Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Spørsmål og svar

Fungerer kuren bare om man vil ned 10kg+++

Spørsmål og svar Hjelp oss å bli enda bedre!Still spørsmål, eller svar på det du kan.
Er du ny? Spør og les her først!

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 29-04-10, 13:40   #1
PeTit
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 1
PeTit er på en erverdig vei
Question

Fungerer kuren bare om man vil ned 10kg+++

Jeg har veldig lyst å ta av 8 kg og tenkte å prøve meg på ketolyse kuren, men leste at det bare er anbefalt hvis en vil ta av 10-15kg.
Vil det si at det fungerer men ikke er anbefalt eller fungerer det ikke?

Jeg trenger å se resultater raskt for å holde meg vekke fra søtsaker og for å fortsette treningen, så jeg ønsker å prøve denne kuren for å få motivasjon.

tusen takk for svar

PeTit er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketolyse Svar med sitat
Gammel 29-04-10, 14:14   #2
Kitt
Seniormedlem
 
Kitt sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Asker
Alder: 57
Innlegg: 18.153
Kitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastiskKitt er bare helt fantastisk

Sv: Fungerer kuren bare om man vil ned 10kg+++

Grunnen til at bare anbefales for de som skal ned 10 kg eller mer, er at det å gå inn i ketose er en såpass stor stressgreie for kroppen at man tenker som så at det på en måte ikke er verdt å utsette kroppen for det om man"bare" skal ned 5-6 kg!

I tillegg er ketolyse- kuren vektregulerende på den måte at om du er tilnærmet normalvektig (ut i fra hva kroppen selv syns, ikke ditt hode eller BMI), så går du ikke ned i vekt. Er du egentlig undervektig, kan du faktisk gå opp i vekt!

Så får du ta velget selv til syvenede og sist.

__________________
Kitt er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Syns "Less carbs" høres fornuftig ut! ;) Svar med sitat
Gammel 03-05-10, 10:34   #3
ada-emilie
Sperret
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 2.076
ada-emilie har en fantastisk aura rundt segada-emilie har en fantastisk aura rundt seg

Sv: Fungerer kuren bare om man vil ned 10kg+++

Jeg er på undervektig-grensen ifølge BMI og skulle liksom begynne på ketolyse men turde ikke spise så mye fett som anbefalt i kuren av frykt for å gå opp i vekt. Jeg unngår nå helt karbohydrater fra andre kilder enn grønnsaker og spiser litt mindre fett enn på ketolyse og velger sikre(slike jeg tror det er vanskelig å gå opp i vekt av) fettkilder (udos choice)og en del kjøtt/fisk. Jeg gikk ned litt over to kg ved å unngå frukt og omlegge kosten de to første ukene,og har holdt meg der, men tror jeg har fått mer muskler og mindre fett og egentlig gått ned enda mer fett enn vekta sier. Men det kan jo være innbildning, jeg har ikke målt fettprosent før og etter. Jeg føler meg tynnere enn mine 53 kg, og det er digg. Vekta blir ikke det viktig for meg nå, jeg kjenner på flesket hvor mye det er istedet. Lavkarbo vil funke for deg selv om du ikke er 10 kg overvektig.

Mine to første uker hadde jeg ikke energi fordi det tok tid for kroppen å omstille seg fra å forbrenne karbohydrater til å forbrenne fett. Så vær obs på det. Du trenger ikke, som Kitt sier, å plutselig bli veldig streng og spise som på ketolyse slik jeg gjorde, men heller unngå mer og mer av brød etc. Du kjenner deg selv best når du skal vurdere hva som vil funke best for deg. Jeg er en enten-eller type, så jeg valgt deretter.

ada-emilie er avlogget   Min kostholdsfilosofi: egenkomponert Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 
Trådverktøy

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Phase 2, fungerer det? vito Kosttilskudd 21 07-06-10 13:32
Fortvilet- ketolyse kuren fungerer tydeligvis ikke for meg fleur Ketolysekuren 26 22-11-09 11:36
Denne kuren er bare helt fantastisk Tittentei Ketolysekuren 8 29-01-09 20:10
Därför fungerer vår kost! ssskaldeman Lavkarbo generelt 10 01-02-06 21:58


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no