Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Lavkarbo generelt

Spisedag

Lavkarbo generelt Generell diskusjon omkring lavkarbo, lavglykemisk og karbohydratkontrollert kosthold.

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 30-05-08, 17:10   #1
Nike
Seniormedlem
 
Nike sin avatar
 
Medlem siden: May 2008
Alder: 45
Innlegg: 847
Nike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlys

Spisedag

Noen som praktiserer det her? Vet det anbefales i en del kostholdsopplegg, altså en dag i uken eller måneden der man liksom er of diet. Jeg er litt skeptisk til det - vil ikke det trigge søthungeren igjen og så er man tilbake til start?

Eller hvordan er det med folk - om dere spiser sukker en dag, får dere søtsug dagen etter da?

Nike er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Kalrestr/ Ren mat Svar med sitat
Gammel 30-05-08, 17:24   #2
Stupedama
Seniormedlem
 
Stupedama sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Hvor: Østlandet
Alder: 57
Innlegg: 677
Stupedama er veldig godt liktStupedama er veldig godt liktStupedama er veldig godt liktStupedama er veldig godt liktStupedama er veldig godt liktStupedama er veldig godt likt

Sv: Spisedag

Jeg spiste søte kaker på 17. mai. Dagen etter var jeg så slapp at jeg bare satt og duppa med hodet, selv etter 10 timer søvn. Og det var uten alkohol. Huden flammet opp og jeg fikk store røde felt som var såre og flasset. Det tok ca. halvannen uke før huden var normal igjen. Det var veldig effektivt for motivasjonen!

Kommer helt sikkert til å spise en softis eller en pølse i brød en gang, men jeg skal virkelig ha lyst på det, om du skjønner! Hvis du synes det er veldig vanskelig å holde seg unna karbene, så kan det sikkert være ok å sette av en dag i måneden. Men om det har noen effekt på forbrenningen, derom strides de lærde, tror jeg. Evt. da blir den karbebiten litt kjedelig, for så er det KUN karber det dreier seg om. Ikke karber og fett sammen. Dvs spaghetti med ketchup, ikke fløtesaus.

Prøve kanskje? Kroppene reagerer jo så forskjellig.

__________________
***
Sunn og frisk, sterk og pen, mett og glad
- rik, slank og forelska Stupedame! La oss si hun veier omtrent 60 kilo. Mer i bloggen, under mål og vekt.
Stupedama er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lindbergish Svar med sitat
Gammel 30-05-08, 17:46   #3
Marita
Seniormedlem
 
Marita sin avatar
 
Medlem siden: May 2005
Alder: 40
Innlegg: 1.426
Marita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjentMarita begynner å bli godt kjent

Sv: Spisedag

Når man er på ketogene dietter, skal man vel i utgangspunktet ikke ha spisedager? Du sier ingenting om det er en ketogen diett du følger, hvis det ikke er det, så kan du sikkert ha spisedager. Hvis du følger et opplegg der du baserer deg på å være i ketose, kan du ikke det. Spisedager ødelegger fettforbrenninga, det blir vanskeligere å komme tilbake i ketose ved flere sprekker, og noen går tilogmed opp i vekt.. Som Torkil så pent sa det, enten er man på en diett, eller så er man det ikke!

Når det er sagt.. så skal jeg ha spisedager/karbedager når jeg er ferdig slanket!

__________________
Besøk meg gjerne på: Maritas vei mot et bedre liv

Sist redigert av Marita : 30-05-08 kl 17:53.
Marita er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Har funnet mitt eget opplegg :) Svar med sitat
Gammel 30-05-08, 18:41   #4
Nike
Seniormedlem
 
Nike sin avatar
 
Medlem siden: May 2008
Alder: 45
Innlegg: 847
Nike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlysNike er et fyrlys

Sv: Spisedag

Jeg er ikke på ketogen diett - og jeg har vel egentlig erfart at for min del så funker spisedag dårlig, det trigger søtsug og gir masse ubehag (som minner meg på hvorfor jeg holder meg unna karber i utgangspunktet) - spør mer av nyskjerrighet egentlig. Når det er sagt trenger jo ikke spisedag bety fråtsing i karber da, bare at man tillater seg litt mer av det man spiser til daglig for eksempel?

Nike er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Kalrestr/ Ren mat Svar med sitat
Gammel 30-05-08, 19:17   #5
raptor
Medlem
 
raptor sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2006
Hvor: I Lofoten
Innlegg: 256
raptor er ny på veien

Sv: Spisedag

jeg spiste et par "vanlige" kakestykker og "vanlig" middag, dvs feskkjøttsodd med grønnsaker som ikke er "lov" på 17.mai. Jeg hadde ikke noe ubehag av det. Var i ketose neste kveld. Tror det er litt lurt å planlegge at man skal skjeie ut en dag, på hva slags måte, hva slags mat og hvor mye. Da har du tross alt en viss kontroll over inntaket. I hvert fall må jeg ha det slik, men så er jeg hardbarka "matoholiker".

__________________

raptor er avlogget   Min kostholdsfilosofi: lite sukker, lite fett Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Spisedag Jordbæret Spørsmål og svar 5 06-05-08 21:03
DR Torkill og andre, SE HER :Spisedag på ketolyse? bambi Ketolysekuren 16 06-03-08 14:18
Påsken masse snop overalt, Spisedag? Dolly Ketolysekuren 46 15-04-07 22:23
Angående spisedag...anbefalt i artikkel i M & H. Borealis Lavkarbo generelt 8 12-11-06 10:14
Ingen Spisedag? Chumpsy Dr Lindbergs 10 20-08-05 17:28


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no