Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Oppskrifter, bøker og andre tema > Oppskrifter > Spørsmål om matvarer og oppskrifter

Erstatning av hvetemel i suppe

Spørsmål om matvarer og oppskrifter Her kan du stille og finne svar på spørsmål om matvarer, produkter og oppskrifter.

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 22-02-10, 20:24   #1
somaya
Medlem
 
somaya sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Oslo
Alder: 47
Innlegg: 159
somaya er på en erverdig vei

Erstatning av hvetemel i suppe

Jeg skal lage marrokansk harira (suppe) imorgen. Bruker å lage en stor kasserolle, så ungene og gubben har til kvelds noen dager. Hadde ikke hatt noe imot en skål selv, hadde det gått an å bytte ut melet med jbkm eller lignende? og hvor mye pr skje hvetemel ca?
Vanligvis tilsetter jeg melet utblanda i vann når suppen er ferdig og koker opp etterpå, kan jeg gjør det samme med jbkm?
Er takknemlig for innspill.

__________________




Stolt mamma til 4
somaya er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo ala fedon Svar med sitat
Gammel 22-02-10, 20:47   #2
trillian78
Seniormedlem
 
trillian78 sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2008
Hvor: Oslo
Alder: 47
Innlegg: 1.175
trillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt avtrillian78 har veldig mye å være stolt av

Sv: Erstatning av hvetemel i suppe

Personlig takler jeg ikke konsistensen på jbkm. Får en sånn slimfølelse av den, og de gangene jeg har testa ut jbkm i sauser og supper så har jeg bare måttet kaste middagen Men det er jo mange her som synes det funker. Det er jo ikke noen usmak. Jeg ville kanskje testa ut på en mindre porsjon for å se om du synes det er ok før du bruker det i hele suppa.

du jevne suppa da?

__________________
¯`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸ ><((((º>
trillian78 er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Mel-erstatning Babycherry Spørsmål om matvarer og oppskrifter 11 03-02-10 16:18
Råd om erstatning? Boja Lavkarbo generelt 0 21-09-09 18:35
Suppe Nannah Lunsj 3 19-11-07 12:31
Hvetemel og bakemiks Ludviginne Ketolysekuren 1 28-10-07 10:28
Hvetemel??? Skorpia Atkins kosthold 1 03-03-04 13:02


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:56.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no