
Har dere en spesiell vektgrense som dere ikke har vært nedunder på mangemange år? For meg er det det store 80-tallet. I fjor gikk jeg ned fra 93 kg til 82 kg, men kom meg ikke lengre ned. Så jeg vet nesten ikke hvordan jeg kommer til å se ut når jeg går under 80 kg. Men det store og avgjørende for 2011 i forhold til 2010 er jo om jeg denne gang kommer meg under 82 kg. I fjor gikk jeg flere måneder med platå, og mistet derfor motet. Så denne gangen må jeg virkelig ikke gi opp, for da vet jeg jo av erfaring at alt kommer tilbake.
Men den tid, den sorg.
De klærne jeg har Lano er en samling av både nye og brukte klær, i ulike størrelser. De fleste brukte er fra ca 5 år siden. Men så har jeg en relativt dårlig vane med å kjøpe klær i små størrelser som jeg en dag skal komme inn i, mange av disse har ligget i baggen i omtrent 5 år også. Så det er velbrukte penger kan man si :-P
Nå sitter jeg her og har veldig lyst på noe å tygge på, er lang ifra sulten, men munnen vil tygge. Hm.. jeg skal greie å stå imot, er jo bare 2 timer til jeg skal legge meg, så det bør jeg vel klare å motstå.
Spent på hva vekten viser i morgen! :-)
LanoGakkGakk
06-02-11, 22:52
De klærne jeg har Lano er en samling av både nye og brukte klær, i ulike størrelser. De fleste brukte er fra ca 5 år siden. Men så har jeg en relativt dårlig vane med å kjøpe klær i små størrelser som jeg en dag skal komme inn i, mange av disse har ligget i baggen i omtrent 5 år også. Så det er velbrukte penger kan man si :-P
Haha, det høres ut som meg det der. Ingenting i veien med optimismen! Nei, vi får bare knalle til og sørge for at vi får bruke klærne før de må på museum :)
Hei! Jeg er 170 cm. Startet å slanke meg i mars 2010. Da viste vekten 100,4kg
I august hadde jeg gått ned 29. Så stoppet det opp. Gikk nok litt opp i jula. Ca 1,5 kg. Jeg har enormt liten forbrenning tross stor aktivitetsnivå. Går mye lange raske turer med litt intervall med jogging. Så har jeg nyss startet på treningssenter. Prøve å få til 2 kvelder i uken. Langt å kjøre dit, så det tar for lang tid med mere. Jeg spiser lavkarbo og syns det går bra. Familien spiser stort sett det samme til middag. Har ikke veiet meg i det siste, men må prøve å få moet meg til det. Om ikke vekten har gått ned så mye har kroppen fått en fin fasong i det siste. Sikkert musklene som trer frem isteden for fettet:) Jeg har stor angst for å legge på meg igjen og føler at maten og trening har blitt en besettelse. Det er ikke bra, men slapper jeg av går det ille igjen. Jeg har heller ingen venner som er i den samme situasjonen og å diskutere med, men er dårlig å forstå det her forumet så har ikke vært her noe særlig. Ønsker venner å snakke med. Lykke til!
Filosofina
07-02-11, 04:55
Hei hei! Jeg skal gå ned 20-25 kg i første omgang, men håpet er at jeg en dag har mistet alle de 30 kg jeg har pådratt meg de siste årene.
Jeg er 170 høy og veier 91 kg (per i dag). Min trivselsvekt ligger på rundt 59-63 kg.
(Jeg var alltid "den tynne" på mellom 45 og 55 kg i en alder av 16-19, og hadde nok litt "omvendt anoreksi" for jeg fortsatte å se den tynne jenta i speilet selv når jeg begynte å legge på meg, og innså ikke at utsendet mitt hadde forandret seg før jeg var blitt rundt 75 kg, og likevel fortsatte jeg å være ignorant).
Jeg innser at jeg burde være storfornøyd med å komme ned i 65-70, eller t.o.m. 75. Jeg har født et barn nå, og kroppen har endret seg.
Jeg har ingen forestillinger om at jeg kommer til å se ut som jeg gjorde før, men jeg har et ønske om å miste inntil 30 kg. Da veier jeg 61 kg.
sjokolademomsen
07-02-11, 09:55
Dette skal me klare alle saman :)
Ha ei super veke alle saman. Ny veke nye moglegheitar :)
Tirililltove
07-02-11, 12:16
Jeg bruker Hexebergs oppskriftsbok, for å få variasjon i maten.
Det er mange oppskrifter her inne også, men liker kokebøker:)
Har bl.a. Laget lavkarbo knekkebrød, så kan jeg legge pålegget på noe.
Og proteinbrød, en liten skive av den så holder det for kvelden, og jeg gikk bananas med brødspising før!
og middagene er kjempegode, mer smak i maten enn før
Og jeg blir mett og går ned!
Hva spiser dere?
Tirililltove
07-02-11, 12:19
Jeg bruker Hexebergs oppskriftsbok, for å få variasjon i maten.
Det er mange oppskrifter her inne også, men liker kokebøker:)
Foreløpige favoritter, har jo bare noen uker bak meg:
Lavkarbomuffins, blir nesten omelett i muffinsformer,med litt grønt og kjøtt i.
Har bl.a. Laget lavkarbo knekkebrød, så kan jeg legge pålegget på noe.
Og proteinbrød, en liten skive av den så holder det for kvelden, og jeg gikk bananas med brødspising før!
og middagene er kjempegode, mer smak i maten enn før
Og jeg blir mett og går ned!
Hva spiser dere?
Jeg liker også Hexeberg sin oppskriftsbok. Kom i posten for en liten uke siden. Til frokost går det i enten eggerøre, salat og litt lavkarbobrød med masse smør og kaffe med fløte og cocosa. I dag varierte vi faktisk, (kan jo ikke bli lei eggerøren heller:p), lavkarbobrød, kokt egg, gjestekaviar og majones, samt kaffe med fløte og cocosa (jeg lurte også til meg en bitteliten cherrytomat ;)). Har dere noen gode middagsforslag for i dag da? (kan ikke blande kjøtt og melk, og vil ikke ha noe med svinekjøtt altså :p)
Tirililltove
07-02-11, 17:16
Cocosa i kaffen?
Sliter litt med å svelge 2 ss Cocosa ordinert av legen, kanskje jeg skal prøve den kaffevariantwn din
Idag har jeg blandet Cocosa med kokosmasse laget kjeksaktig som jeg har lagt i frysen, spent på de. Fant de i en treningstråd her inne:rolleyes:
Kan du blande fisk og melk,
Dagens middag er laksefilet med sitron imellom, sitronpepper, og kesam på hver skive. Stekes i ovn, med blomkål/ brokkoli til
Cocosa i kaffen?
Sliter litt med å svelge 2 ss Cocosa ordinert av legen, kanskje jeg skal prøve den kaffevariantwn din
Idag har jeg blandet Cocosa med kokosmasse laget kjeksaktig som jeg har lagt i frysen, spent på de. Fant de i en treningstråd her inne:rolleyes:
Kan du blande fisk og melk,
Dagens middag er laksefilet med sitron imellom, sitronpepper, og kesam på hver skive. Stekes i ovn, med blomkål/ brokkoli til
Tror jeg også hadde slitt med det. Må gjøre det best mulig. :) Ganske godt med cocosa i kaffen. Bruker den uten smak jeg da. Vet ikke hva som er vanlig..? Åsså har jeg en god desj fløte i tillegg. hehe. Min mor klarer ikke tanken på cocosa i kaffen. Tror hun prøvde det en gang(om det var med eller uten fløte vet jeg ikke) men det var visst ikke noe for henne. :p
Cocosa og kokosmasse, og bare det..? Hvordan laget du dem? Er vel en god måte å få fett i seg på det. :) Hvordan smakte de?
Jepp, laks og meieriprodukter kan jeg blande vet du :) Og det hørtes jysla godt ut ;)
Hei og velkommen til dere nye :-) Imponert over at du har greid å gå ned 29 kg malla2! Fortsett bare slik du har gjort til nå, så oppnår du det du vil skal du se :-)
Jeg hadde veldig lyst på noe "mer" etter middagen i dag (dårlig vane, men så lenge jeg holder meg til lovlig mat, så er det greit for meg) så jeg laget den svenske kladdekaken fra kokeboken bakeglede uten sukker. Men jeg har laget den før, og synes konsistensen blir for svampete (utbredt konsistensproblem på lavkarbo..) så jeg stekte den ikke. Når jeg lot fiberhusken virke litt, så ble den såpass stiv at det funket som moussé, VELDIG mektig, men det er bra! Og egentlig veldig lite karber i den, så jeg tenker at det blir en grei nødting å ha om søthungeren kommer en sjelden gang (vet jo at jeg kan få den til å forsvinne helt, om jeg slutter å spise søtt, men liker å unne meg noe sånt av og til).
I dag var vekten på 91,0 kg igjen, slik som på fredag. Men det kan jo være mange grunner for det, så jeg skal vente til fredag da jeg har veiedag til å begynne å analysere det mer detaljert.
Ellers så har jeg virkelig blitt hekta på kylling og CF med tzatzikikrydder! Men i dag kjøpte jeg CF med bare 18% fett, i motsetning til den vanlige med 38%. Her i danmark er det bare på sjeldne og veldig store butikker de selger den med mest fett (siden "alle" vil jo ha de med laveste %) pluss at den med 18% kosten mindre enn halvparten så mye som den andre, og med min studentlommebok passer det bedre til mitt budsjett. Men derfor blir jeg litt i tvil om jeg får i meg nok fett. Men på samme tid, spiser jeg veldig mye brokkoli og løk, så da øker jo karbomengden, så jeg er litt redd for at jeg skal ha for høyt av begge. Men om jeg ligger på max 30 karber om dagen (må kanskje blir flinkere til å regne ut nøyaktig), så bør jeg jo vel greie å gå ned for det? Hm, ja, tiden vil vel vise det...
God mandag folkens!! :-)
Tirililltove
07-02-11, 19:23
:) tror jeg venter til imorgen med Cocosa kjeksen, så kommer tilbake til det.
Hva er CF
Hvordan smakte kjeksene Tirililltove? :-)
Har drukket et lite glass vin etter middagen i dag. Greier ikke å finne noe næringsinnhold på den, men jeg vet at den er tørr, så da håper jeg på at sukkerinnholdet ikke er så alt for høyt.
Hvordan går det med dere andre? Jeg merker hvor godt magen min har av dette. Når jeg tenker tilvake på den oppblåste følelsen jeg pleide å ha før, er dette SÅ mye bedre. Håper bare på at vekten går ned, så er alt perfekt.
Sliter med å komme meg over 2 liter vann om dagen, men jeg får satse på at det er nok foreløbig, så skal jeg heller øke til 2,5 - 3 liter når det har blitt en god og inngrodd vane!
Er det mange av dere som hadde veiedag i går? Gikk det bra? Jeg er veldig spent på hva fredagsvekten sier, dette blir min første uke uten lavkarbobrød, så jeg er spent på resultatet.
Ha en god kveld dere!
Jeg hadde veiedag igår og er rimelig fornøyd! Nå er det lille-lørdag med tv-kveld snart. O glede:p Ha en fin kveld du også:)
Tirililltove
08-02-11, 21:56
Cocosa kjeks var bedre enn og svelge olje, så det blir nok de istedet.
Jeg har veiedag hver dag, og det går ned 100 -200 gram hver dag nå så da er det jo bare stas.
hei igjen !:) hatt veie dag idag,har gått ned 1.3 kg siden sist tirsdag, så dette går veldig bra :)
Sviremoren
09-02-11, 01:00
Hei dere....sent, men hiver meg med - skal ned fra 105 til 65 kg. Har bare holdt på i ca 1 uke, men vet at det virker! ;)
Akkurat nå sliter jeg litt med hodepine....synes å huske at det kan komme, det også....!
solsikke123
09-02-11, 01:28
Jeg skal ned 30 kg.
PÅ en særdeles langsom måte, kan det virke som...sukk (må lese meg opp på hva som er greit/ ikke greit)
Jeg er 165 og veier 92 kg.
Jeg blir gjerne med i dette fellesskapet:)
LanoGakkGakk
09-02-11, 07:33
Veide meg på mandag og hadde ikke gått ned, men i dag kom mensen så det var nok grunnen. Syklusen min har endret seg etter at jeg begynte på lavkarbo, i tillegg til at jeg ikke får kviser som før og er heller ikke like mye/lenge ømme bryster. Trodde nemlig ikke den kom før neste uke.... Var litt nedstemt i humøret i helgen også, men ikke nok til at jeg tok hintet på hva som var i vente.
Jeg må si jeg gleder meg veldig til bilringen på magen begynner å minke. Satt og så på den i går. Blir ikke noe lei meg om den forsvinner, nei...
sjokolademomsen
09-02-11, 08:28
Eg har veie dag på fredag. Venter mensen i desse dager, så er veldig spent på om vekta har gått ned.
Var å handla lørdag, og det er lenge sidan eg kunne gå ut i fra ein butikk med eit smil om munnen, men det kunne eg lørdag. Har gått ned i størrelse i kle, og figuren begynner å ta form. Gleda meg til å djå utviklinga. Har fortsatt att ein del kilo til målet, men 16 kilo er allerede vekke, så er godt i gang.
Er det nokon som kan fortelle meg korleis eg får til tickeren nederst? Som de ser så har eg ikkje fått det heilt til :p
Ha ein super dag folkens
Savagedlight
09-02-11, 12:18
Selv har jeg veiedag på søndag; Føles rettere, syns jeg, da det er ukesslutt. :)
Har gått ned 21kg, har 22kg igjen... Håper det fortsetter å gå nedover. :)
sjokolademomsen:
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/t/wLmBYHR/weight.png
LanoGakkGakk
09-02-11, 12:27
Eg har veie dag på fredag. Venter mensen i desse dager, så er veldig spent på om vekta har gått ned.
Var å handla lørdag, og det er lenge sidan eg kunne gå ut i fra ein butikk med eit smil om munnen, men det kunne eg lørdag. Har gått ned i størrelse i kle, og figuren begynner å ta form. Gleda meg til å djå utviklinga. Har fortsatt att ein del kilo til målet, men 16 kilo er allerede vekke, så er godt i gang.
Er det nokon som kan fortelle meg korleis eg får til tickeren nederst? Som de ser så har eg ikkje fått det heilt til :p
Ha ein super dag folkens
Her er oppskriften for å få til Tickeren, sjokolademomsen :)
Høres ut som du fikk deg en skikkelig hyggelig handletur, ja... Gleder meg til det samme - om noen kilo ;)
Jeg må si jeg gleder meg veldig til bilringen på magen begynner å minke. Satt og så på den i går. Blir ikke noe lei meg om den forsvinner, nei...
he he samme gjorde jeg igår, dvs jeg knadde den....som en deig.:eek: Skal bli saker å ikke ha noe å ta i der......Men det er en del kilo fram gitt.. :o
LanoGakkGakk
09-02-11, 14:14
I dag har gitt den (bilringen) en kraftig omgang med hampvotter, en vott på hver hånd. Så fikk den litt bodylotion på seg til slutt for å ha noe ekstra å bryne seg på. Den skal ikke tro at den bare får henge der og gjøre livet mitt surt, nei jeg skal gjøre livet dens enda surere... hehe.... :D
bra innstilling!!!!:D Det skal jammen jeg gjøre og, får vel igang blodomløpet der da. Vi er omtrent lik, vekt og bmi:)
LanoGakkGakk
09-02-11, 14:19
Ja, magen min ble ihvertfall veldig fin sist jeg gikk ned 20 kg.. Så håper jo at samme metode skal gi uttelling denne gangen også :)
LanoGakkGakk
09-02-11, 14:23
Forresten leste jeg om to sykepleierstudenter som hadde testet ut å gnikke seg med hampvott på det ene låret hver dag i en periode. Etter en bestemt tid hadde det ene låret blitt opptil flere cm smalere enn det andre. Finner ikke dette igjen på nett, men det er etterhvert noen år siden jeg leste det. Det må jo også funke på magen!!!!
