Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Lavkarbo generelt

Knegg

Lavkarbo generelt Generell diskusjon omkring lavkarbo, lavglykemisk og karbohydratkontrollert kosthold.

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 07-11-08, 11:36   #1
hCon
Juniormedlem
 
Medlem siden: Jul 2008
Innlegg: 11
hCon er på en erverdig vei

Knegg

http://www.nokadietten.no/helsesiden...ohydrater.html

Her var det mange godbiter, gitt!

hCon er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Steinalder Svar med sitat
Gammel 07-11-08, 11:49   #2
Iset
Seniormedlem
 
Iset sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Sola
Alder: 45
Innlegg: 10.031
Iset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastisk

Sv: Knegg :)

Herregud så fjernt! Fantastisk at flere her inne har gått ned både 40, 50 og 60 kilo i rent vann.

__________________
Endelig i mål: minus 77 kg!
(Startvekt: 135 kg og 174 cm høy (bmi 44) - vekten i dag: 58 kg (bmi 19)
Iset er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Vektoperert veganer Svar med sitat
Gammel 07-11-08, 12:12   #3
Pearl
Seniormedlem
 
Pearl sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Stavanger
Alder: 67
Innlegg: 3.622
Pearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt avPearl har veldig mye å være stolt av

Sv: Knegg :)

Jeg tror vi nærmest er halvdaue hele gjengen. Vi kan ihvertfall ikke ha mye å tenke med siden hjernen får næring av så dårlig kvalitet over lang tid. Men det er kanskje forklaringen. Hjernen min er syk, så den har ikke oppdaget hvor dårlig jeg har det på denne kosten. Det er nærmest en vrangforestilling det at jeg tror jeg er i fin form.

__________________
Min Journal
Pearl er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Lavkarbo Svar med sitat
Gammel 07-11-08, 12:14   #4
scartz
Seniormedlem
 
scartz sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Hvor: Sandnes (Stavanger)
Alder: 38
Innlegg: 1.293
scartz er ny på veien

Sv: Knegg :)

Var veeeldig mange "hull" i den artikkelen... F.eks at om man ikke spiser karbs, så tar kroppen av musklene.. Det ble IKKE nevnt at lavkarbo dietter krever at man tilfører MASSE proteiner, slik at kroppen KUN forbrenner fettet! Isj, jeg blir provosert når jeg leser slik... "Kun mister vekt i vann" pøh! Den første uka ja! SÅ er det god gang fettforbrenning!

Jeg blir så irritert når artikler som dette skal forvirre den enkelte nordmann! Er man imot lavkarbo, så er det helt greit. Men legg ivertfall alle fakta på bordet!!

__________________


scartz er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Bedre uten brød - Lutz Svar med sitat
Gammel 07-11-08, 20:06   #5
Anitra
Seniormedlem
 
Anitra sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2004
Hvor: Skien
Alder: 55
Innlegg: 817
Anitra har en fantastisk aura rundt segAnitra har en fantastisk aura rundt seg

Sv: Knegg

Dette er jo bare tull, skjønner ikke at de gidder jeg!

__________________
Bloggen
Anitra er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat
Gammel 07-11-08, 20:10   #6
Veggpryd
Seniormedlem
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: Romerike
Alder: 58
Innlegg: 2.462
Veggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt avVeggpryd har veldig mye å være stolt av

Sv: Knegg

Herregud, for noe vås! Fikk lyst til å be dem om å fjerne den type feilinformasjonen fra nettsiden - iallefall spørre hva slags grunnlag de for å påstå noe sånt.

Veggpryd er avlogget   Min kostholdsfilosofi: LCHF Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no