Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Spørsmål og svar

Bodyscan? Måle kroppssammensetning i %

Spørsmål og svar Hjelp oss å bli enda bedre!Still spørsmål, eller svar på det du kan.
Er du ny? Spør og les her først!

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 26-02-11, 06:26   #1
Rosekinn
Medlem
 
Rosekinn sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: trøndelag
Alder: 44
Innlegg: 76
Rosekinn er på en erverdig vei

Bodyscan? Måle kroppssammensetning i %

Hei!
Jeg har en billig vekt som liksom skal vise hvor mye fettprosent og hvor stor muskelmasse jeg har. Den fungerer ikke som den skal Man får vel det man betaler for.

Men jeg kunne godt tenkt meg å fått målt hvordan kroppen min er satt sammen på en skikkelig måte. Jeg har gått den en del kilo og har fortsatt mange igjen. Jeg har nå begynt på lavkarbo igjen etter å ha holdt vekten noen månender. Nå vil jeg ned ytterligere noen kg og skal begynne å trene litt mer aktivt. Jeg antar at jeg kommer til å holde vekten stabil - kanskje til og me gå opp litt når jeg først begynner å få litt muskelmasse igjen!

Noen som vet hvor man kan få målt dette skikkelig? I trondheimsområdet til en billig penge? Hadde vært greit å sett at man hadde gått ned i fett og opp i muskler!

Rosekinn er avlogget   Min kostholdsfilosofi: egenkomponert Svar med sitat
Gammel 26-02-11, 07:52   #2
Photobscura
Supermoderator
 
Photobscura sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2005
Hvor: ::Oslo Rock City::
Alder: 45
Innlegg: 26.188
Photobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastiskPhotobscura er bare helt fantastisk

Sv: Bodyscan? Måle kroppssammensetning i %

Det er ikke uvanlig at litt større treningssentere har kroppsanalyse. I følge denne har Elixia på Lada, og det koster 450 kr. Dette er i alle fall samme apparat som jeg målte meg på for et par år siden på et senter her i Oslo, og jeg fikk full gjennomgang av en som jobbet på senteret, og jeg syntes resultatet var lett å lese. Ikke kjempebillig, men jeg syntes det var verdt det for å få et realistisk bilde av både overvekt og problemområder mht muskler, og det er jo ikke så ofte man tar en sånn test heller.
Ellers er det vel bare å ringe rundt til andre treningssentere og spørre, eller du kan spørre i denne tråden!

__________________
“What matters most is how well you walk through the fire”
-Charles Bukowski

Siste rest, nytt forsøk:



Minus 31,3 kilo på lavkarbo!
Photobscura er avlogget   Min kostholdsfilosofi: ♥The good life♥ Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Måle vitamin c kamp Kosttilskudd 1 21-02-11 17:51
Når det gjelder å måle seg ... Kanskje Spørsmål og svar 14 17-02-11 09:07
Måle- og veiedag i dag! only39 Ketolysekuren 2 13-10-10 03:20
Utenlandske produkter, og måle enheter? beate Lavkarbo generelt 4 24-06-08 08:28
Måle karbohydratinnhold Atalanta Lavkarbo generelt 1 07-01-07 00:24


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no