Jeg skal prøve. Har ikke så høye forhåpninger til at magen skal bli fin igjen. Etter to svangerskap er den veldig stygg, med dype strekkmerker over hele....:hylgrine: Nå som den minker litt, får jeg rynker lodrett!! Men hvem vet, kanskje jeg blir positivt overrasket, har ikke slanket meg på denne måten før - og heller ikke gått ned noe særlig etter kiloene ble min følgesvenn (fiende)
jeg har kun ett svangerskap, men la på meg etter det og har noen strekk merker, håper jeg får fin mage ,at det ikke blir hengende :O får prøve den hampvotten !:D
Hei :)
Jeg vil også veldig gjerne være med!
Har forsøkt lavkarbo fler ganger men alltid kommet til et punkt hvor jeg har "klikket".... Og det har som oftest skjedd når jeg var følelsesmessig nede.
MEN, nå vil jeg så veldig gjerne bli kvitt disse .... 30 kiloene.
Begynte på ny giv for bare 2 dager siden, men med hjelp av dere andre så kan jeg se for meg at jeg endelig kan komme inn i mine lekre klær igjen.....
Nå har jeg ikke lest absolutt alle innleggene her, men jeg er nysgjerrig på hva dere spiser?
Er det mulig å presentere en dagsmeny?
Får ikke lastet opp bilde på profilen??? Noen som vet? Sier bare at upload failed.
Jill, jeg vil anbefale deg å lese tråder og innlegg under oppskrifter :smile:
Pssst.. Er det plass til en til her inne? Jeg skal også ned ca 30 kg, 33 for å være pinlig nøyaktig. Og veien kommer til å bli lang, siden jeg IKKE legger opp til noen quick-fix og heller satser på livsstilsendring som skal vare i resten av mitt liv. Jeg meldte meg inn her for å lære mer om et sunt kosthold, og kommer nok til å stille en del spørsmål til de som gidder å svare. He, he. Blir i alle fall veldig glad om jeg får slenge meg med i gjengen. :D
Hei, og velkommen ja! :-)
Angående strekkmerker, så er jeg litt bekymret for om hvor mye de kommer til å vises når jeg er ferdigslanket. Jeg har ikke vært gravid, men rett og slett gått mye opp i vekt over relativt kort periode (så litt ned, så litt opp, ja dere skjønner tegninga). Og puppene er verst, for i løpet av 2 år gikk puppene fra å være størrelse B til å bli størrelse D om egentlig ikke enda større. Så jeg er litt redd for at de skal bli veldig skrukkete :-O men men, vil jo heller ha det enn store bilringer, så det er vel bare en kompromissak.
I dag viste vekta 90,3 kg, så jeg håper den kryper seg enda nærmere 90,0 kg til fredag!!
Ha en god kveld dere!!! Synes det er fint at vi er så mange her, slik at tråden ikke dør ut, og at vi kan motivere hverandre!!! Stå på allesammen!
solsikke123
10-02-11, 01:51
Jeg lurer sånn på dette med soyamelk, blir ikke helt klok på den. Caffe latte er livet, og med usukret soyamelk så bør det gå...men er det gæernt?
Det blir ihvertfall mange ekstra kalorier, men sett i sammenheng med livsglede kanskje verdt det?
...hmm
kosthold er egg, bacon, kjøtt, ost, rømme og fløte.
enkelt og greit..
Begynner vel med litt grønnsaker nå.
Trodde man skulle unngå det i starten, men litt for lenge siden jeg leste boken.
Ny her inne og det tar litt tid å få lest alt som står fra før, så lettere å spørre selv:)
Deigmage var ganske kjent gitt, strekkmerker og...
sukk, sukk, sukk
Men ved godt mot og positiv innstilling...heeerlig!!
solsikke123
10-02-11, 01:52
kjøtt og kylling, vel å merke..:))
Heisann alle sammen! jeg skal ned 40 kg og slenger meg på denne gruppa,og siden jeg er helt fersk her på forumet så leser jeg mye inne her om de forskjellige tema samt problemer og erfaringer som dere andre har erfart som igjen er veldig interessant samt at dette er ting man kjenner seg selv igjen på.Det fine er at det er veldig motiverende å være samlet på et sånt forum da man kjenner seg aldri helt alene om våre problemer selv om vekta ikke flytter seg så mye i perioder.
Jeg begynte på egenkomponert lavkarbo med max 20 karber pr.dag den 31 januar og veier meg annenhver dag.
Mitt utgangspunkt var 120,6 kg(178 h)som jeg veide den 31 januar og den 09.februar veide jeg 116,6.
Jeg har første delmål på 108 kg til 1 april så da får vi bare se hvordan dette går.
Jeg trener jevnlig med gåturer på ca 75 min 4 til 5 ganger pr uke,og dette er noe jeg gjør jevnlig fra før av, men på vår blir disse byttet ut med fjellturer på ca 45 min frem til snøen setter en stopper på disse.Problemet har vært for mye snacks og øl ,og brus drikker jeg nesten ikke da jeg ikke liker det så veldig ,og siden vi har et fantastisk godt og kaldt vann her i springen er vann klart 1 valget mitt.
Ja da er det bare å vente til i morgen.så får jeg se hva vekta viser.
Hei og hå
sjokolademomsen
10-02-11, 14:12
Hei og velkommen :)
Du er jo godt i gang da:) Er så kjekt når nåla går nedover, gir eit ekstra kick :) Lykke til nedover i vekt og lykke til med veging i morgon. Har vegedag eg og, så er veldig spent.
Plass til meg her og? :)
Har også over 30 kilo å ta av, 32 for å være nøyaktig...
Avokado. Supert at du tok initiativet til denne tråden. Føler på meg at det er en god ting for alle oss her inne :)
Hørtes godt ut.. Jeg hadde lavkarboskive med kokt egg(bare eggeplommen, da jeg egentlig ikke tåler eggehvite, men det er vel likesågreit...), gjestekaviar, majones og fårepølse. Det var godt det! :) Endelig komt inn i ketose igjen også, i dag faktisk. Da ble jeg litt mer motivert! Kjedelig å tro at en er i ketose og vet at du har spist rett, men stixen ikke skifter farge...! Og ja, jeg vet at jeg kan ha vært i ketose fordiom og blablabla. :p
Så nå kjenner jeg at det er på tide med neste måltid snart. Hmm.. Noen gode forslag? :)
Hei
Slenger med på denne gruppa, utgangspunktet mitt var 141 kg 1 januar veier nå 127 kg (5 februar). Jeg skal ned til 95 kg i løpet av året, dvs en vektreduksjon på 32 kg. Har satt et delmål på 120 kg til påske.
Hei!
Jeg er nye her på forumet og vil gjerne være med dere her på 30+.
Jeg veier i dag 105kg og vil gjerne ned til 75, selv om det er så langt frem i tiden at jeg vil først og fremst konsentrere meg om å komme ned på 95kg.
For å sette seg noe å strekke mot, tenker jeg to-sifret til påske:)
Min største utfordring er sjokolade. Jeg er en kjempesjokoman og sliter veeeeeldig med søtsuget. Noen tips mot det?
Ellers må jeg si at jeg syns det er vanskelig å få variert kost, går mest i kjøtt/kylling, grønnsaker og fløte til middag.Frokost 2 knekkebrød med smøreost og gjerne biola med frosne jordbær til kvelds. Lunsj på jobben; 2-3 knekkebrød med ost eller makrell, evt salat. Er dette totalt feil??
Gleder meg til å dele erfaringer med dere alle :rolleyes:
LanoGakkGakk
10-02-11, 19:39
Hei Veslemøy!
Ligger flere gode oppskrifter her hos Gerd
http://forum.lavkarbo.no/album.php?u=3041
Viktig å ikke gå matlei :)
Snorkfroken76
10-02-11, 20:42
Hei! Jeg skal også ned over 30 kilo! Veier 125 nå, har tatt av 5 kilo på en mnd. Første mål er 95 (tosifret!:D ) Men vil ned til 75 på sikt om kroppen er med på det. Har slitt med å ta av vekt pga insulinresistent så håper min nye kost skal gjøre susen! :) Lykke til folkens!
Hei hei:)
Jeg ville bare komme med en halvårsrapport herfra. Å på dette halve året på ketolyse har jeg minket over 30 kilo. Det er morro med tanke på at jeg ikke har forsaket en ting. Har nytt alkohol ,men vært bevisst ang alt dette andre. Så er spent på å se hva som skjer videre herfra. Alt er bedre enn ingenting,så lykke til :)
christine76
11-02-11, 09:40
Synes det er kjekt å se mange mer eller mindre nye medlemmer her inne på gruppen vår.
Lykke til til dere som begynner nå eller nettopp har begynt, dere går en spennende tid i møte fremover!
Jeg skal også ned mye, sånn ca. 40 kg. Husker jeg var veldig fornøyd når jeg veide 70 kg (er 1.75 høy), så målet er å komme meg ned dit. Har satt som første delmål å være på tosifret til påske, men vet ikke om det går... Uansett så er det et mål å strekke seg mot! :)
Tirililltove
11-02-11, 14:35
Så flott at det er mange her!
Veldig motiverende med de som allerede har gått ned en del- for oss som kommer etter. Er så fornøyd med dette kostholdet, jeg kjenner mer og mer at dette er bra for kroppen. Har jo brukt noen år på å få på meg denne vekta, så beregner litt tid på å få den av, så kanskje huden henger med, d v s trekker seg sammen :)
Sukkersuget blir borte etter hvert som man går av karbo, er min erfaring så langt.
Og du som spurte om soyamelk i kaffen, hvorfor ikke bruke kremfløte, mass godt fett.
Tusen takk! :) Ja, veldig kjekt å være mange for motivasjonen og inspirasjonens del. Er klar som et egg til å begynne både med trening og endret kosthold. Har forsåvidt endret kosthold i den forstand at snop, brus og sjokolade er kuttet ut. (Bare DET er en enorm forandring hos meg!) Driver og leser Hexebergs bok nå for å lære mer. Skal noe gjennomføres her i huset, må jeg vite nøyaktig hva det går ut på. Og lesningen så langt er MYE mer interessant enn jeg hadde våget å håpe på! :D Det vi hadde av ernæringslære og fysiologi på sykepleien var jo av den "gode gamle" lærdom. Mens Hexeberg gir meg svar, de logiske svarene, som jeg har savnet hele tiden. Nå skal jeg fokusere litt på å spise som en bjørn; jeger og sanker. Men jeg vet at største problemet mitt vil være å få i meg nok fett... Hater smør, lett/helmelk, fløte osv... Så det kan bli en interessant utfordring. Gratulerer til dere som allerede har gått ned mye, og lykke til videre til dere som begynner eller holder på. Sammen når vi målene våre! :D
Hei allesammen og god fredagskveld! God å høre at det går bra med dere!! :-)
Jeg greide å forsove meg i morrest, så jeg skal veie meg i morgen tidlig i stedet. Men jeg kjenner det presset at jeg kommer til å bli veldig frustrert om jeg ikke har gått ned noe. Synes startsfasen er så avgjørende i forhold til om man får en god start, eller en treg start..og dermed mest sannsynlig ikke noe fortsettelse. Men jeg skal greie dette. Jeg vil at bunaden min skal være for stor i år (den ble nemlig sydd ut for andre gang i fjor) Jeg håper virkelig at vekten viser en forskjell. Jeg synes jeg spiser sunn mat, og forventer derfor et resultat, slik er det bare. Nå kjenner jeg at jeg gruer meg litt til å gå på vekta i morgen, men om jeg ikke gjør det, går det plutselig to måneder så veier jeg 5 kg mer. Jeg skal greie dette!
Håper dere har litt mer solid motivasjon enn meg. Takk for at dere hører på meg (rettere sagt leser).
Fortsatt god kveld allesammen!
Diabetiker sjokoladepudding fra Eldorado (finnes på Meny butikker) er helt ok for ketolyse kuren ihvertfall. Lager den med fløte, og visper 3 dl fløte til krem og blander dem sammen. Så det blir en slags sjokolade moose.
Og det merkelige er at de ukene jeg ikke har spist denne desserten så langt er de jag har enten stått stille, eller gått ned minst =)
Hei!
Jeg er nye her på forumet og vil gjerne være med dere her på 30+.
Jeg veier i dag 105kg og vil gjerne ned til 75, selv om det er så langt frem i tiden at jeg vil først og fremst konsentrere meg om å komme ned på 95kg.
For å sette seg noe å strekke mot, tenker jeg to-sifret til påske:)
Min største utfordring er sjokolade. Jeg er en kjempesjokoman og sliter veeeeeldig med søtsuget. Noen tips mot det?
Ellers må jeg si at jeg syns det er vanskelig å få variert kost, går mest i kjøtt/kylling, grønnsaker og fløte til middag.Frokost 2 knekkebrød med smøreost og gjerne biola med frosne jordbær til kvelds. Lunsj på jobben; 2-3 knekkebrød med ost eller makrell, evt salat. Er dette totalt feil??
Gleder meg til å dele erfaringer med dere alle :rolleyes:
Hei hei:)
Jeg ville bare komme med en halvårsrapport herfra. Å på dette halve året på ketolyse har jeg minket over 30 kilo. Det er morro med tanke på at jeg ikke har forsaket en ting. Har nytt alkohol ,men vært bevisst ang alt dette andre. Så er spent på å se hva som skjer videre herfra. Alt er bedre enn ingenting,så lykke til :)
Gratulerer Gorine !
Kan du fortelle litt fra "reisen" mht maten og hvordan du satte i gang og klarte bli der til ønsket vektnedgang?
Fantastisk bra gjort!
Jill
I dag - vekt på 90,8 kg! Hva er det for noe?
Jeg skal ikke falle av lasset, for jeg trives virkelig godt med denne karbomengden, slik at jeg kan faktisk spise en del grønnsaker. Jeg vil nødig tilbake til under 10 g pr dag, det var det jeg gjorde i fjor, mellom januar og påske - så sprakk jeg til påske og kom meg aldri helt tilbake. Og det tror jeg var fordi jeg ikke var tilfreds med kostholdet. Men om det er det eneste som funker for meg?
Håper dere andre har en bedre start på helgen enn dette! :-) Stå på! Og gratulerer til dere som har en ukentlig nedgang!
bamseline34
13-02-11, 12:52
Jeg er en "stor" dame. det vil si store pupper og former.
Jeg veier 85 nå og tror det for meg er urealistisk å gå ned 30 kg. Jeg tror jeg har stor beinbygging og tror om jeg ser 69 blir jeg i ekstase.
Men tror dere det er realistisk å gå ned 30 kg for meg?
Tirililltove
13-02-11, 15:20
Jeg er en "stor" dame. det vil si store pupper og former.
Jeg veier 85 nå og tror det for meg er urealistisk å gå ned 30 kg. Jeg tror jeg har stor beinbygging og tror om jeg ser 69 blir jeg i ekstase.
Men tror dere det er realistisk å gå ned 30 kg for meg?
Vanskelig og si når man ikke har sett deg vet du, og hvor høy er du?
Du bør uansett ha en bli mellom 20 og 25 og hvor kommer jo an på om du har muskler eller fett, samt vann, så hva tror du selv?
Jeg setter meg delmål, og forløpig tar jeg hver halvkilo som en seier!
LanoGakkGakk
13-02-11, 16:36
I dag - vekt på 90,8 kg! Hva er det for noe?
Jeg skal ikke falle av lasset, for jeg trives virkelig godt med denne karbomengden, slik at jeg kan faktisk spise en del grønnsaker. Jeg vil nødig tilbake til under 10 g pr dag, det var det jeg gjorde i fjor, mellom januar og påske - så sprakk jeg til påske og kom meg aldri helt tilbake. Og det tror jeg var fordi jeg ikke var tilfreds med kostholdet. Men om det er det eneste som funker for meg?
Håper dere andre har en bedre start på helgen enn dette! :-) Stå på! Og gratulerer til dere som har en ukentlig nedgang!
Ikke så stor nedgang på deg, nei...
