Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Lavkarbo generelt

De vanskelige siste kiloene ...

Lavkarbo generelt Generell diskusjon omkring lavkarbo, lavglykemisk og karbohydratkontrollert kosthold.

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 10-10-10, 21:05   #1
helsefreak
Medlem
 
Medlem siden: Mar 2010
Hvor: Trøndelag
Innlegg: 85
helsefreak er på en erverdig vei

De vanskelige siste kiloene ...

Hei.

Jeg har lest og lest og lest her inne siden jeg startet på xtravaganza i mars i år. Jeg har funnet utrolig mye bra info her og prøvd mange av oppskriftene. Takk til alle som bidrar til et supert nettsted!

Så til saken: Jeg er 168 cm høy og veier per dags dato 63 kg. Jeg var 73 kg da jeg startet i mars, og gikk i løpet av 3 mnd ned disse 10 kiloene. I sommer ble jeg mot min vilje nødt til å "slakke" litt på karbene fordi jeg "tilpasset" meg de vi bodde hos i ferien (ville ikke være så "sær"..). 3 uker med høykarbo og mye alkohol gjorde at jeg gikk opp 2 kg igjen. Disse er nå borte, men det virker ikke som vekta vil rikke seg videre nedover!!

Jeg har ikke noe mer konkret mål enn at jeg vil ha flat og fast mage. Jeg aner ikke om det er 3 eller 6 kilo unna der jeg er nå, men jeg trenger gode tips fra dere som har kommet i mål og vet hvordan det gjøres! Jeg har jo lest i andre innlegg at LCHF er vektregulerende, så jeg er usikker på om jeg vil komme i mål med å fortsette på denne kosten..

Jeg trener både kondisjon og styrke 3 dager i uka (step styrke) og går tur 3-4 dager i uka.

Tips mottas med stor takk :-)

helsefreak er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Sånn ca Fedon :-) Svar med sitat
Gammel 10-10-10, 21:46   #2
wollafruen
Medlem
 
wollafruen sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2007
Alder: 41
Innlegg: 382
wollafruen er virkelig snillwollafruen er virkelig snillwollafruen er virkelig snillwollafruen er virkelig snill

Sv: De vanskelige siste kiloene..

Om flat og fast mage kommer av videre vektnedgang eller trening kan være vanskelig å si på forhånd. Jeg ville kanskje hatt større fokus på kjernemuskulaturtrening (har de slide-timer på senteret ditt, eller CoreBar? det er ypperlig kjerne-trening). Husk også at for en sterk og veltrent mage, må du ha en sterk og veltrent RYGG! Bruk like mye tid på baksiden av torsoen, som på framsiden, når du trener.

Videre ville jeg kanskje endret noe på treningsvanene sånn generelt. Finn andre timer enn det du har gjort - hvis du har gjort Step/Styrke lenge. Kroppen venner seg til treningen du gjør. Du må sjokkere noen ganger, for å få videre resultater. I tillegg kan 3-4 gåturer gjerne bli til 2 løpeøkter. Begynn med intervall, om du ikke klarer å løpe i ett strekk, og la øktene være et minimum av 3 km lange.

Ellers kan det også hjelpe å skaffe seg en kalorioversikt hva gjelder kostholdet. Normalt tenker man ikke kalorier på et lavkarbokosthold, men for de siste kiloene kan det være en løsning å regne på det og se at du faktisk er i kaloriunderskudd pr dag.

Lykke til med innspurte

__________________
2018: Ned 5-10 kg etter sykdomsperiode. (Tidligere vekttap: 21 kg i perioden 2007-2010)
wollafruen er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo 70-5-25 Svar med sitat
Gammel 10-10-10, 22:13   #3
helsefreak
Medlem
 
Medlem siden: Mar 2010
Hvor: Trøndelag
Innlegg: 85
helsefreak er på en erverdig vei

Sv: De vanskelige siste kiloene..

Tusen takk for supre tips wollafruen! :-)

helsefreak er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Sånn ca Fedon :-) Svar med sitat
Gammel 11-10-10, 15:14   #4
Matglad
Medlem
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 307
Matglad har en fantastisk aura rundt segMatglad har en fantastisk aura rundt seg

Sv: De vanskelige siste kiloene ...

Jeg kan jo henvise til mitt innlegg i denne tråden, innlegg nr 16. Kanskje noe der som kan være nyttig..

http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=37254

__________________



Blitt ketolikk
Matglad er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ketose/LCHF Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
De siste påklistrede kiloene ... Natemora Spis deg ned i vekt med Skaldeman 14 05-09-10 11:36
De siste kiloene... kozpia84 Generell diskusjon 0 14-04-10 10:07
De siste vanskelige kilo meksiko Spørsmål og svar 2 24-03-09 09:41
Er di siste kiloene værst å få av??? Harefrøken Ketolysekuren 13 05-06-06 17:38


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no