Søk i lavkarbosidene:
Tilpasset søk
Gå tilbake   Lavkarbo.no :: Karbojunkie > Kosthold og helse > Kostholdsfilosofier > Ketolysekuren

Ketolyse eller generell lavkarbo...? En del spørsmål..

Del denne siden:

Svar
 
Trådverktøy
Gammel 03-07-10, 21:37   #1
NinaPina
Juniormedlem
 
NinaPina sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Innlegg: 36
NinaPina er på en erverdig vei

Ketolyse eller generell lavkarbo...? En del spørsmål..

Jeg går foreløpig på ketolyse, men vi har en slags plan om å få et til barn. Har to fra før, men foreløpig har det ikke skjedd enda etter 7 mnd, men det kommer vel..

Det jeg lurer på er, når det endelig skjer, vil jeg jo selvfølgelig avslutte selve ketolysekuren, men ønsker å følge en generell lavkarbo - moderat. Leve sunt, ta vare på kroppen, ikke gå opp mer enn nødvendig. Jeg føler meg litt forvirret med tanke på alt fettet, skal jeg fortsette å spise like mye fett? Hvilke matvarer skal jeg velge? Fremdeles kremfløte, sæterrømme og fete oster eller?

Jeg kommer til å spise både frukt og grønt tenker jeg, samt litt fedon brød, knekkebrød osv, og mulig litt grov pasta. Ellers kjøtt og fisk.
Noen som har noen gode råd?

__________________


NinaPina er avlogget   Min kostholdsfilosofi: En dag om gangen. Prøver å ta de rette valgene... Svar med sitat
Gammel 03-07-10, 21:41   #2
Iset
Seniormedlem
 
Iset sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2004
Hvor: Sola
Alder: 45
Innlegg: 10.031
Iset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastiskIset er bare helt fantastisk

Sv: Ketolyse eller generell lavkarbo...? En del spørsmål..

Jeg ville i hvert fall ikke spist noen lettprodukter, så ikke gå over til det. Nå er det svært forskjellig hva de enkelte leger/personer bak de ulike diettene sier. Ketolyselegen sier vel at man skal spise mindre fett jo mer karbo man spiser, mens andre igjen sier det ikke spiller noen rolle så lenge du holder deg unna for MYE karber osv.
Jeg ville heller spist mye fett og lite karbo enn omvendt, i hvert fall, gravid eller ei. Unngå for mye frukt, men spis så mye grønnsaker du vil. Og kun helfete produkter, ikke light av noe slag. Mye vann og spis gjerne feks. bær og nøtter. Jeg hadde ikke tenkt så mye på det utover dette, men kost meg i svangerskapet og tenkt at den maten du spiser faktisk er sunn og bra for fosteret. Lykke til.

__________________
Endelig i mål: minus 77 kg!
(Startvekt: 135 kg og 174 cm høy (bmi 44) - vekten i dag: 58 kg (bmi 19)
Iset er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Vektoperert veganer Svar med sitat
Gammel 03-07-10, 23:15   #3
Gracella
Seniormedlem
 
Gracella sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Hvor: Finnmark
Innlegg: 2.881
Gracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt avGracella har veldig mye å være stolt av

Sv: Ketolyse eller generell lavkarbo...? En del spørsmål..

Mange mener at du ikke trenger å redusere noe særlig på fettet før du spiser mer enn ca 70 gram karbo om dagen (Lutz, bedre uten brød).

Ellers er det bare å lese en gang til det Iset skrev

__________________
”Hvis det ikke er meningen at vi skal spise dyr, hvorfor er de da lagd av kjøtt?”-Homer Simpson

Gracella
http://forum.lavkarbo.no/showthread.php?t=29970
Gracella er avlogget   Min kostholdsfilosofi: Ferdig på Ketolyse, nå lavkarbokosthold Svar med sitat
Svar


Aktive brukere som ser på denne tråden: 1 (0 medlemmer 1 gjester)
 

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum

Lignende tråder
Tråd Trådstarter Forum Svar Siste innlegg
Fra ketolyse til generell lavkarbo... *pippi m gutt og jente* Lavkarbo generelt 2 13-05-10 21:16
Slavisk ketolyse eller lavkarbo? karinord Spørsmål og svar 6 11-10-08 13:17
Ketolyse vs. generell lavkarbo Sense Ketolysekuren 2 14-07-08 18:43
Ketolyse eller lavkarbo Fideline Spørsmål og svar 8 29-05-08 12:32
Dere som går ned i vekt på generell lavkarbo, eller egenkomponerte varianter Calvin Lavkarbo generelt 7 20-04-08 11:19


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Foreldreportalen.no | Selvrealisering.no
© 2004-2015, Lavkarbo.no