Jeg har ikke hatt samme nedgang denne gangen heller som jeg pleier når jeg "slanker" meg... Men har funnet ut at jeg skal skylde på alderen. I tillegg tror jeg at jeg har ødelagt for meg selv, da jeg gikk ned 10 kg i høst med pulverkur. Så spiste jeg på meg de kiloene igjen med hjelp av julen og sånt. Og nå går det altså seint for å være meg.
MEN, jeg har ikke tenkt å falle av lasset jeg heller. Jeg har også hatt store planer om å trene masse, men har blitt sviktet av lav energi. Ser kanskje ut som om det er på vei opp igjen nå.
Du får være standhaftig og justere opplegget ditt etterhvert dersom det ikke går seg til.
Jeg heier på deg :heia: :heia:
Kan dere ikke skrive litt om hva dere har spist i dag eller i går fks.
..og i dag var vekten tilbake til 91,5 kg. Jeg vet ikke hva som skjer i kroppen min.. Jeg er jo klar over at jeg spiser en del grønnsaker, men om dette skal funke som et vedvarende kosthold, så kan jeg ikke gå tilbake til under 10 g karbo om dagen.
Jill - jo, jeg kan jo skrive hva jeg spiste i dag:
Frokost: omelett av 4 egg og graddost stekt i smør.
Lunch: brokkoli og laks stekt i olje.
Middag: brokkoli stekt i olje, kylling med CF.
Men min kropp vil ikke ned i vekt på dette kostholdet, så jeg vet ikke om jeg kan anbefale det så mye videre :-P
og angående løs mage, så vil jeg nok si at jeg har det konstant i mild grad, men i forhold til å tidligere ha konstant forstoppelse liker jeg dette bedre. Men jeg antar at kroppen kommer i balanse etterhvert.
Takk for oppmuntring lano - jeg heier på deg også!! :-) vi skal greie dette!
Jeg har godt over 30 kg å ta av. Men kjenner motivasjonen begynner litt å forsvinne, har ikke gått ned noe de siste to ukene,. Tror jeg, vekten viser jo ulike tall hele tiden.
Mamaphenix 85
14-02-11, 12:43
Jeg er en ung dame på 25 år som har latt seg selv forfalle:mad: Jeg unngår å se meg selv i speil og nekter å bli tatt bilder av. Aldri føler jeg meg fin eller at klærne sitter som de skal. Har levd med lavkarbo kosthold i perioder og har gått ned endel kilo som har sneket seg tilbake.
MEN nå skal jeg prioriter å redde meg selv:) Er super motivert og gleder meg til å få kontroll over kostholdet igjenn :D
Tirililltove
14-02-11, 12:49
Jeg har godt over 30 kg å ta av. Men kjenner motivasjonen begynner litt å forsvinne, har ikke gått ned noe de siste to ukene,. Tror jeg, vekten viser jo ulike tall hele tiden.
Har lest litt rundt her, og det ser ut som om man stabiliserer litt den første tiden. Jeg gikk plutselig opp idag etter å ha hatt jevn nedgang, men det ble kanskje litt mye fløtefett denne helgen, pluss at jeg prøvde meg på sukrin- som satt igang overskuelig.
Null sukrin på meg på en stund.
Ett av rådene jeg leste var å kutte lavkarbobrødet og heller spise litt mer grønt.
Får prøve meg frem. Men jeg kjenner at jeg har mer energi!
tar tid med løivstilendring.
Tirililltove
14-02-11, 13:23
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=37014 anbefaler dere å lese det første innlegget på denne linken
LanoGakkGakk
14-02-11, 20:21
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=37014 anbefaler dere å lese det første innlegget på denne linken
Ostelasagne med Kavli jalapeno osteskiver....
Anbefaler du å lage den også? Eller bare lese? :confused:
Tirililltove
15-02-11, 12:34
:) http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=23811&highlight=Slankestress det ble feil ja, det var denne jeg mente:rolleyes:
Men ostelasagnen var kjempegod den også, så lag den også
Hei og JA jeg skal ned fra 105 til 65. Er veldig motivert men sliter med at jeg ikke går ned selv om jeg spiser 15 karb om dagen eller mindre. Er ikke i ketose heller og har holdt meg på 15 karb om dagen i over en måned.
Hei igjen...
Ha troen på det du gjør vil gi resultater... Jeg ser det er en del her som kanskje "sliter" fordi vekten ikke er i endring som ønsket. Det er desverre slik at en har vel lett for å putte i seg mer enn en egentlig tror en gjør selv. Mulig en bør skrive ned hva en spiser og hva en gjør av aktivitet/trening en uke for å reflektere på nytt om en kan gjøre ting bedre. Som regel ser en klarere hva en gjør bra,hva en kan forbedre og endre på. Tror også fokuset på vekt kan legges til side,da det skjer endringer med muskelmasse osv for enkelte. Det du klart vi se er kanskje cm som krymper,og det er jo super positivt og gleder enhver vil jeg tro. Å husk Dere: Alt er bedre enn ingenting uavhengig av trening,centimeter og kilo . Det er bare å stå på kiloene forsvinner når du selv gjøre en innsats og du finner en hverdag du kan leve med. Alt skal ikke skje på en måned, ha delemål og de kan endrese under veis:):):) Lykke til på veien..
monstermarihone
16-02-11, 14:22
Hei
Jeg skal vel ikke lenger ned 30 kilo, siden jeg har tatt av godt over 20 nå, men det er fortsatt et godt stykke igjen. Hadde en liten opptur etter jul der det gikk fort, men nå har jeg ikke vært så flink i det siste, og i tillegg har jeg mensen, så nå går det saktere. Men det er et veldig lett kosthold å holde seg til, ihvertfall mesteparten av tiden!
Tirililltove
16-02-11, 21:12
Takk gorine, kloke ord, var noe sånt i den linken jeg viste til.
Og så flott med deg Monsterm marihøne, så flott å høre fra de som har gått ned så mye. Klapper for deg.
Hører gjerne hvordan du synes det har vært å gå over til nytt kosthold.
Jeg sover bedre, har mye mer energi og merker at dette har kroppen godt av. Er lett å henge seg opp i vekta, men skal prøve å ikke tenke så mye på det og heller tenke på livstil endring- for livet.
Det er så god mat, og deilig og ikke tenke fettfattig og kalorier lenger. Denne maten smaker jo mye bedre, og sulten forsvinner. Så får kiloen gå av i sin egen fart, er håpet:)
Hvordan går det med alle dere andre?
Hva deres beste måltid med lavkarbo ?
Sopp i fløtesaus til entrecote var en vinner
Eggerøre med fløte og lak s til frokost
:D
Sukkerzpinn
17-02-11, 15:55
Hei!
Her er det lenge siden jeg har vært! Ble medlem i 2008, for 51 kg :eek: siden.
Nå har jeg 30 kg som jeg må prøve å få av meg, og målet er 15 - 20 kg før august. Jeg har en sønn på 5,5 mnd som jeg fullammer enda. Men nå når han skal over til mer fast føde, så kan jeg begynne å gå litt hardere til verks med slankingen :) har idag nøyaktig 30 kg igjen til drømmemålet
Gleder meg til å bli litt aktiv her inne igjen:D
Håper noen vil bli kjent med meg, og at vi kan få en fortrolig tone sammen :-)
Jeg vil gjerne være vennen din :)
Er 169cm høy og veier i dag 97kg, så jeg har en vei å gå jeg også.
Jeg er også veldig glad i stekt sopp i fløtesaus :-)
sjokolademomsen
18-02-11, 11:50
Syns vekta mi er begynt å stagnere litt, sjølv om eg omtrent ikkje et karber. Har begynt på ta dei vitaminane som er anbefalt på ketolyse.no, så får sjå om det får fortgang i vekttapet :) Er begynt å trene meir styrke og, så har trua på at det skal hjelpe på og. Trener 3 til 4 ganger i veka, men merka at eg har ikkje samme futten i treninga med så lite karber i kroppen, så ei banan må til før trening. Men sjølv om vekta går roligere nedover no, så merka eg det godt på klea, og har fått mange kommentarer anngående vekttapet mitt. Så er meget fornøgd med det. Tok meg ein opprydding i kleskapet på onsdag, og jammen var det ein del kle som kunne pakkast vekk :)Er så moro, og det gir eitt ekstra kick :)
Kor mange måltid et de? Eg et frukost, lunsj, middag og kvelds. Er veldig opptatt av å få i meg nok måltid, slik at eg ikkje øydelegg forbrenninga.
Treng de litt inspirasjon til mat, så anbefala eg dykk å gå inn på:
http://lenabeatrice.net/
Ha ei super helg alle saman :)
Hei dere! Nå befinner jeg meg i en dal, men jeg skal ta meg sammen og være tilbake til lavkarbo igjen snarest mulig! Ble umotivert når jeg ikke har gått ned noe den siste måneden. Men, etter påminnelse fra Gorine, så skal jeg skrive opp hva jeg spiser. Jeg tror virkelig jeg har det med å spise selv om jeg egentlig ikke er sulten. Så jeg håper nå at det skal være løsningen, slik at jeg nå kan begynne å gå ned i vekt en gang for alle.
Må gratulerer deg spesielt Sukkerzpinn, det er jo bare helt utrolig hva du har greid!! Over 50 kg, wow, da har du virkelig lært deg å leve med dette kostholdet! Lykke til videre med de resterende 30 kg, du er til stor inspirasjon! :-)
Og til dere andre, flott at dere holder liv her i tråden, slik at jeg føler jeg har noe å komme tilbake til! :-) Stå på alle sammen! Og, ikke la meg falle av på nytt!!!
Ha en god helg dere!!! Hva er deres planer for kvelden? :-)
Tirililltove
18-02-11, 18:56
Takk lenabeatrice side var bra!
Du må ikke falle av Avocado!
Rådet om å notere veie er ikke så dumt, sjekk karboinnhold i alt. En eske Dent inneholder 20 gram tror jeg det var. Et eks på hvor lett det er å falle i fella!
Jeg legger inn på vektklubbens sidner så får jeg karb/fett/protein i prosent. Innimellom, for må se om jeg er på track.
Bare synd de bare har lettprodukter ilista stort sett:) fløte og rømme har de ikke, men matportalen.no er også fin om man lurer på innhold i noe
Idag spiste jeg lavkarbopizza, kjempegodt, det ble en vinner; fant den på nett; ostebunn, med kjøttdeig løk og paprika med ost på toppen
Ostebunnen, stekes litt først i 5 min
Hey,
Ikke mye til liv her???
To dager ble bare med forsøket, men fra og med nå er jeg på banen igjen. Hater den følelsen man har i magen etter høykarbo. Hvorfor glemmer jeg det hver gang??? nå roper magen min etter brokkoli og rent kjøtt med masse fett! Så jeg ser frem til å få orden på kosthold og vektnedgang nå! Skal ta meg sammen!!!
Så jeg har ikke så mye kostholdsmessig å dele, men fra i morgen av blir det bedre :-)
Hvor er folket ja? :-)
Snakkes!
Mamaphenix 85
21-02-11, 10:33
JIIIPPPII:D har gått ned 3 kg på en uke :D:):D Supermotivert til en ny uke med et optimalt kosthold !
To dager ble bare med forsøket, men fra og med nå er jeg på banen igjen. Hater den følelsen man har i magen etter høykarbo. Hvorfor glemmer jeg det hver gang??? nå roper magen min etter brokkoli og rent kjøtt med masse fett! Så jeg ser frem til å få orden på kosthold og vektnedgang nå! Skal ta meg sammen!!!
Så jeg har ikke så mye kostholdsmessig å dele, men fra i morgen av blir det bedre :-)
Hvor er folket ja? :-)
Snakkes!
Jeg kjenner dette igjen ja....den ekle følelsen i magen etter inntak av karbo....Stinn og uvel følelse.
For en koselig gjeng dere er samlet her.
Siden jeg skal ned 60 kg, betyr det at jeg kan regnes som to personer?:cool:
Jeg kommer nok stikke innom her å lese og skrive litt, og forhåpentligvis ha noen oppmuntrende ord på lur. Jeg holder meg nok til journalen min med mer personlige skriblerier.
Jaaaa, meg!
Har prøvd lavkarbo kosthold tidligere - med godt resultat, men "falt av vogna". Min erfaring er at jeg blir ganske syk de første 2-3 ukene, og jeg kjenner at jeg sliter litt med å begynne på nytt. Jeg vet jo at jeg føler meg såååå mye bedre når jeg først er kommet i gang, men.... Jaja!
Sitter nå og skriver handleliste ut i fra diverse LCHF blogger og Skaldeman & Hexeberg's bøker. Skal bake proteinbrød i dag sånn at jeg kan bytte ut brødmaten jeg spiser til både frokost og lunsj, og så tenkte jeg å prioritere matlaging denne helga. Forberede det som forberedes kan, sånn at det blir lettere i den travle hverdagen og jeg ikke blir fristet til å jukse.
Ser frem til å jobbe mot en bedre, sunnere hverdag i lag med dere!
Hei. Etter å ha lest litt på forumet en måneds tid vil jeg også være med dere.
Jeg er en ung mann på 29 år som fikk lyst til å prøve lavkarbo etter at jeg fikk låne boken "slank med ketolysekuren". Mitt første mål er å gå ned 38 kg. Jeg er 185 cm og jeg veide 137,7 kg når jeg begynte 1. februar.
Av en eller annen grunn veier jeg meg hver torsdag. Hvilken dag er best?
Slik ser det ut nå:
01/2-11 137,7 kg
10/2-11 129,8 kg
17/2-11 128,1 kg
24/2-11 127,0 kg
Jeg hadde ikke tro på vektnedgang denne uken, etter at det ble litt alkohol, en del chips, sjokolade og en hel big one pepperoni pizza med 149 g karbohydrater forrige fredag. Jeg drikker også 5-6 stk 1,5L flasker med pepsi max hver uke, som jeg bør kutte kraftig ned på.
Har gått ned noe på EasyLife...snakk om sultekur...ikke noe for meg :nei: En meget dyr erfaring! Men har ikke gått opp mer enn de 2kg de sier en kommer til å gå opp etter en begynner med mat igjen. Jeg ble faktisk anbefalt KUN shakes i 4-5 mnd!!! Siden jeg skal ned så mye, hadde blitt gal :wacko:
Nå har jeg kosa meg ett par dager med lavkarbo. Var ikke i tipp topp form igår kveld, litt kvalm og uggen...men bedre idag, bare litt dårlig mage...regner med det er pga kroppen omstiller seg :)
Regner ikke så nøye på karbohydratene, men blir ikke mange om dagen....skulle det gå tregt, så skal jeg heller begynne å telle :)
Hei igjen! Og velkommen til dere som vil henge dere på her :-) Gratulerer dere med flott resultat!!
Jeg har ikke greid å kommet meg tilbake igjen. Dette er dårlig og ukontrollert. Men jeg skal ikke gi opp. Sier som før - i morgen er jeg på'ån igjen! Og det er et løfte! Jeg skal også forsøke aktivt å vende meg til trening 3 ganger i uken, så nå skal jeg melde tilbake her om jeg greier å holde løftene mine!!
Hvordan har deres helg vært? Er dere klar for en ny uke?
Starter fra i morgen med mandag som veiedag - frykter da en høy vekt, men nå skal det gå kraftig nedover fremover! Ikke mer karboholic!
solsikke123
28-02-11, 00:57
Hei igjen..
Synes vektnedangen går for sakte, men innser at det er småting som ødelegger for meg. Litt for mye småspising, sukkerfri sjokolade, soyamelk osv..
uff..
og hvor mye smør bør man egentlig spise?
Alle skriver om mer energi, men jeg føler meg egentlig ganske motsatt. Det kan riktignok være andre årsaker til det, men jeg skulle gjerne hatt den energien som en belønning...
Synes også je har litt kort lunte omm dagen, vet ikke om dere andre har erfaringer med det, om det kan være en bivirkning her?
Kjære avocado, IKKE tenk i morgen skal jeg bli flink. Tenk NÅ!!
