Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Kostholdsfilosofier > Ketolysekuren

Noen mat spørsmål

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 19-05-08, 17:47   #1
ettena
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Sep 2006
Alder: 37
Innlegg: 6
ettena er på en erverdig vei

Noen mat spørsmål

Hei hei. Har noen spørsmål jeg håper jeg kan få svar på.

Er ny her som medlem, registrerte meg vell for noen år siden og har vell bare vært innom og smug-lest ei stund..
Er 20 1/2år, og bor sammens med sambo..
Har de siste 2 årene gådd opp nesten 20(!!!) kg som nå skal av, det går foreløbig saaakte men sikkert.

Har snust litt på ketolyse"kuren", og syns den virker veldig spennende. Å holde seg unna mel og godter blir ikke noe særlig problem da jeg ikke tåler melt helt, og smailler spises sjeldent (trodde jeg værtfall, helt til jeg sto på vekta..).

Er det flere forskjellige meny-forslag i boka? Har leita byen rundt i dag men fannt den ikke så vil gjerne vite før jeg bestiller.
Jeg VET jeg ikke kommer til å klare omeletter, bacon, rødt kjøtt mer enn 2-3 gang i mndn. Egg er ikke noe jeg liker å spise, og rødt kjøtt hæler jeg faktisk ikke smaken av- syns fjøs lukta sitter litt for godt i kjøttet.
Kylling/kalkun derimot går det derimot opptil 6kg i mnd av her i huset
Fisk går det og litt av.
Vil det da bli noe problem å holde seg til kuren, og holde seg i ketolyse, om jeg ikke får til å spise sånnt hvær dag? Dumt spørsmål, men men.
Selger de ketolyse sticks på apotek/helsekost?
Hvordan er det med saft, fks sun light? (Vannet på jobb smaker kloakk, og det vil jeg aldri klare å drikke rent og å kjøpe vann er uaktuelt.) Kan jeg drikke det?
Ketolyse tablettene- hva er det egenlti i de?
Hvor finner jeg innholdsfortegnelse på all bakemixen?
Har sett på ketolyse.no, men må si det er utrolig lite informasjon om slikt der- det er mer "kjøp ditt og kjøp datt så får du vite det", litt irriterende faktisk..


Mvh Anette


Sist redigert av ettena : 19-05-08 kl 18:10.
ettena er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketose Svar med sitat
Gammel 19-05-08, 18:30   #2
Marita
Seniormedlem
 
Marita sin avatar
 
Medlem siden: May 2005
Alder: 40
Innlegg: 1.426
Marita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjent

Sv: Noen mat spørsmål

Hei og velkommen hit

Først må jeg si at å følge ketolyse som filosofi er akkurat som de andre - du må ha boka og lest/forstått den før du setter i gang Boken inneholder all informasjon man trenger for å følge kuren, med alt fra hvorfor kuren virker, hvordan man skal spise, karbeinnhold-oversikt og oppskrifter.. Den er kjernen i kuren, praktisk talt!
Jeg spiser selv verken egg eller bacon, men jeg sniker inn spesielt egg i ting jeg spiser likevel.. f.eks, så steker jeg frokostpannekaker som har egg i seg til frokost, osv.. Rødt kjøtt kan da være godt det og - lag deg biffsnadder og krydre heftig! namnam!
Kuren er vel i hovedsak mer basert på forholdene mellom fett, proteiner og karbohydrater, og sålenge du holder deg til det på riktig vis skal det nok gå fint... så får du tilpasse til din smak!
Hvis du velger å begynne på ketolyse, anbefaler jeg deg å kjøpe startpakken fra ketolyse.no.. så får du vitaminene du trenger, pluss boka og ketostix.. evt kan du gå for full pakke så du får bakemixen også Tror det er billigere totalt sett enn å løpe rundt å skaffe vitaminene hver for seg, og sticksene, på apotek Hvis du går på nettbutikken på ketolysesida, og trykker info, får du vite mer om det enkelte produktet
Hva vannet ditt på jobb angår.. ta med deg vann hjemmefra da? Sun light tror jeg er søtet med aspartam (usikker her men), og det kan sinke vektnedgangen for noen...

Håper i allefall svarene var litt til hjelp!

__________________
Besøk meg gjerne på: Maritas vei mot et bedre liv
Marita er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Har funnet mitt eget opplegg :) Svar med sitat
Gammel 19-05-08, 19:48   #3
magdalena
Seniormedlem
 
magdalena sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Langt Nord
Innlegg: 1.852
magdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressursmagdalena er en virkelig god ressurs

Sv: Noen mat spørsmål

For all del ikke drikk sun light! Er ikke det oppvaskmiddel da?
Kunne ikke dy meg..Vet dere mente FUN light

__________________



Justice for Baby P!
magdalena er avlogget   Min kostholdsfilosofi: egenkomponert Svar med sitat
Gammel 20-05-08, 10:43   #4
ettena
Nytt Medlem
 
Medlem siden: Sep 2006
Alder: 37
Innlegg: 6
ettena er på en erverdig vei

Sv: Noen mat spørsmål

Hehe ja såpevann kan jeg prøve å holde meg unna.
Må ha full innholdsdeklerasjon før jeg kan kjøpe noe, men det ordner seg vell med en mail
Men syns det virker litt for mye basert på kjøtt til att det kan funke for meg, krydder eller ei så er det ikke nokk godt, men har da vell fugl og fisk Tror jeg gir det ett forsøk,jeg. Vekta kan da vell ikke bli værre??

ettena er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ketose Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Jeg er i ketose, noen spørsmål ratatouile Ketolysekuren 3 17-02-08 09:57
Noen spørsmål om hva dere spiser joggebukse-jenta Ketolysekuren 9 31-01-08 21:14
Om mat og helse (ikke bladet!) Huldr Fysisk og mental helse 1 17-03-06 10:10
noen spørsmål! snuppa53 Lavkarbo generelt 1 17-09-05 16:12
Div info til Atkins-brukere, og noen spørsmål Bambina Atkins kosthold 7 10-03-05 21:11


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:04.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no