Jeg har vært så flink til å tenke "imorgen", at det aldri har blitt noe av. Merker at jeg nå for tiden kan tenke "nå", OG det utgjør en enorm forskjell. Både med utskeielser og å komme opp fra dalen igjen. Ganske festlig. Jeg har alltid tenkt at hvis jeg har spiste litt feil, så kan den dagen få være en utskeielsesdag, istedenfor det ene kakaestykket. Så blir hele dagen full av mat og godt, som fort blir neste dag, neste dag osv--
Følte kanskje du var der litt nå?
lykke til til oss alle:)
Jeg har heller ikke merket noe til mer energi. Er like trøtt og sliten som før, og sliter like mye med å sovne når jeg legger meg. men magen er bedre og jeg har ikke lenger så mye luftplager og magesmerter. Så noe bra gjør jo dette for kroppen.
Skulle bare ønske det viste på vekten.
Det eneste jeg merker det på er at magen liksom siger nedover og er mindre i veien for meg, og at ringene er løsere, og klokken er løsere.
Heisann alle sammen, jeg vil også henge meg på her :-) Gikk på lavkarbo i fjor vinter og gikk ned 20 kilo:) så ble det slapt og sommeren gikk. I høst sluttet jeg å røyke, dette i tillegg til lavt stoffskifte og type 1 diabetes har IKKE gjort vektproblemene mindre. Skal sies at jeg ikke har lagt på meg etter røykestopp 15/11-2010 men ønsker nå å starte opp igjen lavkarbo. Jeg trenger noen som kan gi meg et spark bak og som kan komme med gode fettkilder for en som ikke liker smør og rømme. Ønsker også å høre om noen kan anbefale et annet brød en soyabrød/proteinbrød??? Jeg får forferdelig halsbrann av det og bruker nå lavkarbobrød/fedonbrød/multibrød, er det ok???? på forhånd takk;)
Heisann alle sammen, jeg vil også henge meg på her :-) Gikk på lavkarbo i fjor vinter og gikk ned 20 kilo:) så ble det slapt og sommeren gikk. I høst sluttet jeg å røyke, dette i tillegg til lavt stoffskifte og type 1 diabetes har IKKE gjort vektproblemene mindre. Skal sies at jeg ikke har lagt på meg etter røykestopp 15/11-2010 men ønsker nå å starte opp igjen lavkarbo. Jeg trenger noen som kan gi meg et spark bak og som kan komme med gode fettkilder for en som ikke liker smør og rømme. Ønsker også å høre om noen kan anbefale et annet brød en soyabrød/proteinbrød??? Jeg får forferdelig halsbrann av det og bruker nå lavkarbobrød/fedonbrød/multibrød, er det ok???? på forhånd takk;) Å ticeren under er ikke riktig men finner IKKE ut av å endre/fjerne den:(
Å ticeren under er ikke riktig men finner IKKE ut av å endre/fjerne den:(
Heisann! Det er mange gode brøderstatninger - bare å søke:) Jeg lager et godt et, uten bakemix. Kan få oppskriften om du vil.
Tickeren forandrer du ved å trykke på den. Da kommer du på siden. Trykk på 'update' brikken pluss passordet ditt og skriv inn ny vekt. Du vil få beskjed 'done' Neste gang du trykker på tickeren din i et innlegg er den oppdatert. (jeg er veldig dårlig på å forklare.....)
Heisann! Det er mange gode brøderstatninger - bare å søke:) Jeg lager et godt et, uten bakemix. Kan få oppskriften om du vil.
Tickeren forandrer du ved å trykke på den. Da kommer du på siden. Trykk på 'update' brikken pluss passordet ditt og skriv inn ny vekt. Du vil få beskjed 'done' Neste gang du trykker på tickeren din i et innlegg er den oppdatert. (jeg er veldig dårlig på å forklare.....)
Heisann og takk for tilbakemelding, skal prøve å få det til sånn at jeg får rettet opp på ticen :-) Og jatakk vil gjerne ha oppsriften av deg hvis jeg kan det :D På forhånd takk, og da mangler jeg bare gode innspill på hvordan jeg skal få i meg nok fett..... proteiner er ikke et problem og er ganske flink til å unngå karb tror jeg men for lite fett, noe jeg alltid har slitt med å få i meg i hvertfall på matsiden :(
I dag ettermiddag kastet jeg all karbomaten jeg har kastet i meg de siste dagene, men nå er det nok. Så nå er alt vekk og jeg føler det var en liten "closure" på min alt for lange sprekk. Og takk til deg solsikke123 for at du pusher meg i riktig retning!
I dag har jeg også vært på trening. Og der slo det meg - det er SÅ irriterende å veie 30 kg mer enn hva man egentlig behøver! Tenk så mye letter og morsommere det å danse hadde vært uten 30 kg overvekt. Så nå skal jeg dyrke min danseglede, og ta koken på disse kiloene. Motivasjonene er på topp, og jeg er klar for å kjempe hardt mot karbo-syget de første par ukene! :-)
Kisser - har litt problemer selv til å finne gode fettkilder, er ganske kresen av meg på mat, så jeg tror ikke jeg heller greier å spise nok fett. Så desverre ingen gode forslag, men jeg leter stadig her på forumet etter noen skulte tips, så om jeg kommer over det, skal jeg si ifra! :-)
Angående energien din solsikke123, så vet jeg ikke helt om jeg heller har merket den store forskjellen forrige gang jeg spiste aktivt lavkarbo i lengre periode. Kanskje den kom så gradevis at jeg ikke merket det? Vet ikke. Men får håpe det bare er en overgangsfase, som snart blir borte slik at energien og overskuddet kommer tilbake!
sjokolademomsen
01-03-11, 08:09
Til å begynne med følte eg at energien var på bånn, spesielt når eg trente. Men no er den tilbake, og eg har null problem med å trene knall hardt :) Har gått på lavkarbo i snart 2 månader, og er kjempe fornøgd med resultatet hittil. Har stagnert litt i vekt, men satser på at det løysner att snart. Leste inne på ketolyse.no at det var vanlig at vekta stoppa opp i ein periode, viss ein trente. Så krysser fingrane for at påskemålet blir nådd :D
Sjokolademumsen: syns nå du har vært veldig flink jeg da :) Har selv vært aktiv på treningssenter siden jul dvs. hver ukedag i ca to timer. Syns også jeg har vært gjennomtenkt på matsiden på tross av at det ikke er like enkelt med en mann som spiser et måltid hjemme i døgnet og en datter med adhd som sliter med maten og IKKE skal ha alt det fettet ol som meg. Må derfor ha henne i tankene hele tiden så jeg er sikker på at hun får i seg mat og riktig mat. Så da sitter mor der da og må ta hennsyn til alle andre enn seg selv som trenger sårt at vekten forsvinner med et anseelig antall kilo :confused: Ikke enkelt har jeg funnet ut:mad:
Heisann og takk for tilbakemelding, skal prøve å få det til sånn at jeg får rettet opp på ticen :-) Og jatakk vil gjerne ha oppsriften av deg hvis jeg kan det :D På forhånd takk
Denne oppskriften har jeg funnet en eller annen plass her på forumet:) Jeg pleier å tredoble - slik at det blir tre brød i slengen. Fine å ha i fryseren:)
Lavkarbobrød 1 stk:
4 egg
1/2 boks Creme Fraiche
1.5 ts bakepulver
4 ss linfrø
60 gr kruskakli
50 gr sesamfrø
45 gr solsikkekjerner
3 ss olje
Kjør i kjøkkenmaskin 1 minutt
Bakepapir i brødform eller bruk silikonform
180 grader - 55 min - nederste rille
Denne oppskriften har jeg funnet en eller annen plass her på forumet:) Jeg pleier å tredoble - slik at det blir tre brød i slengen. Fine å ha i fryseren:)
Lavkarbobrød 1 stk:
4 egg
1/2 boks Creme Fraiche
1.5 ts bakepulver
4 ss linfrø
60 gr kruskakli
50 gr sesamfrø
45 gr solsikkekjerner
3 ss olje
Kjør i kjøkkenmaskin 1 minutt
Bakepapir i brødform eller bruk silikonform
180 grader - 55 min - nederste rille
vet du hvor mange karber det er pr brød?
ca 20 karbo i et brød om jeg ikke har regnet grovt feil..
Hei igjen utolmodig og kanskje og takk for oppskriften. Problemet er bare at det er den samme som jeg fikk av ernæringsspesialist dr. Hexeberg og jeg får så uendelig halsbrand av det brødet :hylgrine: så er det noen der ute som har oppskrift på et annet brød eller tips om hvilke kjøpebrød som anbefales setter jeg pris på det:p:p
Jeg blir også med! Datt av etter en veldig demotiverende periode på Easy Life, mistet helt piffen når alt handlet om pulver. Innmari kvalmt, dyrt og idiotisk, for jeg hadde kommet godt i gang på vanlig lavkarbomat i månedene før jeg fant på det tullet der. Først nå har jeg fått tilbake lysten til å trene, så jeg trener hver dag i en eller annen form, og er i ketose ved hjelp av vanlig lavkarbo. Gleder meg!
avocado, sjekk nicket ditt, så har du en flott fettkilde ;)
Kisser:
Søk på Nannahs oppskrifter!! (oppe i hjørnet) Der fant jeg bl.a snitter til smørbrød! De var gode! Og enkle! :)
Lavkarbobrødet du fikk oppskriften på, får jeg også halsbrann av...Så spiser ikke mye av det.., men mannen liker det veldig godt. Synd - for det er godt på smak da..
Hei igjen utolmodig og kanskje og takk for oppskriften. Problemet er bare at det er den samme som jeg fikk av ernæringsspesialist dr. Hexeberg og jeg får så uendelig halsbrand av det brødet :hylgrine: så er det noen der ute som har oppskrift på et annet brød eller tips om hvilke kjøpebrød som anbefales setter jeg pris på det:p:p
Heisann,
Frida har et deilig Solikke brød på LCHF-bloggen.
http://lchf-bloggen.blogspot.com/2010/01/solsikkebrd.html
Ta en titt der. Hun har også et sesam og oste brød som er fantastisk, og en god kilde til fett er det og =)
http://lchf-bloggen.blogspot.com/2010/01/sesambrd.html
Kanskje noe for deg?
Hei alle sammen.
Da skriver jeg litt her jeg også.
Er en jente på 25 som har endelig tatt vett i meg for å finne meg selv og for å være et godt forbilde for mine barn.
Begynte på lavkarbo 3 januar og har til nå gått ned 7,9 kg.
Vært mye opp og ned i vekt i disse ukene, men klart å holde motivasjonen oppe.
Gleder meg til å bli bedre kjent med alle sammen og så flinke vi alle er:)
Hei til dere nye, og velkommen! :-)
Nå er jeg helt og holdent på banene igjen, virkelig god følelse i magen. Ikke oppblåst og kvalm, men passe mett og frisk!
Har ikke turt å gå på vekten enda, er litt redd for å se et høyere tall en jeg noen gang har sett før!! Så jeg tror jeg venter til mandagen, og veier meg ukentlig fra da.
Men en ting som skremmer meg virkelig, er hvor lite oppmerksom jeg er. I påsken i fjor veide jeg 10 kg mindre enn i dag, og jeg har ikke merket oppgangen i det heletatt før nå de siste ukene. Mine klær har blitt en god del trangere, og ansiktet rundere. Men likevel ser jeg det først 10 kg for sent. Og det er den verste følelsen som finnes omtrent, det å kjenne at klærne krymper rundt deg. Nei, nå er det virkelig min tur til å krympe. Har en del karboabstinenser i dag, slik at jeg har gått å tygget på tyggis. Men det er vel egentlig heller ikke så bra, eller hva? Jeg tenker jeg kan spise tyggis nå i overgangsfasen, men så kan jeg heller prøve å slutte med det også når jeg er litt mer trygg på meg selv og kostholdet.
Ha en god kveld alle sammen!
sjokolademomsen
03-03-11, 09:58
Meiner å ha lest at tyggis inneheldt ein del karbohydrat, men kor masse det er i kvar tyggis husker eg ikkje. Men ein tyggis kan vel ikkje skade så mykje
sjokolademomsen
03-03-11, 19:56
Såg på ei pakke med tyggis i dag. 1 gram pr tyggis, så var ikkje så gale som eg trudde.
Jeg går ikke ned i vekt jeg. Har ikke gått ned på flere uker. Gikk ned første og andre uken bare :( sa 4-5 kg til sammen
Driver og må forsvare meg selv til alle, fordi jeg lever på denne feite kosten - for å gå ned i vekt ..... og så går jeg ikke ned i vekt :(
har fremdeles 54 kg å gå ned :( Og nå er det gått et par måneder alt. Håpet var at jeg kanskje gikk ned 4-5 kg i mnd, og fikk tatt av 30 kg til sommeren.... men neida.
Jeg blir skikkelig demotivert av dette. Hører og leser om alle andre som går ned så masse måned for måned ..... Jeg gjør sikkert noe helt feil .
Å, 1 g pr tyggis, ja det er vel ikke så galt om man spiser en om dagen - men jeg er litt tyggis-oman. Så 1 tyggis, blir gjerne 5 stk - på en gang, flere ganger om dagen. Så nå har jeg pakket vekk tyggisene (og jeg som kjøpte så mange pakker forleden). Ikke noe mer tyggis på meg nå.
Kanskje - kjenner til det der med å skulle forsvare hvorfor man spiser slik man gjør, det at man faktisk kan gå ned ved å spise mye fett, og dermed ikke går ned i vekt. Det er så skuffende, og så føler man seg så dum i andres øyne. Jeg har heller ikke hatt det så "lett" å gå ned i vekt, så nå har jeg begynt å være veldig nøye på å kun spise når jeg er sulten, ikke småspise noe på kvelden og slikt. Tror det er det som ødelegger for meg, rett og slett for mye energi som kommer inn.
Men har enda ikke gått på vekten. Synes mandager er veldig greie å ha som veiedag, så jeg venter nok til da.
Jeg går ikke ned i vekt jeg. Har ikke gått ned på flere uker. Gikk ned første og andre uken bare :( sa 4-5 kg til sammen
Driver og må forsvare meg selv til alle, fordi jeg lever på denne feite kosten - for å gå ned i vekt ..... og så går jeg ikke ned i vekt :(
har fremdeles 54 kg å gå ned :( Og nå er det gått et par måneder alt. Håpet var at jeg kanskje gikk ned 4-5 kg i mnd, og fikk tatt av 30 kg til sommeren.... men neida.
Jeg blir skikkelig demotivert av dette. Hører og leser om alle andre som går ned så masse måned for måned ..... Jeg gjør sikkert noe helt feil .
Måler du deg?
Da jeg gikk på EasyLife (vet det ikke er det samme som ketolysekuren :)), da gikk ikke jeg ned i nærheten av hva jeg hadde forventet etter å lest flere EasyLife blad. Men, jeg krympet mange cm rundt livet :)
ja jeg måler meg og har gått ned litt rundt håndleddene og litt rundt magen, men det virker som om magen heller har seget nedover, hehe. Valken har liksom blitt større.
Jeg har tenkt å prøve å spise skaldeman 50+ nå i et par måneder. I håp om at det skal få igang et vakttap. Så da gjelder det å holde seg innenfor 3 g karbo pr måltid. Er virkelig motivert for det! Og har virkelig troen på at det skal løsne kiloene. Da skal jeg også holde meg helt unna søtningsmiddel tenker jeg. Nå er det hardkjør fram mot sommeren. Vet jo at det fungerte for meg i fjor, så da håper jeg at det fungerer for meg i år også.
Håper dere har hatt en flott helg!! :-)
da blir det veiing i morgen, gleder meg til å komme ordentlig igang igjen!
Har en del karboabstinenser i dag, slik at jeg har gått å tygget på tyggis. Men det er vel egentlig heller ikke så bra, eller hva? Jeg tenker jeg kan spise tyggis nå i overgangsfasen, men så kan jeg heller prøve å slutte med det også når jeg er litt mer trygg på meg selv og kostholdet. Ha en god kveld alle sammen!
Tyggis inneheld visstnok søtstoff som er bra for tennene men ikkje for resten av kroppen.
men bra for tennene er ikke bra nok om det ikke er bra for kroppen - så da er det adios tyggis! :-) :-)
og forresten, ost (meieriprodukter) er jo en kjent vektstopper, men så lurer jeg på om gräddost går under den kategorien også? Vet jo at det en en ost, men siden den har så høyt fettinnhold og ikke det høye proteinninholdet som andre oster har? For det en noe jeg kunne godt ha spist en del av (ca 100 g daglig) fremover på skaldemanskostholdet, så derfor håper jeg at det ikke er en stopper for meg.
Jeg har tenkt å prøve å spise skaldeman 50+ nå i et par måneder. I håp om at det skal få igang et vakttap. Så da gjelder det å holde seg innenfor 3 g karbo pr måltid. Er virkelig motivert for det! Og har virkelig troen på at det skal løsne kiloene. Da skal jeg også holde meg helt unna søtningsmiddel tenker jeg. Nå er det hardkjør fram mot sommeren. Vet jo at det fungerte for meg i fjor, så da håper jeg at det fungerer for meg i år også.
Håper dere har hatt en flott helg!! :-)
da blir det veiing i morgen, gleder meg til å komme ordentlig igang igjen!
Hvordan i alle dager skal du vite at du spiser bare 3 gram karber pr måltid da?? Det er jo karber i alt mulig, er vel ikke lett å lage mat som ikke får mer enn tre karber?
Skaldeman 50+ går ut på å spise kjøtt og fett med noe grønt som pynt. Det er derfor det er mulig å holde det lave karbnivået. Men jeg er veldig glad i grønnsaker, så denne ekstreme varianten skal jeg nå holde i minimum 3 måneder, for så å se hvordan vektnedgangen er, så får jeg se hva jeg gjør videre derifra, om jeg fortsetter eller øker i karber :-)
Skaldeman 50+ går ut på å spise kjøtt og fett med noe grønt som pynt. Det er derfor det er mulig å holde det lave karbnivået. Men jeg er veldig glad i grønnsaker, så denne ekstreme varianten skal jeg nå holde i minimum 3 måneder, for så å se hvordan vektnedgangen er, så får jeg se hva jeg gjør videre derifra, om jeg fortsetter eller øker i karber :-)
men, betyr 50+ at man spiser over 50 gram karber om dagen?? Dette er jo masse i forhold til 15 gram på ketolysekuren:confused:
Nei, 50+ betyr bare at man har mye overvekt som skal vekk, over 25 kg omtrent. Nå husker jeg ikke helt (lenge siden jeg har lest bøkene hans) men det finnes også 25+ og 10+, da 50+ er for de med mest overvekt, minst karbo (altså 3 g pr måltid), 25+ for de som vil ta det litt roligere eller har litt mindre enn den forrige kategorien de vil vekk med, litt mer karbo (6 g pr måltid), og 10+ en moderat variant (9 g karbo, husker ikke helt).
Nei, 50+ betyr bare at man har mye overvekt som skal vekk, over 25 kg omtrent. Nå husker jeg ikke helt (lenge siden jeg har lest bøkene hans) men det finnes også 25+ og 10+, da 50+ er for de med mest overvekt, minst karbo (altså 3 g pr måltid), 25+ for de som vil ta det litt roligere eller har litt mindre enn den forrige kategorien de vil vekk med, litt mer karbo (6 g pr måltid), og 10+ en moderat variant (9 g karbo, husker ikke helt).
Jeg har rundt 50 kg som skal av. kanskje jeg burde lese litt om skaldemann da :-)
Jeg blir skikkelig demotivert av dette. Hører og leser om alle andre som går ned så masse måned for måned ..... Jeg gjør sikkert noe helt feil .
Det hørtes rart og forstår godt at det er demotiverende. Hvor mange karber legger det opp til å spise om dagen? Har du sjekket at det ikke er noen hull i gjerdet som holder karboene ute (skumle produkter som juice, melk, øl :p)?
Ikke gi opp, det kommer og husk å ha med hode på ferden - være positiv og offensiv i tanker og handlinger, og ikke la andres mistro påvirke deg.
Jeg skal prøve fremmover med mindre fløte, rømme og CF. Kan hende det er det som stopper det opp. Og så prøve å få litt mer grønnsaker.
Oi, nå var det en stund siden jeg har vært her inne. Har hatt en veldig travel uke, men likevel holdt med helt til kostholdet. Er virkelig godt å være helt igang i gjen, og da ha en bestemt retning man følger presist, og ikke bare sånn mixer den slev synes jeg. Føler meg mye mindre oppblåst, og letter rett og slett. Så jeg er veldig spent på vekten på mandag. Håper det går fint med alle dere andre her! :-) Gleder meg til veiedag!
Tirililltove
11-03-11, 18:41
Kan anbefale skaldemanns bok, det gir mer forståelse og gode råd.
Men Kansjke, du dropper fett og legger til karber, er ikke det bort fra ketolyse ?
Så flott Avokado at du er på den riktige sti igjen, føles sikkert godt.
Jeg har så godt av denne maten, kjenner kroppen er fornøyd, men synes jo som de fleste at kiloene skulle rase av:) men det tok tid å få dem på, så får vel prøve og ta det rolig.
Men det blir mer skaldemanns 50+ så ser jeg hva som skjer, er nok ganske der allerede.
Hvor er der alle, går det bra?
Kan anbefale skaldemanns bok, det gir mer forståelse og gode råd.
Men Kansjke, du dropper fett og legger til karber, er ikke det bort fra ketolyse ?
Så flott Avokado at du er på den riktige sti igjen, føles sikkert godt.
Jeg har så godt av denne maten, kjenner kroppen er fornøyd, men synes jo som de fleste at kiloene skulle rase av:) men det tok tid å få dem på, så får vel prøve og ta det rolig.
Men det blir mer skaldemanns 50+ så ser jeg hva som skjer, er nok ganske der allerede.
Hvor er der alle, går det bra?
Tja, for mye fløte og slikt er jo partyustoppere, så derfor tenkte jeg prøve å begrense det for å se om vekten går nedover.
Jeg tror min kropp kun vil gå ned i vekt om jeg spiser skaldeman 50+, for i dag når jeg gikk på vekten viste den 91,2 kg, så det var en oppløftning! Men jeg tror ikke at den vekten på mandag var reel egentlig. For da i ca 1 uke i forveien hadde jeg annenvær dag spist lavkarbo - høykarbo, slik at jeg tror jeg samlet veeeldig mye vann (var i hvert fall veldig oppblåst). Men jeg håper nå at om jeg holder med til dette kostholdet i minimum 3 måneder eller halverer overvekten, slik som skaldeman sier, slik at jeg går ned en del i vekt! :-)
Tirililltove - så lenge det holder en viss regelmessighet over lang tid vekttapet ditt, så går det jo riktig vei :-) det er jo mye bedre enn å ikke komme noen vei!
Håper også for deg kanskje, at du finner det kostholdet som din kropp går ned i vekta av. Jeg har selv brukt mye tid på å finne det ut selv, så det er ikke alltid så lett! Men det er fint du prøver ulike ting/sammensetninger, så finner du nok ditt kosthold også snart! :-)
solsikke123
14-03-11, 02:40
Jeg synes jeg er så flink jeg....
Så utrolig store endringer jeg har gjort i forhold til godteri og alt, også går det bare så usigelig tregt....
Høres ut som skaldeman kan være noe....må lese om det imorgen:)
Gratulerer avokado...hvor mange kg ble det egentlig?
Det med å finne mengden karbohydrater osv i forhold til at egen kropp skal gå ned i vekt, det er vanskelig. Jeg også har brukt mye tid på å prøve ulike retninger innen lavkarbo. Men stå på, så kommer nok resultater tilslutt! :-)
i dag viste vekten 90,8 kg. Det er godt, så er det ikke så lenge til jeg er under 90 kg. Men forrige mandag veide jeg 95,5 kg, men det er absolutt ikke realistisk. Kan gå med på at jeg veide noe rundt 93 kg - for jeg har kvittet meg med mye overflødig vann disse dagene. Så jeg vet virkleig ikke hvordan det har gått for seg. Men men, nå veier jeg i hvert fall 90,8 kg, så får vi se hva det blir neste uke :-)
Lykke til videre solsikke!!
Tirililltove
14-03-11, 13:25
Takk for oppmuntrende ord Avokado,
Og fantastisk resultat du har fått!
jeg skal også ned over 30 kg, har prøvd før men ga opp, men nå er jeg her igjen etter å ha sett noen forferdelige bilder av meg selv. så nå MÅ jeg bare ned
Tirililltove
14-03-11, 13:39
jeg skal også ned over 30 kg, har prøvd før men ga opp, men nå er jeg her igjen etter å ha sett noen forferdelige bilder av meg selv. så nå MÅ jeg bare ned
Ja bilder kan være en vekker :eek:
Gled deg til all den gode maten du kan spise, istedet for sultekurer.
ja er mye god mat, men av en eller annen grunn så blir jeg så fort matlei. men skal lage disse knekkebrødene se om det kan hjelpe til litt....
ruslepølsa
15-03-11, 12:36
Får vel slenge meg inn jeg å.
Som Biggy har jeg mer en nok å ta av (50kg++)
Men har fått en god start på første uka med -3.5 Kg (tirsdag til Søndag)
Driver fortsatt å finjustere kostholdet litt denne uken.
må nok litt ned på proteiner og opp med litt fett da jeg også har startet med Svømming(1600-2000meter pr dag) 5 dager i uken.
Har alt merket de veldig posetive effektene av lav karbo.
Blodsukkeret mitt har stabilisert seg på 5.0-6.5(topper seg på 6.5)
Sover bedre. (kona mener jeg også snorker lavere)
Strammet inn ca 8 cm på belte og det er fortsatt litt slapt (satt akkuratt perfekt før jeg startet.
Masse mere energi.
Om det kommer kun av lavkarbo eller av trenging også vet jeg ikke men dette er ikke noe jeg kommer til å gi opp med det første.
Lykke til alle andre her inne også. Alltid hyggelig å se at andre også klarer å nå sine mål.
Hilsen Ruslepølsa
Kokken Tor
15-03-11, 13:53
Jeg går ikke ned i vekt jeg. Har ikke gått ned på flere uker. Gikk ned første og andre uken bare :( sa 4-5 kg til sammen
Driver og må forsvare meg selv til alle, fordi jeg lever på denne feite kosten - for å gå ned i vekt ..... og så går jeg ikke ned i vekt :(
har fremdeles 54 kg å gå ned :( Og nå er det gått et par måneder alt. Håpet var at jeg kanskje gikk ned 4-5 kg i mnd, og fikk tatt av 30 kg til sommeren.... men neida.
Jeg blir skikkelig demotivert av dette. Hører og leser om alle andre som går ned så masse måned for måned ..... Jeg gjør sikkert noe helt feil .
Vel, eg har nok samme utfordring som deg mht antall kilo. Eg har berre vore nøydd å innsjå at dette vil ta tid! Eit år, kanskje meir... Tidlegare har eg alltid hatt det frykteleg travelt, med det resultat at ein tek til å lure seg sjølv. Fellene er mange:
Trappe ned inntak av vatn fleire dagar før veging, osv..)
Gå på vekta kvar dag; har ein då spist noko ekstra saltholdig eine dagen kan ein fort binde ein kilo vatn i kroppen (Demotiverande!!)
Til slutt tek resultata til å utebli som ein følge av at ein vert meir og meir sliten og demotivert.
Sjølv trur eg det er totalsituasjonen som vert avgjerande. Med det tenker eg både på kosthaldet og fysisk aktivitet. Etterkvart som ein har blitt tyngre og tyngre, har dørstokkmila blitt lenger og lenger...! Du skreiv ikkje noko om fysisk aktivitet. Behovet for aktivitet er nok litt individuelt, men eg ser at eg dei siste vekene har gått ned ca 1 kg i snitt per veke (Har då trena ein heil del...!). Eg hadde meg nokre litt demotiverande veker no vinter der vekta sto stille i nesten tre veker; her berga eg meg på målbandet som viste framgang - Når det gjeld mitt forhold til trening så viser eg her til journalen min; "Laust og meiningslaust frå Kokken Tor"
Når det gjeld kosthaldet er det viktig å sette seg inn i kva som er av karbohydratar i dei einskilde matvaretypene. Dette tek gjerne litt tid i starten, men etterkvart går det av seg sjølv. Det er meir unntaksvis at ein no finn fram kjøkkenvekta. No er det ikkje alt av karbohydrater ein treng vere livredd for (fiber), og matvaremerkinga har blitt betre dei siste åra ved at stadig fleire produkt spesifiserer kor mykje av karbohydratane som er sukkerarter (Anyone; veit nokon om dei tek stivelse med i denne berekninga?)
Dette er sjølvsagt ingen fasit på korleis ting skal gjerast, men tidsfaktoren trur eg er relativt universell. Lukke til vidare! :)
Jeg skal ned totalt 45 kg. Var egentlig en håpløs oppgave, men nå er jeg virkelig på vei mot målet. En eller annen gang til sommeren veier jeg 80kg, og det gleder jeg meg veldig mye til :D
Jeg har vansker med å se meg selv 40-50 kilo lettere, ser nok fortsatt på det som en ønskedrøm, men klarer ikke å visualisere det.
Tror det er litt viktigt, for å kunne oppnå målet mitt. Andre som har det slik?
Har ikke orka å skrive opp maten de siste dagene, men må visst skjerpe meg, er litt sånn demotivert for tida....:mad:
Vel, eg har nok samme utfordring som deg mht antall kilo. Eg har berre vore nøydd å innsjå at dette vil ta tid! Eit år, kanskje meir... Tidlegare har eg alltid hatt det frykteleg travelt, med det resultat at ein tek til å lure seg sjølv. Fellene er mange:
Trappe ned inntak av vatn fleire dagar før veging, osv..)
Gå på vekta kvar dag; har ein då spist noko ekstra saltholdig eine dagen kan ein fort binde ein kilo vatn i kroppen (Demotiverande!!)
Til slutt tek resultata til å utebli som ein følge av at ein vert meir og meir sliten og demotivert.
Sjølv trur eg det er totalsituasjonen som vert avgjerande. Med det tenker eg både på kosthaldet og fysisk aktivitet. Etterkvart som ein har blitt tyngre og tyngre, har dørstokkmila blitt lenger og lenger...! Du skreiv ikkje noko om fysisk aktivitet. Behovet for aktivitet er nok litt individuelt, men eg ser at eg dei siste vekene har gått ned ca 1 kg i snitt per veke (Har då trena ein heil del...!). Eg hadde meg nokre litt demotiverande veker no vinter der vekta sto stille i nesten tre veker; her berga eg meg på målbandet som viste framgang - Når det gjeld mitt forhold til trening så viser eg her til journalen min; "Laust og meiningslaust frå Kokken Tor"
Når det gjeld kosthaldet er det viktig å sette seg inn i kva som er av karbohydratar i dei einskilde matvaretypene. Dette tek gjerne litt tid i starten, men etterkvart går det av seg sjølv. Det er meir unntaksvis at ein no finn fram kjøkkenvekta. No er det ikkje alt av karbohydrater ein treng vere livredd for (fiber), og matvaremerkinga har blitt betre dei siste åra ved at stadig fleire produkt spesifiserer kor mykje av karbohydratane som er sukkerarter (Anyone; veit nokon om dei tek stivelse med i denne berekninga?)
Dette er sjølvsagt ingen fasit på korleis ting skal gjerast, men tidsfaktoren trur eg er relativt universell. Lukke til vidare! :)
Takk for oppmuntring :-)
jeg prøver å få en tur hver dag, omtrent en halv time, og så trener jeg litt øvelser for å stramme inn magen, og for å styrke ryggen.
solsikke123
15-03-11, 19:41
WAAAAW avokado, så fantastisk!!!!
Selvfølgelig er det vann også, men det er jo ikke bare det...utrolig!!
Jeg begynte å følge ditt eksempel i går, så det blir ganske spennende til mandag.
Det blir nok ikke like gøy som for deg, jeg har ikke skeia ut så mye i det siste, men krysser fingrene for litt positiv feedback fra vekta..
Jeg merker at det ikke funker særlig bra for meg med litt utskeielser om det er knekkebrød, soya eller sukkerfritt godis. Jeg går ikke opp, men det går tregt.
Det er ikke særlig motiverende.
8 hakk på beltet er motiverende:)
Og økt energi....
den får ikke jeg...
Hodepine er vanlig i starten.
Jeg har hatt mye hodevondt de siste årene, men ikke etter noen uker på lavkarbo..
snodig..
Har fremdeles mye vann i kroppen. Andre som plages med det?
Hei og velkommen dere nye :-) Ser at dere er godt i gang allerede, så gratulerer så mye med det! Blir spennende å følges til sommeren og videre, er vledig spent på hvilke resultater vi kommer til å få! :-)
Jeg trives veldig godt på skaldeman 50+, er så fornøyd, og jeg merker veldig godt at det er akkurat den perfekte kosten for meg å gå ned i vekt på! Virkelig deilig å bare skulle tenke på "hva man skal ha til mat" 3 ganger daglig (2 ganger daglig i helgene), elsker det! Men jeg må å si jeg gleder meg veeeldig til jeg kan ha litt mer grønnsaker, er så vledig glad i grønnsaker. Men jeg vet jo at jeg ikke går ned i vekt da, så nå er det snakk om 6 måneder kanskje, og om jeg greier å holde fokus og spise slik jeg gjør nå - kan jeg da til høsten begynne å spise litt mer moderat LCHF med masse deilige grønnsaker :-)
Stå på allesammen! :-) Ha en fin kveld!
..tror jeg skal steke meg bacon når jeg blir sulten snart, elsker bacon - finnes det noe bedre? (pluss at jeg bor i danmark, og her er det ganske andre priser på bacon enn i norge!!)
Takk solsikke - håper du ser en forandring på vekta på mandag!! Krysser fingrene for deg jeg også :-)
Hei allesammen! Er det flere av dere som tenker å holde dere helt vekk fra høykarbo-mat i påsken? I fjor var det nemlig i påsken at det sa helt stopp for meg etter at jeg en kveld hadde spist godteri og pizza. Så jeg har den erfaringen ganske tydelig i bakholdet, og vil ikke miste vektnedgangen min igjen. Så jeg har veldig lyst til å holde med til det jeg spiser nå, men vet jo at det blir vanskelig. Tenkte å finne ut hva for noen desserter eller noe slikt jeg kan lage meg om det dukker opp et kaffeselskap. Men siden jeg kjører skaldeman 50+ er det ikke så mye rom for søte ting. Men jeg tenkte kanskje på å lage gele av funlight, kanskje med noe krem ved siden av (bare en lite klump).. eller noe med stivpiskede eggehviter.. tror jeg skal se litt rundt på oppskriftstrådene her nå, slik at jeg vet hva mine muligheter er når jeg står oppi situasjonen.
Men, når jeg da kommer til norge til påsken (bor i århus) så gleder jeg med veeeldig til å spise spekepølse/ølpølse (fra rekdal) og den bacongull'e fra maarud(?) for det er to ting jeg savner i danmark! :-)
Hei alle sammen!
Jeg er ny her og skal ned minst 30 kg. Har enda mer å ta av etter det så jeg vet hva jeg skal gjøre i tiden framover. Jeg har ikke noe mål om å rase ned i vekt, men håper jeg etterhvert merker nedgangen. Jeg har brukt en uke på å trappe ned og hittil tre dager på kun lavkarbo og nedgangen er på 1,5 kg hittil. Jeg er kjempefornøyd.
Gleder meg til å bli bedre kjent med dere.
Hei alle sammen!
Jeg er ny her og skal ned minst 30 kg. Har enda mer å ta av etter det så jeg vet hva jeg skal gjøre i tiden framover. Jeg har ikke noe mål om å rase ned i vekt, men håper jeg etterhvert merker nedgangen. Jeg har brukt en uke på å trappe ned og hittil tre dager på kun lavkarbo og nedgangen er på 1,5 kg hittil. Jeg er kjempefornøyd.
Gleder meg til å bli bedre kjent med dere.
Velkommen og for en bra start:)
Tirililltove
17-03-11, 12:06
Å nei, påskegodt er historie. D.v.s, jeg skal lage andre varianter etterhvert, som passer dette kostholdet.
Har laget kokosmakroner, egg kosmasse, Cocosa og sukrin, ble velment Goæ og saftige, ikke tørre julekaker :)
Pikekyss av eggehviter med litt sukrin. Også gode, men jeg har servert andre, da jeg akkurat nå holder meg til 50 +
Tirililltove
17-03-11, 12:07
Idag har jeg nådd 1. Delmål :D
Under 30 i B M I !!!!!
Gratulrer så mye Tirililltove!! :-) Gleder meg også veldig mye til jeg kommer dit, men det er nok en stund igjen enda! :-)
:heia: Gratulerer masse Tirililltove!!!! :heia:
Idag har jeg nådd 1. Delmål :D
Under 30 i B M I !!!!!
*liker*
Idag har jeg nådd 1. Delmål :D
Under 30 i B M I !!!!!
gratulere :):)
Idag har jeg nådd 1. Delmål :D
Under 30 i B M I !!!!!
grattis:D:D:D
Tirililltove
18-03-11, 13:00
Takk alle sammen:)
Fredagen er snart over, og dermed nærmer neste veiedag seg. Jeg er veldig spent, og gleder meg litt egentlig. Har i dag spist omelett i masse smør og med gräddost til frokost (8-tiden) , så en sen lunch (15-tiden) med 50 g spinat, kalkunkjøtt, 1 avocado, men masse majones på! Og er enda ikke i nærheten av å være sulten. Så da blir det nok de to måltidene i dag :-)
Nå steker jeg kyllingfile'er med spinat og sennep i ovnen, så det er klart og bare trengs å varmes opp til lunch eller noe i morgen.
Jeg begynner å se litt mer konturer i ansiktet nå, og det liker jeg veldig godt. Har en bukse i skapet som jeg tror skal passe når jeg kommer rundt 87 kg, så det gleder jeg meg til! Men første delmål om å komme under 90 kg, håper jeg på å nå på mandag! :-)
Hva gjøre dere i kveld? Og hva er en typisk matdag for dere?
Det er kanskje vanskelig å ikke bli så utålmodig, men jeg tror det er det som er the key for å holde ut. Før holdt jeg meg mest mulig inne fordi det var stress for meg å være ute blandt folk da jeg konstant tenkte på hva andre tenkte om meg, jeg følte meg ubeskrivelig uvel i min egen kropp.
Nå er jeg enda litt over 30 kg overvektig, men tanken på at jeg faktisk gjør noe med det hjelper meg helt ekstremt mye! Prøv å vær positiv. Tenk at sånn som du ser ut nå, vil endre seg hvis man bare holder seg til kuren :D
solsikke123
20-03-11, 19:12
Gratulerer Tirililltove.
(skrev jeg navnet litt feil nå, kanskje?)
Ingen påskekose her i gården. Det funker IKKE....
Lite som skal til for å klusse til hele greia.
Jeg er veldig på skaldeman 50+ NÅ.
Jeg ser at problemet er at jeg hele tiden har belønningssystemer i hodet, kjappere enn det jeg er bevisst.
Bare litt av ditt og litt av datt. Hele tiden på søken etter tillatte godbiter, og belønninger.
Det blir derfor ganske ryddig å gjøre som skaldeman, merker jeg....
Spiser ikke så spennende mat, går mest i det samme, men da vet jeg hva som er dagens mat, og jeg driver ikke og tenker og tenker på hva godt jeg kan få i meg.
Anbefaler dette til de som synes det går tregt, jeg ser at det er skjedd litt på vekta nå.:)
Og veldig smart å lese her inne når suget kommer og i annen litteratur om lavkarbo...
Gleder meg til jeg er under 30 i BMI, nåer det vel 32...
Vår herlige vår!!!!
Solsikkehilsen
Veiedagen er kommet! I dag stoppet vekta på 89,5 kg! Under 90 kg - jippi! Nå er det bare 7,5 kg til min andre delmål :-)
Er det flere her som har veiedag i dag?
Tirililltove
21-03-11, 12:49
Veiedagen er kommet! I dag stoppet vekta på 89,5 kg! Under 90 kg - jippi! Nå er det bare 7,5 kg til min andre delmål :-)
Er det flere her som har veiedag i dag?
Gratulerer, nå er du på vei i full fart:)
Er det ikke godt å se atvdet fungerer?
Jeg har veiedag hver dag, en uvane/vane jeg etterhvert må venne meg av med. Bruke klærne som løsner rundt meg kansje :D fin måle metode det og.
Jeg har også små delmål og det er hver kilo ;)
Tirililltove
Gratulerer, nå er du på vei i full fart:)
Er det ikke godt å se atvdet fungerer?
Jeg har veiedag hver dag, en uvane/vane jeg etterhvert må venne meg av med. Bruke klærne som løsner rundt meg kansje :D fin måle metode det og.
Jeg har også små delmål og det er hver kilo ;)
Tirililltove
Ja klærne er en fin ting å måle med. Jeg har nettopp begynt på aktiv sykemelding og i dag fikk jeg endelig være med i produksjon på kjøkkenet. Drittlei av kontorarbeid nå altså! :p Og da jeg tok på meg kokkeklærne(som jeg ikke har brukt på ganske mange måneder), var de for store! Så nå må jeg få mindre klær, neste gang jeg skal på jobb ^^ Fantastisk følelse :D
Tirililltove
21-03-11, 15:41
Ja var det ikke herlig, en seier det når klærne blir for store.
Fik på en bukse jeg ikke har fått på på et par år, og den gikk igjen, men litt buheng over kanten ennåå:D så vent litt til, men fikk den ikke over lårene sist jeg forsøkte. Det går i cm selv om kiloene ikke " raser" av, men det er jo bedre for huden å følge med når det ikke går for fort sier ekspertene.;)
Stå på alle sammen
Ja var det ikke herlig, en seier det når klærne blir for store.
Fik på en bukse jeg ikke har fått på på et par år, og den gikk igjen, men litt buheng over kanten ennåå:D så vent litt til, men fikk den ikke over lårene sist jeg forsøkte. Det går i cm selv om kiloene ikke " raser" av, men det er jo bedre for huden å følge med når det ikke går for fort sier ekspertene.;)
Stå på alle sammen
Jo, det var deilig! For å si det slik; kokkejakka som føltes som et pølseskinn tideligere hang og slang, og buska som passet perfekt, var for stor og jeg måtte holde på den, for at den ikke skulle falle av. :p Jippi, nå fikk jeg motivasjonen jeg trengte altså! ^^
Så ja, det er noe du kan bruke i stedet for vekt om du føler det går litt tregt. En motivasjonsfaktor også, i mitt tilfelle! Har deppet litt over sakte nedgang de siste ukene, men halleminn! Jeg ser endelig forskjell! Og som du sier; det er jo bedre for huden å følge med når det ikke går for fort sier eksperten.
Me e goe! :D
Har veiedag i dag. Har vært syk og verken drukket eller spist riktig. Kroppen tviholdt på kg og jeg gikk opp 1,5 kg enda jeg var i ketose. Må ærlig innrømme at jeg ble veldig skuffa og håper det løsner neste uke.
Snorkfroken76
22-03-11, 13:07
Har veiedag i dag. Har vært syk og verken drukket eller spist riktig. Kroppen tviholdt på kg og jeg gikk opp 1,5 kg enda jeg var i ketose. Må ærlig innrømme at jeg ble veldig skuffa og håper det løsner neste uke.
Så kjedelig! men godt du er bra igjen da:) Krysser fingrene for at du får igjen med litt ekstra i minus denne uka! Lykke til!:)
Har veiedag i dag. Har vært syk og verken drukket eller spist riktig. Kroppen tviholdt på kg og jeg gikk opp 1,5 kg enda jeg var i ketose. Må ærlig innrømme at jeg ble veldig skuffa og håper det løsner neste uke.
Skjønner godt at du er skuffa ja. Det løsner nok, skal du se.
Tirililltove
24-03-11, 10:47
Kroppen har nok med å få deg frisk. En helt naturlig reaksjon fra vårt perfekte system, når vi foret det riktig.
Du får det nok igjen senere.
Tirililltove
24-03-11, 10:50
Hadde vært fint med desimaler og ikke bare hele kilo på tickeren min, noen som akn hjelpe?
Kroppen har nok med å få deg frisk. En helt naturlig reaksjon fra vårt perfekte system, når vi foret det riktig.
Du får det nok igjen senere.
Regner med det. Ville gi opp, men "klarer" ikke å spise høykarbo igjen.
Hadde vært fint med desimaler og ikke bare hele kilo på tickeren min, noen som akn hjelpe?
Prøv å bruk punktum isteden for komma. :)
Tirililltove
24-03-11, 23:41
Takk, det var punktum som var tingen!
solsikke123
28-03-11, 12:23
hallooooo
Her er det stille om dagen...
HVordan går det med dere?
Jeg har gått ned en kg denne uken, så det er bra:)
Hvor mye smør spiser dere om dagen?
Hei. Ja, nå har jeg også vært litt stille disse dager, men det er fordi det har vært veeeldig travelt på skolen.
Men nå er jeg en kort tur i oslo (bor jo vanligvis i århus), og selv om det er mandag så har jeg ingen vekt å veie meg på her. Jeg er veldig spent, og gleder meg litt til å komme hjem til vekten :-p
Angående hvor mye smør jeg spiser daglig, har jeg ikke noe tall på det, desverre.
Håper det går bra med dere andre :-)
Gratulerer så mye med en flott vektnedgang, solsikke!! :-D
Her står det stille desverre.
Smør, det går en pakke i uken, noen ganger må jeg begynne på en ting, spørst hva jeg lager og slikt.
solsikke123
28-03-11, 20:38
Hei Kanskje
så forferdelig kjedelig.
Jeg var der selv, og det er så demotiverende.
Har du sjekket alt du spiser på diett.no?
Og har du prøvd skaldeman50+?
Det hadde stått gruelig still lenge for meg, men hjalp med skaldeman.
Jeg prøver også å begrense kalorier, men det blir jo fort over 2000...pga smøret...
Jeg har dog droppet alt av grønnsaker, og spiser sjeldent salat og synes det er greit.
Må ha fløte/rømme, men har nok begrenset meg med det endel og.
Diett.no har hjulpet masse, fikk meg noen overraskelser der. Også er det litt artig å ha oversikten på alt der.
Jeg har holdt på i snart 3 mnd, og merker først nå litt forbedring i energi og lignende...
håper du ser resultater snart:)
Nå er jeg hjemme igjen. Og når jeg gikk på vekten i morrest, ble jeg veldig overrasket. Den stoppet på 89,9 kg!! Jeg som har fulgt skaldeman 50+ slavisk de dagene jeg har vært i oslo, skjønner ingenting nå. Men det skal sier jeg spiste en god del spekepølse i går, og bacongull.. men jeg føler ikke at jeg har så mye vann i kroppen heller. Veldig kjedelig. Men jeg skal ikke få helt panikk. Får se hva vekten viser på mandag.
Hvordan går det med dere andre? :-)
Tirililltove
01-04-11, 13:29
Hei igjen Avokado, 400 gram er jo ingenting, det kan være vann, eller litt andre dovaner på tur? Stå på og du får det igjen at du har fortsatt selv på tur, det er bra GJORT AV DEG!
Jeg går ofte litt opp og ned før kroppen slipper taket og går ned, så lenge det er noen hundre gram, venter jeg bare. Så langt har det fungert, det går litt ujevnt,men nedover.Hele 9 kilo nå, fantastisk, har ikke skjedd på mange år, har som regel klart og sulte meg ned 3 kilo og så opp, gjerne med en kilo ekstra opp, slik har vekten økt og økt.
Nå ser jeg lysere på min fremtidige kropp:) Til påske skal jeg spandere noen nye klær, har nok i skapet som burde passe nå, men synes jeg fortjener det - som det sies i reklamen:rolleyes:
Hei Kanskje
så forferdelig kjedelig.
Jeg var der selv, og det er så demotiverende.
Har du sjekket alt du spiser på diett.no?
Og har du prøvd skaldeman50+?
Det hadde stått gruelig still lenge for meg, men hjalp med skaldeman.
Jeg prøver også å begrense kalorier, men det blir jo fort over 2000...pga smøret...
Jeg har dog droppet alt av grønnsaker, og spiser sjeldent salat og synes det er greit.
Må ha fløte/rømme, men har nok begrenset meg med det endel og.
Diett.no har hjulpet masse, fikk meg noen overraskelser der. Også er det litt artig å ha oversikten på alt der.
Jeg har holdt på i snart 3 mnd, og merker først nå litt forbedring i energi og lignende...
håper du ser resultater snart:)
Hei :-)
Jeg har begynt å legge inn alt på Diett.no. bortsett fra vaniljedråper, kakao og søtning, men jeg bruker veldig lite av det.
har begrenset meg både med grønnsaker og med fløte/romme osv.
Vekten viste 1 kg ned i går !!!!! Håper det nå begynner å gå nedover, at jeg er på vei ned av platået som jeg har stått på :-)
Gratulerer med 1 kg ned, kanskje! :-)
Jeg for min del, har falt for karbofristelsen. Så i går hadde jeg en skikkelig sprekk. Og sånn som i dag da jeg var på butikken, hadde jeg så lyst på alt mulig av grønnsaker og frukt. Så jeg har tenkt litt på om jeg skal gå over til fedon.. men så er det at jeg ikke vet helt om jeg kommer til å gå ned i vekt med den mengden karbohydrater. I de siste dagene har jeg vært skikkelig matlei. Blitt kvalm av tanken på mat med fett og det jeg har spist den siste tiden, så jeg er litt i tvil om jeg greier å holde meg til 3 g karbo pr måltid i mange måneder til. Så i dag har jeg spist hva jeg vil av grønnsaker og frukt. Tror jeg skal lese litt rundt her på forumet, og se om jeg blir klok på en filosofi som kan passe meg bedre. Er jo i grunn ikke noe glad i fete matvarer, og i tillegg veldig kresen. Men elsker grønnsaker og frukt. Så i kveld skal jeg i tenkeboksen, så håper jeg på å ha en plan klar til i morgen :-)
God søndagsettermiddag til alle sammen!! :-)
Jeg for min del, har falt for karbofristelsen. Så i går hadde jeg en skikkelig sprekk. Og sånn som i dag da jeg var på butikken, hadde jeg så lyst på alt mulig av grønnsaker og frukt.
Det har jeg også! :( Det som skulle bli en rolig kveld med 3-4 venner ble til full fest og tur på byen. Så en vinflaske ble til dram med VANLIG cola, tequila, mer vin, whiskey med mer! Men det har jeg svidd for også altså. Spydd i hele dag, overbelastet foten(den er skadd, går på krykker) OG spist biffsnadder(Sååå skuffende, ikke godt i det hele tatt). ALDRI mer sier jeg bare. Men en gang måtte være den første også, håper jeg har lært nå. :p
Karolinekjelber
03-04-11, 20:20
Heisann :)
Har bestemt meg for å gå ned 35-40 kilo, denne gangen for å holde på det. Gikk på lavkarbo tidligere også, men etter at jeg sluttet gikk alt i dass. (bokstavelig talt.. :() Er ikke morro i det heletatt å gå rundt i skjemmes av hvordan jeg ser ut, og i å med at jeg er 16 år er det ikke mange andre som sliter med like mye som jeg drasser med meg. Så starter vel på i morgen eller tirsdag på lavkarbo igjen. Har ei venninne som går på det også, å føler meg mye mer motivert denne gangen! :) Skal bestille meg brødmiks (http://spisdegslank.no/index.php?name=Innhold1&rettnummer=510) og og atkins sjokolade (http://spisdegslank.no/index.php?name=Innhold1&rettnummer=667) (hvis søtsuget blir for stort i helgene) fra spisdegslank.no (http://forum.lavkarbo.no/www.spisdegslank.no). Ser virkelig frem til å gå ned i vekt! Forumet her er en kjempefin ressurs, med så mange positive mennesker her inne! :D
Heisann :)
Har bestemt meg for å gå ned 35-40 kilo, denne gangen for å holde på det. Gikk på lavkarbo tidligere også, men etter at jeg sluttet gikk alt i dass. (bokstavelig talt.. :() Er ikke morro i det heletatt å gå rundt i skjemmes av hvordan jeg ser ut, og i å med at jeg er 16 år er det ikke mange andre som sliter med like mye som jeg drasser med meg. Så starter vel på i morgen eller tirsdag på lavkarbo igjen. Har ei venninne som går på det også, å føler meg mye mer motivert denne gangen! :) Skal bestille meg brødmiks (http://spisdegslank.no/index.php?name=Innhold1&rettnummer=510) og og atkins sjokolade (http://spisdegslank.no/index.php?name=Innhold1&rettnummer=667) (hvis søtsuget blir for stort i helgene) fra spisdegslank.no (http://forum.lavkarbo.no/www.spisdegslank.no). Ser virkelig frem til å gå ned i vekt! Forumet her er en kjempefin ressurs, med så mange positive mennesker her inne! :D
Velkommen tilbake og lykke til:) Dette klarer du:)
Karolinekjelber
03-04-11, 20:45
Velkommen tilbake og lykke til:) Dette klarer du:)
Tusentakk! :) Både gleder å gruer meg til å komme over den verste uka når jeg ikke kan spise det jeg gjør til vanlig, men heldigvis går det jo over :ja:
Hei, jeg skal også ned over 30 kilo til slutt. Minus 35 blir nok passende for meg. Har gått på lavkarbo i 8 uker og mistet 5 kg de første 4 ukene, men siden har det stått i ro. Så nå prøver jeg å tenke ut hvilke endringer jeg kan gjøre for å få vekta til å gå ned igjen.
Trener spinning 2-3 ganger i uka, og føler meg faktisk ganske sprek der jeg spinner ivei i tightsen min. :flau: :D
Håper å få litt inspirasjon her og følge med dere andre på veien til et lettere liv :-)
Rosalita2011
03-04-11, 22:49
Hei. Nå er jeg nesten tilbake til den vekten jeg var på for 1 år siden, dvs at jeg har gått opp 10 kg av de 13 kg jeg gikk ned. Så jeg forstår nå at det kapitelet etter slankingen er ferdig, kommer til å være veldig utfordrende. Men før jeg skal begynne å bekymre meg alt for mye om det, må jeg jo komme meg ned til en vekt jeg vil holde.
I dag veide jeg 91,0 kg. Jeg er 166 cm høy, så jeg har et ønske om å gå ned minst 30 kg. Jeg har tidligere vært en flittig leser av ulike tråder her, men ikke deltatt så mye selv. Også prøvd å skrevet en blogg her inne, men jeg ønsker nå å kunne diskutere litt mer, ikke bare snakke. Jeg merker jeg har behov for å kunne være hundre prosent ærlig med noen, og at noen kan holde meg i ørene om jeg tenker tanken på å droppe ut. Jeg ønsker å bli godt kjent med noen som er i en lik situasjon som meg. Har aldri hatt en venn som har vært overvektig, så jeg har aldri følt at noen helt har forstått hvordan det kan oppleves å være stor. Så med dette har jeg et ønske om at noen vil slå seg sammen med meg og motivere hverandre, diskutere, klage, skryte, drømme oss framover slik at vi kan greie å nå målet og ha det fint. Jeg tenker jeg nå skal begynne å veie mat og notere ned alt, slik at jeg vet hvor feilen kan ligge om jeg ikke går ned.
Dette ble langt, men det er heller ingen kortversjon av å skulle ned 30 kg.
Håper noen vil bli kjent med meg, og at vi kan få en fortrolig tone sammen :-)
Hei på Dere :) Slenger meg også på sammen med dere :) Er 165 cm høy, og veier 91 kg.. Veide 95 ved oppstart som var den 28/2-11..
Er litt av den typen at alt skal skje på et blunk, så tålmodighet er ikke akkurat min sterkeste side.. Men håper på masse backup fra dere også :D
Hei alle,
jeg skal også ned 30 kg så slenger meg med i denne tråden.
Startet med LCHF i begynnelsen av januar og tok av 6 kg i løpet av de første 3 ukene. Siden har vekta stått så godt som stille. Lurer jo derfor på om jeg gjør noe galt i sammensetningen av maten.
Har lest mye på forskjellige nettsteder (inkl. dette) + noen bøker. Ser det er litt uenighet i lavkarbo-leiren også om hva man skal spise når man vil gå ned i vekt. Noen sier fx at fett fra meieriprodukter kan hemme vekttap. Selv spiser jeg ikke svinekjøtt - så bacon er utelukket. Klarer heller ikke tanken på synlig fett på annet kjøtt, så det fettet jeg får i meg kommer hovedsaklig fra smør, fløte, cf, olje, avokado, nøtter, egg og kokos.
Gikk forbausende greit å kutte ut brød, poteter, pasta, sukker etc. Føler ikke noe "sug" etter dette. Men, allikevel - kiloene sitter fast etter de første positive ukene.
Har også mye "hjertebank" + litt kvalme & generelt mangel på energi. Flere som opplever dette?
Tirililltove
05-04-11, 13:48
Velkommen til flere!
Jeg hadde også en vektstans etter de første som gikk raskt. Ofte vann som forsvinner til å begynne med.
Etter litt prøving og feiling for å se hvordan min kropp vil ha det, og masse lesing om lavkarbo. Både kjøpt bøker og lånt på bibliotek.
Vel da jeg forsto at jeg nå ikke lenger behøver å tenke på å spise jevnt og trutt pga vekslende blodsukker, som man får av karbo, så spiser jeg til jeg er passe mett, bare hvis jeg er sulten. To måltider pr. Dag i mitt tilfelle, samt litt brie el annen fet ost til kaffen 1 eller 2 ganger pr dag, ettersom hvor sulten jeg er. Og da begynte det å gå nedover på vekta igjen.
Kuttet ut brøderstatninger, ikke fordi det gjør noe å spise de, men fordi jeg synes det er så godt at jeg overspiste.
Mitt motto nå er å ikke spise noe som får meg til å stadig ville ha mer og spise for mye.
Har kommet over fettfobi, og kjøtt med fettrand smaker jo bedre, men jeg kan ennå ikke spise alt fettet, men det kommer nok. Svin har jeg aldri likt, men en god entrecote er jo mye bedre enn indrefilet :)
Tror alle må finne ut hva kroppen ønsker, og ha tålmodighet, men jer er også på vekta hver dag, kjenner på tålmodet jeg og.
Leste noe om at kroppen må bli trygg på at den nå får den maten den trenger etter kanskje mange år med diverse dietter.
Vel slik ser det ut til å virke for meg nå.
Bruker kokeboken jevnt og tilpasser det vi liker for ikke å bli for ensidig og matlei.
Håper dere også finner deres vei.
Tirililltove
05-04-11, 13:51
Hjertebank, dette skjedde meg også, men spiste litt mer karbo og det gikk bedre.
All min karbo kommer fra grønnsaker som vokser over jorden.
KristianSK
06-04-11, 21:51
Jeg begynte med ketolyse diett fra Spisdegslank.no for ca 8 uker siden. Veide da 145 KG tenkte at jeg skulle sjekke hvordan ketose fungerte på meg. Nå i dag. 8 uke sener veier jeg 125 kg. 10 kg igjen til jeg er førnøyd. Har ganske kraftig benbyggning og har en del muskler. så tror 115 er bra for meg=) Lavkarbo er NICE.
Jeg begynte med ketolyse diett fra Spisdegslank.no for ca 8 uker siden. Veide da 145 KG tenkte at jeg skulle sjekke hvordan ketose fungerte på meg. Nå i dag. 8 uke sener veier jeg 125 kg. 10 kg igjen til jeg er førnøyd. Har ganske kraftig benbyggning og har en del muskler. så tror 115 er bra for meg=) Lavkarbo er NICE.
Wow, imponert:D Gratulerer med et fantastisk nedgang:D
Jeg begynte med ketolyse diett fra Spisdegslank.no for ca 8 uker siden. Veide da 145 KG tenkte at jeg skulle sjekke hvordan ketose fungerte på meg. Nå i dag. 8 uke sener veier jeg 125 kg. 10 kg igjen til jeg er førnøyd. Har ganske kraftig benbyggning og har en del muskler. så tror 115 er bra for meg=) Lavkarbo er NICE.
wow ! hvilke regler gjelder for spisdegslank sin ideologi?
solsikke123
07-04-11, 16:51
MANNFOLK!!
-dere er så heldige.
Raser ned i vekt...sukk!!
Men flink har du vært da:)))
(måtte bare uttrykke misunnelsen:)
Jeg er imponert over at du orket maten på spisdegslank, den likte ikke jeg særlig godt.
Gratulerer, gratulerer...misunne, misunne:))
KristianSK
07-04-11, 17:56
MANNFOLK!!
-dere er så heldige.
Raser ned i vekt...sukk!!
Men flink har du vært da:)))
(måtte bare uttrykke misunnelsen:)
Jeg er imponert over at du orket maten på spisdegslank, den likte ikke jeg særlig godt.
Gratulerer, gratulerer...misunne, misunne:))
Takk takk=) det er mye av maten jeg ikke liker. Kjører derfor mye av lavkarbo brøet dems og MYE pålegg:) pluss de ferdirettene jeg liker=)
KristianSK
07-04-11, 17:59
wow ! hvilke regler gjelder for spisdegslank sin ideologi?
De kjører lite calorier 1300-1400 pr dag. og max 23 g karbs pr dag.
Jeg trener også en del:)
Kan jeg være med også? :D
Slenger meg på, jeg da. Er 19 år, hele 155 cm høy, og veide for tre uker siden 94 kg. I dag, etter ca 2,5 uke på lavkarbo, er vekta nede på 90 kg. Er ikke sånn at jeg merker at disse kiloene er borte, men blir utrolig gøy å se at vekta viser 8-tallet igjen. Det har det ikke gjort på noen år. :p
Har ikke hatt den effekten med økt energi enda, men er fortsatt i startfasen, så regner med dette går seg til. For å holde oversikten skriver jeg inn (nesten) alt jeg spiser på diett.no, har ellers et ganske avslappet forhold til mengde mat. Jeg spiser til jeg er mett, men holder meg til kjøtt og grønnsaker til middag.
Har skaldemans kokebok, som var boka som satte meg i gang denne runden, prøvde meg på lavkarbo for et år siden, men da uten bok og med hele familien. :_oppgitt: Det ble for vanskelig, men nå som jeg bor alene, prøver jeg meg igjen. :cool: Har ikke vekt hjemme, så får bare veid meg de helgene jeg drar hjem til familien på besøk. Neste gang blir det nesten tre uker siden siste veiing, og min fjerde uke med lavkarbo. Er mildt sagt veldig optimistisk.
Tar ting over tid, men skulle gjerne hatt bort ca 30 kg, kanskje 35 hvis jeg klarer. Nei, det blir feil. Jeg SKAL klare det. :)
Er kjempe imponert over alle dere som har allerede gjort en helt fantastisk innsats, og synes selv det er veldig oppløftende å høre at det er faktisk mulig å kvitte seg med valken som gjerne vil henge over buksa. STÅ PÅ!
solsikke123
11-04-11, 00:54
Det var lite kalorier ja...på spisdegslank....likte igrunn ett av brøene, men resten var ikke noe særlig...
Jeg skal telle kalorier fremover, blir fort over 2000 med dette fettet på meg.
Har vel tatt dette med MYE fett litt vel bokstavelig. Masse smør står det mye om her inne, men alt er jo relativt, så noe må gjøres....
Er i superdårlig humør etter teit krangel og hva gjør jeg.....spiser sjokolade!! Den er sukkerfri da (sjokoladeprinsen), men du verden for en trøstespising...........sukk, sukk, sukk!!
BEDRØVELIG!
Jeg skrev et langt herlig innlegg her en dag, som ikke kom med..er det en slags tidsfrist på innlegg her? Jeg brukte litt lang tid, skal sies....
Hadde ikke dette vært en D-dag, så skulle jeg fortalt til dere nye hvor herlig det er med lavkarbo, men at det tok 3 mnd før jeg fikk den gevinsten alle snakker om her inne. Energi, bedre helse, mindre smerter, bedre humør (:confused:.....)osv..
Men denne gladfølelsen er jo ikke med meg i dag, så da får jeg la være....hehe..
Lykke til dog, til oss alle:)))
30 kg ned, ja... Skal satse på 30cm minus rundt midjen. Etter å ha klussa med alt som er av slankekurer de siste 20 årene, har jeg kasta badevekta hjemme. Vet så altfor godt med meg selv når jeg eser ut... Måler istedet. Ikke det at det er så mye bedre enn veiing, men det funker bedre for min del. Lavkarbo i tre uker nå, og er ved godt mot. Har ikke minsket så mye jeg skulle ønske, men så lenge jeg ikke er sulten og gretten, er det helt i orden. :-)
30 kg ned, ja... Skal satse på 30cm minus rundt midjen. Etter å ha klussa med alt som er av slankekurer de siste 20 årene, har jeg kasta badevekta hjemme. Vet så altfor godt med meg selv når jeg eser ut... Måler istedet. Ikke det at det er så mye bedre enn veiing, men det funker bedre for min del. Lavkarbo i tre uker nå, og er ved godt mot. Har ikke minsket så mye jeg skulle ønske, men så lenge jeg ikke er sulten og gretten, er det helt i orden. :-)
Lykke til:D
Hei, håper det er ok jeg blir med på denne tråden! Begynte på LCHF eller ketose 23. mars. Har gått ned 4.5 kilo. I morgen skal jeg veie meg på nytt, men har ikke helt trua på at jeg har gått ned noe nå. Har vært konsekvent med maten. Men det har blitt en del vin og veldig lite trening.
Da jeg begynnte veide jeg 93.6, første målet er under 70 kilo. Da vil jeg gjøre en ny vurdering! Gleder meg til å høre hvrodan det går med dere her fremeover :)
Jeg har lest både Hexeberg, Dahlkvist og Skvalderman og den "slank med ketose" boka. Kan ikke huske at det sto noe om kaloritak i den?
tonetrollet
12-04-11, 16:03
Hei Avokado
Vi er noenlunde like tunge og vi skal jo vektmessig den samme veien :-) Vi kan følge med på hverandre og heie litt. Det blir fint :-):)
Tirililltove
12-04-11, 21:08
Velkommen alle nye, skaper liv i tråden. Sammen er vi sterke.
Nytt mål nådd nå, -10 kg:)
hallokjelke
15-04-11, 16:39
Hei hopp!
Jeg melder meg inn i klubben! :)
Begynte for to dager siden, og må innrømme at jeg synes dette kostholdet er en smule merkelig.
Lagde meg nettopp ticker og fikk sjokk da jeg innså at jeg faktisk må ned hele 35 kilo. Gulp og dobbeltgulp!
:)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wFFZm0s/weight.png
(http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wFFZm0s/)
Neste mål er å krype ned til under 100... :)
Ja det er litt merkelig dette kostholdet til man kommer inni det :-)
men må si at jeg nå når påsken nærmer seg, kjenner suget etter påskesnop, marsipan, kaker og snadder .... Må virkelig ta meg sammen for å styre unna. Snopet skriker etter meg i butikkene.
For meg faller dette kostholdet ganske naturlig. Jeg har egentlig aldri vært noe glad i brødmat, og om jeg var så heldig å fikk spise middagsrester til frokost, var jeg sjele glad. :p Og nå gjør jeg vel det nesten hver dag, om jeg ikke lager noe annet snadder ;) Så ikke merkelig i det hele tatt. ^^
solsikke123
16-04-11, 23:47
heihei
Denne vekta svinger gitt...
plutselig var det nesten to kg opp oh nå nærmer jeg meg der jeg var for nesten to uker siden...meeeeerkelig...
Synes det gikk kjempebra en stund.
Sjeldent sulten og ingen fysing, men vips så snudde et seg..
Nå sulten ofte og veldig fysen...
godteriet roper på meg også..
Hvorfor dette suget plutselig, noen som vet?
Har spist mer salat i det siste, men er i fin ketose, kan det likevel være grunnen?
God påsk, folkens!!
Synes det gikk kjempebra en stund.
Sjeldent sulten og ingen fysing, men vips så snudde et seg..
Nå sulten ofte og veldig fysen...
godteriet roper på meg også..
Åh, kjenner meg igjen på flekken. Er nybegynner, men syntes likevel etter to uker at søtsuget var mer eller mindre borte, og jeg endte opp med å spise veldig lite, kanskje bare en gang om dagen. Nå, plutselig, er jeg "sulten" hele tiden, og alt søtt og godt "roper" på meg. Usikker på om det har noe med påsken å gjøre :p, eller om det rett og slett er en fase man må igjennom. Vekta har bremsa på nedgangen, bare en halv kg ned de siste to ukene.. Tar gjerne imot tips. :)
Og god påske! :D
Jeg melder meg også!
Har 37 kg å gå ned, skal prøve meg på lavkarbo, prøver å lese så mye som mulig så er jeg godt forberedt!
Hey ho, let's go :P
solsikke123
20-04-11, 22:37
Godteriet ropte og jeg kom!!!!
SUKK!!!
Men hva skal man gjøre på storbyferie med bakeriene fulle av godsaker. INgen lavkarbosteder med kjapp take away, som jeg trengte.
Og sulten...
Ble en sprekk gitt, og da tok jeg den fullt ut.
For å si den sånn......
I dag, dagen derpå, er det noe vanskelig, men det går. Spiser litt mer sukkerfri sjokolade enn godt er, men det går..
det går, det går, det går...
(sier man det ofte nok så går det vel:))
Var det verdt det???
Det var sannelig ikke så godt som jeg hadde trodd...eller noe var det, fra bakeren. Men sjokoladen hadde tapt seg, synes jeg. Macern og....tror smaksløkene har endret seg gitt...og det er jo braaaa...
Men det var vel egentlig ikke verdt det.
Hovedsakelig fordi det ikke smakte så godt som før. Minnene var rett og slett bedre enn opplevelsen altså...
Snodig..
Uansett så anbefaler jeg ikke å sprekke i starten.
Jeg har holdt på i 4 mnd nå og merket at jeg kunne klare å ha en endagssprekk.
Men forrige gang så gikk det ikke bra altså.
Så mitt råd er, hold dere unna, det blir lettere veldig snart.
Så får godteriet rope på noen andre..
Nå får jeg gå strafferundene, tar vel kjapt 2 uker før vekten går nedover igjen.....og det er kjipt, for det går jo ikke fort uansett dette her..
mrs kishty
20-04-11, 23:13
Heisann. Jeg har en lang vei og gå.... :( begynte på lavkarbo for 5 dager siden, ned 2,5 kilo på den tiden. :D :D Jeg digger maten, alt det som jeg har holdt meg unna i alle år sklir nå ned på høykant. :) Synes det er ubeskrivelig lett. Jeg spiser ikke så mye kjøtt så det går mest i egg og fisk her... og fett... så litt mer fett, ost er jo nydelig godt... Har vært mye tyngre enn det jeg er nå, men siden jul har jeg lagt på meg 10 kilo, nå skal jeg ned 37 kilo... Håper det er flere som skal følge meg på veien. Jeg har angst for å havne der jeg engang var..
Aldri mer str 56 skal være mitt motto..
mrs kishty
20-04-11, 23:27
Heisann. Jeg har en lang vei og gå.... :( begynte på lavkarbo for 5 dager siden, ned 2,5 kilo på den tiden. :D :D Jeg digger maten, alt det som jeg har holdt meg unna i alle år sklir nå ned på høykant. :) Synes det er ubeskrivelig lett. Jeg spiser ikke så mye kjøtt så det går mest i egg og fisk her... og fett... så litt mer fett, ost er jo nydelig godt... Har vært mye tyngre enn det jeg er nå, men siden jul har jeg lagt på meg 10 kilo, nå skal jeg ned 37 kilo... Håper det er flere som skal følge meg på veien. Jeg har angst for å havne der jeg engang var..
Aldri mer str 56 skal være mitt motto..
synd å tenkt på at jeg hadde gått ned 31 kilo.... og nå er på 21 igjen.. jaja.. bra angsten tok meg egentlig.. :)
Hurra for alle som klarer å motstå alle karbobomber i påsken! Har klart meg så langt, men du verden så fysen jeg blir når jeg går forbi godterihyllene i butikkene for tiden...
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wFFZm0s/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wFFZm0s/weight.png
mrs kishty
21-04-11, 02:37
huff ja.. jeg sa akkurat til en venninne at det var nå typisk meg å begynne på en slankekur midt i påsken, og kansje vente til neste uke hehehe, men nei, bedre å ha 37 kilo igjen enn 40
Stå på, og se en annen vei når du går forbi den hylla
Jeg har sprukket fullstendig :( kom over en pose med tvist, og du hendelse hvor deilige de var !!!!!
mrs kishty
21-04-11, 14:13
Du får la det bli med den posen med twist, og ikke la denne ene sprekken ta knekken på motet.. Stå på... :)
ja mitt mål er nøyaktig 30 kilo, håper det er en liten plass her til meg også. Jeg startet på ketosediett i midten av november og har nå gått ned 16 kilo. Jeg er med andre ord over halvveis. Har prøvd å slanke meg flere ganger tidligere, gått litt ned og så enda høyere igjen men har tydeligvis funnet metoden som virker for meg nå. Leste en gang at etter å ha holdt på i seks måneder så bør man ta en pause. Men jeg har jo slettes ikke lyst til det. Trives på kuren og savner nesten ikkeno:) Så oppskrift på marsipan idag, og den må prøves siden det er påske. Ha en flott påske og kos deg med all den gode maten vi tross alt kan spise.
ja mitt mål er nøyaktig 30 kilo, håper det er en liten plass her til meg også. Jeg startet på ketosediett i midten av november og har nå gått ned 16 kilo. Jeg er med andre ord over halvveis. Har prøvd å slanke meg flere ganger tidligere, gått litt ned og så enda høyere igjen men har tydeligvis funnet metoden som virker for meg nå. Leste en gang at etter å ha holdt på i seks måneder så bør man ta en pause. Men jeg har jo slettes ikke lyst til det. Trives på kuren og savner nesten ikkeno:) Så oppskrift på marsipan idag, og den må prøves siden det er påske. Ha en flott påske og kos deg med all den gode maten vi tross alt kan spise.
Hei, og lykke til med videre vektnedgang :)
Jeg har også tenkt over dette med at man blir anbefalt å ta en pause når man har holdt på så og så lenge. Hvorfor skal man det? Er det nødvendig? Gjelder dette alle på lavkarbo, eller bare Ketolyse (tror det var i ketolyseboka jeg leste det, men er noe usikker...)? Jeg har hverken lyst eller behov for det, men vet ikke jeg.. :)
Har stort sett erfart at slike pauser er skumle. Veeldig vanskelig å komme i gang etterpå.
mrs kishty
21-04-11, 18:39
Jeg tok en pause fra slankingen, resulterte i + 10 kilo.... :(
men nå var det ikke så streng lavkarbo jeg gik på før heller..
Oi, ja det hørtes litt skummelt ut. Vel, så lenge jeg har nedgang, trives med kostholdet og ikke merker noe negativt, tror jeg ikke at jeg vil ha "sommer", eller hva det kalles. Det nærmer jo seg et halvt år for meg nå. Skal si tiden går fort!
Tirililltove
26-04-11, 14:53
Hvordan gikk det med dere i påsken, ble det lavkarbo godteri el. Sukker kikk?
Hvordan gikk det med dere i påsken, ble det lavkarbo godteri el. Sukker kikk?
Sukkersuget ble beseiret, og grillen kom fram. :p
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wFFZm0s/weight.png
(http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wFFZm0s/)
Den begynte bra, endte dårlig. Men nå har jeg begynt på skratch igjen:)
Ikke så bra. Ble for mye som fristet, og så var jeg ikke hjemme, og da er det enda vanskeligere å leve lavkarbo. men får ta til igjen etter påsken
Hvordan gikk det med dere i påsken, ble det lavkarbo godteri el. Sukker kikk?
Mener det gikk greit. Spiste lavkarbo Dronning Maud og drakk et par mojitos, men det var vel alt også. Så da blir det spennende på fredag å se om jeg har gått ned eller står stille. Så lenge jeg ikke har gått opp, er alt greit for meg :)
hallokjelke
27-04-11, 11:28
Hei hopp!
Påsken gikk bra, minus litt mye diabetesvin og Atkinssjokolade. Når det er sagt står vekta ganske så stille, men mistenker at manglende trim er synderen. Den dørstokkmila er undervurdert :)
Tirililltove
27-04-11, 17:57
Hei hopp!
Påsken gikk bra, minus litt mye diabetesvin og Atkinssjokolade. Når det er sagt står vekta ganske så stille, men mistenker at manglende trim er synderen. Den dørstokkmila er undervurdert :)
Trim er sikkert bra, men jeg har mistet mine snart 12 kilo uten og røre på meg, av diverse helse årsaker:) fantastisk
Håpet er jo at ettersom jeg føler at denne kosten er bra for meg, etterhvert vil jeg også kunne bevege meg mer, ser frem mot sommeren som kommer.
Høres ut som om dere holder stø kurs, vi skal jo fortsatt feire både påske og jul , selv fikk jeg i meg sukker og ble kvalm, så der var jeg heldig:) frister ikke til gjentagelse.
hallokjelke
27-04-11, 23:59
!2 kilo?!! Smætte tætte!
Håper det løsner for meg også snart. Er litt usikker på om jeg spiser for mye proteiner men det er kanskje ikke mulig? Føler av og til at jeg har min egen private kjøttfestival :)
musefletta
28-04-11, 14:02
Jeg melder meg inn her jeg da =)
Skal ned minimun 30kg. Men går for 45.
Jeg savner frokost, blir litt for mye fett på morran for meg.
Vil gjerne ha noe tørt. Men ellers går det strålende.
Begynte på mandag og 4cm er borte rundt magen allerede!:)
Tirililltove
28-04-11, 19:38
Jeg melder meg inn her jeg da =)
Skal ned minimun 30kg. Men går for 45.
Jeg savner frokost, blir litt for mye fett på morran for meg.
Vil gjerne ha noe tørt. Men ellers går det strålende.
Begynte på mandag og 4cm er borte rundt magen allerede!:)
Hva spiser du til frokost da?
Jeg har laget lenabeatrice.com sine tebrød, de er fine til pålegg, gjerne med god majones og kjøttpålegg, bare et tips
Tirililltove
28-04-11, 19:42
!2 kilo?!! Smætte tætte!
Håper det løsner for meg også snart. Er litt usikker på om jeg spiser for mye proteiner men det er kanskje ikke mulig? Føler av og til at jeg har min egen private kjøttfestival :)
Er litt uvant til å begynne med, men jeg spiser ca 70 % fett 20% protein 10% karbo, sånn ca, la inn på diett.no i starten for å få en føling med hvor mye jeg spiste pr dag.
Med så lite karbo er jeg nok på Skaldemanns men trives der.
Er litt uvant til å begynne med, men jeg spiser ca 70 % fett 20% protein 10% karbo, sånn ca, la inn på diett.no i starten for å få en føling med hvor mye jeg spiste pr dag.
Med så lite karbo er jeg nok på Skaldemanns men trives der.
10% av energi fra karbohydrater, og på Skaldeman, er det mulig da? :p
Hei hopp!
Påsken gikk bra, minus litt mye diabetesvin og Atkinssjokolade. Når det er sagt står vekta ganske så stille, men mistenker at manglende trim er synderen. Den dørstokkmila er undervurdert :)
For meg stoppet det opp da jeg begynte så smått å trene. Greit nok, kroppen samler mer vann og du bygger muskler, men alikevel :p Så jeg har gått ned 20 kg uten trening (forutenom littebitt styrketrening i noen få uker: Jeg oppgitt og utålmodig, kuttet ut trening, spiste skaldeman, begynte med mineraltilskudd og drakk mer vann. Det resulterte i videre vektnedgang. ^^)
vBulletin® v3.7.2, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.